Të gjitha detajet e marrëveshjes Rama - Basha


#253

Kapo, po tani qe Bazja po flet mire per pedin dhe Bashen si do e ktheni pllaken?


#254

Gjembi, une nuk e dijsha qe Merua paska rreshqit fare. Ose keshtu ja do puna, shkruan budalliqe, se per ate paguhet.
Po zemerimin e popullit ndaj PS e PD, nuk e llogarit Merua.
Po interesin e njerzeve ndaj partive te reja, nuk e llogarit Merua.


#255

hear hear, me vetedije pavetedije paketa McCallister paska anulluar ngjalen e prillit 2013 thote Baze :thumbsup:


#256

Gjembi, kjo qe ke sjelle nga Dita, nuk i heq asnje presje.
" …Në fakt, njerëzit kur votuan kishin në bindjen e tyre se qeveria Rama njërin ndër aktet më themelore do të ishte pikërisht ndëshkimi i së keqes që kishte zaptuar vendin, dhe ky, si ishte pritur, do të ishte njëri ndër ndëshkimet për të cilat nuk do i vinte keq askujt që kishte mend në kokë dhe që e donte vendin e tij.
Thuajse katër vite pritje, e gjatë, e lodhshme dhe e zvarritur. Në katër vite të qeverisjes Rama jo vetëm që nuk u ndëshkua asnjëra nga aferat e mëdha dhe bartësit e tyre, por tani, si pa të keq, në një bisedë nate, shefi i qeverisë, ata, për të cilët votuam se duhet të ishin në burg, i bën pjesë të qeverisë dhe ndan me to tortën e pushtetit…"
" …Në secilën ditë janë hedhur nga një çadër në bulevard aq shumë llum e baltë mbi Shqipërinë, sa nuk kanë hedhur as armiqtë më të egër të këtij vendi…"
" …Çfarë lidhje me ALUIZNI me kauzën e votave të lira? Po OSHEE dhe një drejtori Bujqësore? Si do të jetë një ditë të ardhshme dekriminalizimi përmes çështjeve sociale dhe rinisë?.."
" …Përralla se ata do të jenë teknikë është për një natë të gjatë dimri, por zgjedhjet bëhen në qershor dhe qershori i ka netët e shkurtra…"
" …Njerëzit në katër vite pritën ndëshkimin e së keqes që ajo të mos përsëritet. Që të mos vijë përsëri në jetën e tyre, qoftë në trajtën e së majtës, qoftë në formën e së djathtës.
Kjo nuk ndodhi.
Lodhja është rraskapitëse. Në kufirin e asaj që nuk mund të bartë përtej vetes.
Hajdutëve dhe vrasësve Rama, me një tre orësh bisedë të tej mbushur me enigmën e përballjes sy ndër sy, u dha thuajse gjysmën e qeverisë, kur shumë nga ne prisnim durueshëm dhe me shpresë se do ia jepte drejtësisë… "

Po si mund t’ia jepte drejtesise, kur edhe ai vete eshte i korruptuar, te gjithe e kuptojne se ata bejne pazare, pikerisht per ti shpetuar drejtesise dhe Vetingut.


#257

nuk ka asgje per tu habitur. Merua ka qene dhe eshte pjese e establishmentit.

sa per ps dhe pd, u mbyll cikli. ne 1991 u pollen nga e njejta parti, tani u kthyen prape bashke. aty ku u takon te jene.

por me mire qe u be keshtu. ps dhe pd nga nje ane, dhe nje parti ose grupim tjeter ne anen tjeter (vecse jo LSI dhe ato plehrat e tjera). hidhu pjer. te erdhi zogu tek dera.

vetem nqs ai popull eshte fare budalla dhe akoma nuk kupton qe vetingu ishte loje moreeeeee…


#258

po si more në një qeveri me komunistat! si ka mundësi që antikomunisti fahri balliu i të 55-ve,të lozë bilardo me gramoz ruçin??? me kolumbianët e ballkanit? me sorrosistët? me ata që duan të na prishin me greqinë e serbinë?
fronti me bashkimet profesionale në qeveri,e fatosat me pionierët në opozitë!
një kockë për 20 ditë u hodhi eskobari i ballkanit,dhe revolucionaret e republikës së re i mbyllën çadrat e lirisë!


#259

:smiley: :smile:


#260

popullit s’i intereson gje tjeter perveç ushqimit. po pati te haje dhe festoje, ne rregull i ka punet. nuk iu ngriten enverit qe u tha bar do te hame per komunizmen, jo me tu ngrihet ketyre qe i kane hequr kufijte. s’te pelqeu shkon dhe jeton ku te mundesh.

e vetmja veçori e popullit tone te vjeter, eshte pabindja. asnjehere s’do ta besh te paguaje taksat, ose te punoje / skllaverohet per dy leke te qelbur. pra veshtire me nje popull te tille te krijohet shtet i shendoshe, dmth maqine qe funksion pa ndihme nga jashte.

nga ndihmat e jashteme do te varet pra edhe fati historik i shtetit shqiptar. sapo mos te kete me ndihma, ai do te bjere vete. siç rane komunistet kur kina u nderpreu ndihmat.
fatmiresisht tani ka prone private dhe nje shumice punesohen vete. ata qe do ta hane do te jene vetem punonjesit e administrates dhe pensionistet.


#261

…keto jane 20 ditet e fundit per eskobarin e ballkanit.Kavaja ishte fitorja e pare e Republikes se Re. E dyta kur PD+Amerika i hoqëm gjysmën e narko-qeverisë plus gjithe institucionet e pavarura me ne krye ate ministrin e brendshem,hetusin e diktatures se dulles. Dhe e treta kur gjysmën tjetër te qeverise bashkimi qytetar i shqiptareve do ja heqim me voten e lire më 25 qershor”
25 Qershori është dita vendimtare për të përmbysur pushtetin kriminal dhe për të vënë në zbatim Republikën e Re, një Republikë kjo e mirëqenies, e punës, e projekteve të mëdha, por mbi të gjitha një Republikë e shpresës se e ardhmja do jetë më e mirë.
Zoti i bekoftë shqiptarët për këtë sakrificë dhe këtë qëndresë.


#262

Dikush loz shah, e dikush biliardo


#263

Bravo Basha! I shkarkoi fekalet ne hale :))


#264

#265

#266

Nashta tash e njofti edhe Edvin Kristaq Rama si sharlatane e s’ja ka rras hiq … :rose: per Kimeten


#267

Cër thatësine. Qekan tha palmat krejt.

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/05/21/foto-reshjet-p-rmbysin-durr-sin-v-shtir-sohet-qarkullimi#.WSF7k4EpCaM


#268

Mire e ke ti o Vasil, marrveshja eshte vertet pislliku i radhes ndermjet dy krokodilave, por ajde mushi menien Bradit, qe nuk ka hallin e cenimit te demokracise, por hallin e PD-is.
http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/05/18/lsi-del-hapur-marr-veshja-rama-basha-sht-antikushtetuese#.WSGCqhzDY7k


#269

Pjer , ne gjithe ate mundim tremujor do kishte nje viktime , e lutem LSI -ne , dil nga koalicioni te bejme Qeveri Teknike dhe te shkojme ne zgjedhje, nuk deshen , i thame , hajde te luftojme per Demokracine , nuk deshen , si kemi faj , gjeten nje zgjidhje tjeter , Demokracia eshte mundesi e pafund , apo jo .


#270

Une sinqerisht nuk e kuptoj se pse Vasili ankohet per pamundesine e koalicioneve parazgjedhore! Ed Rama ju ka lutur si krishti LSI-se per te bere koalicion parazgjedhor per mese 6 muaj rjesht, por ishin keta te fundit qe hidhnin vickla dhe qe nuk pranuan. Kjo eshte nje e vertete e pamohueshme.


#271

Si te duket ty sheme tani qe ne te dy jemi ne koalicion ?


#272

Nga nje perllogaritje e kujdeseshme dhe me rezerva, PS-ja ne zgjedhjet e 25 qershorit pritet te marre 75 mandate. Keshtu thone gojet e liga. Ndersa PD-ja kuotohet ne me pak se 50 deputete perfshi edhe deputetet satelit si Nik xheli psh hahahahahahhaha