Të gjitha detajet e marrëveshjes Rama - Basha


#213

http://www.gazetadita.al/votuam-per-ti-futur-ne-burg-i-futem-ne-qeveri/


#214

…gjemo keta jane te pa zarar sepse e dime qe keta jane djemte e Arta Dades,por ndonje analize nga Izeti ose Bazja do ishte interesante me te verte :smirk:


#215

si tha rama, nuk e kthej levizjen mbrapa tha se jam shahist i forte, e bera levizjen dhe Luli nuk e hengri gurin.

po ku shkon mo koke-zar se Luli ka Ameriken mbrapa, jo vetem qe e le gurin prap por e le dhe torrën.

se ky e di politiken ne nivel ambasadoresh, me ambasadorin dhe tahirin do e bente dhe reformen ne drejtesi, derisa Luli thirri Njuland nga Amerika dhe votuan variantin e Lulit.

edhe shahun do e lunte me ambasadorin, po luli ja solli bossin e ambasadorit nga Amerika.

tani Rama ketij bosit qe solli Luli nga Amerika nuk desh me ja hedh firmen, po harroi qe Amerika ka rraketat tomahok qe ska bunker komunist te te shpetoje koken.


#216

I mban mend ata bilbilenjte e kongresit para nje jave e ca!? Ky ja mbathi ne venecia me pikturat e veta e su duk ate dite.


#217

Luli po e shet per pjese kembimi Këtë tashi


#218

Luli, Lulushi, Luli vocerr, Luli fle gjume,e tje…bonte homor Rama me delet e rilindasve siciliste …
Per 4 vjet u rrezoj gjysmen me te rendesishme te qeverise… pa shkuar fare ne votime…dale dale se skeni pa gje akoma :smile:


#219

Kujtojshin se po flinte gjume Luli!!


#220

Luli ketij i ka dhen rolin e rendesishem te figurantit :sweat_smile:


#221

e kishin zili o Zeqo se e bente gjumin rehat :sweat_smile:


#222

U lodhet duke i mush menien njoni tjetrit cuna. :smile:


#223

ej kapo juve jeni te pandreqshem … luli edhe ne biruc te jete deluzionet tuaja do vazhdojne si qendrestaret e cadres … dale dale vetiiiiiiinguuuuuuu


#224

aman mer zot se jeni bo skizofrena … kush ja u thote keto genjeshtra? mos degjoni zerat brenda kokes tuaj … lereni politiken se ja u mori dhe ato dy pika tru qe keni … pjaaatat pjaaaatat


#225

Media e Trump: Ndërhyrja amerikane frenon aleatin e Sorosit

Faleminderit zoti TRUMP :v:


#226

Le te puthen, Le te puthen Socialistet e Demokratet:kiss:
Le te puthen, Le te puthen Militaret e Pacifistet:kiss:
:kiss:Gili…Le te Puthen…1998: :kiss:


#227

Vazhdoni kapo, gudulisini prostaten njoni tjetrit. :joy:


#228

Ta kene la koken o Ceco?


#229

Aq te dobet jeni katandis mwr shqupi sa rama, trajneri rilindas ju la 6 gola para si barca paris san germain.
Dhe perseri eshte i relaksum se ju mund sikur dhe vetem erion veliaj te angazhoje ne fushate.


#230

Ore Qendrestare, se e keni zakon te boni petllat me uje…po nese Perandoresha Monique…tju vere perpara ne fushate me karrocen e saja legjionare, …e te fitoje 71 deputete…do puthen Socialistet me Demokratet ene ne opozite :confounded:


#231

madje dhe erjonin si statuje, pa folur far e pa e hapur gojen, mjafton :smile:


#232

Basha u nxitua dhe e shpetoj Ramen “for now”

Rama e dinte se Basha kishte mbështetjen e Presidentit Trump për ta rrëzuar nga pushteti birin shpirtëror të Sorosit në Tiranë, për të cilin Trump ishte betuar se kur të hynte në Shtëpinë e Bardhë do ta shtypte këtë insekt politik sorosian, që e kishte fyer rëndë. E dinte edhe Hoyt Brian Jee dhe ambasadori amerikan në Tiranë, ndonëse Shtëpia e Bardhë nuk i kishte vënë në dijeni ata për këtë gjë.

Por Basha u tremb dhe u tërhoq duke e lënë përgjysëm luftën politike që kishte nisur. Rama pranoi një kapitullim të pjesshëm para Bashës që kishte mbështetje për ta bërë Ramën të kapitullonte plotësisht, pa kushte. Me këtë qëndrim, Basha fitoi përçmimin e Shtëpisë së Bardhë.

Ajo që ndodhi është se Soros e poshtëroi Trumpin në Shqipëri për shkak të dobësisë së Bashës. Deri tani… Basha së paku të kishte kërkuar si pjesë të marrëveshjes dhe një hetim për veprimtarinë e Fondacionit “Soros” në Shqipëri, si mirënjohje ndaj Trump. Basha e harroi krejt kauzën antisorosiane të cilën e përvetësoi në momentet më të vështira pas ngritjes së çadrës, për të siguruar mbështetjen e Trump.

Në këto rrethana Basha nuk mund ta cojë PD-në veçse atje ku do të kishte qenë kjo parti nëse do të kishte humbur zgjedhjet e vitit 1992. Në rastin më të mirë një aleate e dorës së dytë në qeverisjen e përbashkët me PS-në.K.M