Të gjitha detajet e marrëveshjes Rama - Basha

Njateta…uroj qe te kesh pasur dite te mrekullueshme…ca i bi te jemi tani Koalicionista apo Bashkeqeveristar :kiss:

Per mua eshte surprize e kendeshme, eshte nje peruidhe njohjeje me afat 1 mujor. Nese pelqehen edhe mund ta vazhdojne me tej pas zgjedhjeve. Por, per fat te keq une (nuk e di per ty) jam pa parti, pra nuk jam force e PS-se dhe nga ana tjeter jam nje anti PD-ist i vendosur. Nese keto dy parti bejne aleance paszgjedhore sigurisht qe do te jem ne opozite deri ne mosbindje civile.

prape me mosbindje civile ? A nuk desh u mbyte njehere nga gazi lotsjelles ? :joy:

Tani per tani koalicionista , Bashkeqeveristar nuk quhemi ende pa ik ato LSI -stat e mbet ne Qeveri :sunglasses:

Sa u fut shqupi ne qeveri fillun permbytjet si me magji. Nuk do me vlla nuk do.
Vendi po ecte aq mire kur e mendon…

Shikoj nje gezim te fshehur ne fjalite , ske faj , me ne fund u puqen Komunistat e vjeter me te rinjte.

1 Like

Kape pak Gjushin duke shajt nga robt Kryetarin e Bashkise :joy:

http://www.lapsi.al/lajme/2017/05/21/video-vangjush-dako-drejton-vet-makin-n-n-durr-sin-e-p-rmbytur

Gjushit i morsh te ligat se e ka kthy dursin ne qytetin me me shume vende te lira pune. Ti japim gjushit ate qe i takon…

I nderuar, po si mund te dilte nga qeverisja e te bashkohej me juve, pa nje shkak te forte. Po njerzit/votuesit, çfar do thonin, pse nuk i mendojne keto siklete ata, pse kaq e lehte eshte.

Getrsung vertsd đzeincht ungerlichtisendzaht :blush:!

O brado shife si po ne dorezojne Durresin komplet te permbyt komplet nen uje. nga betoni. republika e re do e thaje mocalin.

Une e dija se i thonin kolaboracionist.

> ngjarje të tilla s’kanë ndodhur as kur ishin armët sheshit

Ja dhe gjysma tjeter e qeveris.

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/05/21/ekskluzive-emrat-e-ministrave-teknik-q-propozoi-basha
Bravo Z. Basha✌️

Kodheli e shkarkoi nga detyra 3 vjet më parë, koloneli tani është në krye të Ministrisë së Brendshme

Dritan Demiraj është emri i ministri të ri të Brendshëm. Ai është propozuar nga Lulzim Basha dhe është pranuar nga Edi Rama për të marrë detyrën e drejtimit të forcave të rendit. Demiraj është një emër i njohur në publik, si Kolonel i Batalionit të Operacioneve Speciale në ushtri, batalion i cili cilësohet si elita e Forcave të Armatosura Shqiptare

Ai u shkarkua per thyerje Te rregullores ju e propozoni per minister ?

Dhe ju e miratoni per te tille…

Nuk e di kush eshte “ju” por Te dyja palet nuk kujdesen per mesazhin qe iu cohet forcave Te ruajtjes se ligjit kur titullari i tyre eshte denuar per vete per thyerje rregulli …

Ju, jeni ata, qe na u drejtuat pa adrese me “ju”. Nese me ju, nenkuptove PD-ne dhe “ne” mbeshtetesit e saj, “ne” po te pergjigjemi qe jeni “ju” mbeshtetesit e Edi Rames, ose me sakte ai vete, qe po beni shkeljen me te madhe, duke aprovuar nje minister qe " na paska shkelur ligjin". Ne kete rast, duke firmosur per te, pranoni qe ose ai ska shkelur ligjin, ose ju po shkelni ligjet duke emeruar minister, nje “te denuar” nga ligji. “Ne” vetem e propozuam, sepse ne te vertete ai eshte denuar nga Maliqi Mimi, per nje shkelje disiplinore, qe ai nuk e ka kryer.

Pse u aprovua ky per minister i brendshem Makso?