Të gjitha detajet e marrëveshjes Rama - Basha


#233

lerini perrallat me sorros kapo le qe Trump s’e ka te gjate per vete ka per t’ju marre ne grope ku po mbytet perdite ngapak


#234

:kiss: Kaposh, se na bone lemsh fare, a eshte Romeo me Xhuljeten bashke, apo do fusni ndonje Hoxhe mes tyre e do i ndani prap… une kujtova se fituat ju dhe Shqiperia…
:kiss:Le te Puthen, Le te Puthen, Socialistet e Demokratet :kiss:
Po Sikur Monique e LSI marrin 71 deputete???


#235

I dhjer por krenar, bravo kapo, ktheje dhimbjen ne force, dhe pse jo ne kenaqsi, sic keni bere ne kete qoshe interneti.
Me rrip ju rrahen.


#236

Habitesh kur sheh artikuj te tille delirante neper gazeta partiake, e thua po keta a kane ndonje publik valle? Pastaj vjen ne peshk dhe e gjen publikun, po aq delirant,


#237

U njoftova me Edi Ramën në Bienalen e Venedikut.

Nga afër, ai është njeriu më mosmirënjohës, më mendjemadh, më arrogant dhe më bandit që e kam takuar ndonjëherë në jetën time, ndërsa s’ka njeri gati që i thotë vetes dikushi që s’e kam takuar.

Nuk e kuptoj ku u nisë ai njeri me atë mendje.

Ai sillej më ‘madhështor’ se ura Rialdo, thuajse tipi është në mbrojtje të UNESKO-s.

Njëherë mendova mos është ‘i pasigurtë’, pastaj thashë mos është ‘autist’, dikur kqyra mos është ‘psikopat’, pastaj e lash krejt…s’ia vlen të merresh me të.

Unë kam thur vargje aq të mëdha për të (m’u thaft dora), dhe gati jam e vetmja nga Kosova që kam shprehur simpati publike për të, e ai më priti aq keq, thuajse e kam pas me borxh m’u merr me të.

Njeriu mosmirënjohës, është i pari në Listën e zezë të Zotit. Prandaj kur bie, bie me hundë e buzë bashkë.

E dyta: gruaja e tij ish shumë e sjellshme, hallall i qoftë qysh duron e nuk pëlcet pranë gjithë asaj energjie negative.

Ndoshta me mua s’është diçka në rregull, e kam gjakun e thartë, se ndoshta veç mua më priti aq ftohtē, s’di pse, se po ky Edi Rama ua ngjitke lidhaz në qafë Mimozës e grave tjera të Kosovës kur i takonte.

Paradoksi është ky: Një ditë përpara në Tiranë e takova Lulzim Bashën kalimthi dhe anipse kam shkruar zi e terr kundër tij, ai gjeti forcë dhe më përshëndeti i buzëqeshur.

Kështu jemi ne ‘binjakët’, si Lulzimi, jodogmatë dhe të kthyeshëm.

Kush që ju bjen shqiptarëve n’fije nuk ka.

Kur i ikë-të ndjek.

Kur e ndjek-të ikë.

P.S. Kështu që mos prit prej meje kurrë më shkrim pro Edi Ramës, njeriut më mendjemadh dhe më negativ që e kam njoftuar në jetë. Sese, ai nuk është idoli im. Do të kujdesem t’i bindë edhe ata pak veta që ende mendojnë mirë për të, siç kam mendyar unë.

Mua është dashur të më trajtonte si poezi, dhe ka gabuar shumë që s’më ka trajtuar si poezi.

Kimete Berisha


#238

Mesoni Shqip…Jo u njoftova me Ramen por e njofta Ramen.
Cer jan kto traplliqe…nuk ma vari Rama apo eshte mendjemadh… Rama eshte namuzqar dhe i pasigurte me grate se eshte rritur ne diktature mi Cuce dhe nuk ka kohe per femra…shume e thjeshte. Te ishte Trumpi do te kishte kap nga dafllaku…
Po mir me zonja shkruan artikuj ne baze simpatie ndaj buzeqeshjes se Bashes dhe Hijeshise se Rames? Qadra kritikohet per aresye parimore dhe jo emocionale apo simpatie. Ka shku per lesh gazetaria ne Kosove. Me demek, Rama duhet tja shtroj qilimin e mikepritjes sepse Cuca ka shkruar mire per te??? Edvini ja futi Koqos qe e mbajti me lek 8 vjet ne opozite prandaj sja ni fare per ty.:tongue:


#239

njoftova eshte me e rregullt sesa u njofta. sepse njohja eshte nje akt i gjate. ndersa njoftimi nje njohje çasti. shume gjera kosovaret i kane me drejt, me llogjikisht, nga ne te shqiperise.
bile kupton etimollogjine e fjaleve po te nisesh nga “defiormimet” qe ata i bejne shqipes zyrtare.


#240

E NJOFTa kur e takOVA = njoftova :slight_smile:


#241

NJOFTOVA se Kimetja sapo leshoji nje Fende versus E NJOFTA Kimeten ne dite te keqe.:wave:


#242

Igzeklli

Kur e pat sha lulin e cadren, dhe lavderoi ramen… bravo Kimetja, bravo kosova, therrisnit ti e mero gelbaze.


#243

po dhe ajo shkruka artikuj te bazuar ne njohje te rastit. tjetri (ose çfaredo fenomeni) njihet mire dhe pastaj shkruhen artikujt mbi te. qe artikulli mos jete emocional. dmth po t’i kish qesh rama sa per sy e faqe, ajo do t’i bente nje artikull te mire, jo te keq.


#244

Por jo o gjo e trashe…nuk shahet Qadra se Rama eshte simpatik apo mirenjohes… dhe nuk lavderohet Basha kur te buzeqesh pasi e ke share mbi te gjitha sepse Luli njihet si njeriu qe qesh…ka te qeshme te pa-kontrollume.

Mirenjohja e pushtetarit eshte Anadollakeri qe e kena edhe ne te Tirones per ate pune. Ti voton per Ramen kur te rregullo rrugen a jetesen e jo si ha spaghetin ne tavoline. Arroganca e Rames eshte problem i Lindes e jo i Kimetes, por fatkeqesisht ju e shifni KM sikur te jete Baba apo Burri juaj.


#245

Komunistet ne tirane i paten bere buje kesaj kimetes per ate shkrimin e cadres (ne facebook, se as gazetare nuk eshte).

Kjo qe e rikujtova sot flet me shume per mero bazet e tironcat e kanabisit. Sa per kimeten une jam i kjarte, e kam njofte edhe e njoh. Thjesht nje sharlatane.


#246

Ne KMse i tregojme deren e s’e rrujm fare.


#247

prandaj as rama s’ka respekt per te, kur e ka takuar. ata qe qahen nga mungesa e respektit me shume fajin duhet t’ja vene vetes tyre sesa tjetrit.


#248

E kam llafin, kur te lavdon kimetja, komunisteve s’u interesoi aspak niveli fjalori e biografia e saj.

Sot u kujtuan se e paska shkruar njoftova e jo njofta :smiley:


#249

mbi karizmen e rames kane ngritur gazetarine jo vetem kimetja e kosoves.
Narcizistet e vegjel te politikes madje kane ngritur vete opoziten mbi baza simpatie personale :smile:
Do Blushin a Manjanin? Apo partite e vogla, e … deri Nick xheli me Bashen ne njefare shkalle.
ja mediokritete si keto kemi ne baze te kontradiktave kaq dramatike ne shqiptaret
kur hyn kultura e shoqerise ne mes te principeve ne politike cfare do presesh tjeter


#250

Po ku do me ja dit Shqiptari shkret se si ha spaghetin Rama apo del Cullak, e provun iqin here e kan deshtu…

Eshte Mosmirenjohes thote Kimetja se si ka puth meneren Edvini, e i ka nejt ftohte…por harron qe Edvini si Arixhi ka 2 vjet qe shkon fshta me fshat, shperndan legalizime falas e flirton me fshatarkat, e le kokren e nomit me shaka pa kripe ditore… per ate dreq vote…kurse Kimetja as nuk voto…
nejse kta tPrishtines e shofin KM a Enverin si Baben e Kombit, ene Salen Skanderbegu i dyte e kan qujt, dhe harrojne qi cdo njoni Baben e Burrin e ka ne shtepi te vet e jo ne kryeministri. Ene ate kalemin qe shkru artikuj ta hudhi ne kosh se nuk kritikohet nje kauze e fukarenjve te Qadres sepse Edvini eshte mo sharmant e buzeqesh ma bukur…
Po tani qe Puthen Socialistet e Demokratet sic lutej Gili…ene Kimetja le te puthet me Machitewan, se ene u paskan njof dikur


#251

Tironc? A je ti??

T’ka bo lulthimi rob zoti. Po flet si shenjtor. Tamam si qytetar i republikes se re.

Bravo lulthim.


#252

:star:
besoj nuk di aq thelle nga punet e votes ajo dhe ka te ngjare nuk i intereson ajo pjese…
Por duhet te kene komplekset e tyre keta shkruesa te medias qe rama (a me sakte karrigia ku ai ulet) ia u perforcon se keta sic dhe thua karrigen dhe pushtetin shohin per babe.

Pa maske, me ze e figure, por ne emer te medias duke e degraduar perfundimisht ate.

:star: