Të gjitha detajet e marrëveshjes Rama - Basha


#148

Kryemafjozet dalin duke qeshur nga takimi e duke ju shtrenguar duart njeri-tjetrit, llogoristet shtrengojne fort rradhet dhe vazhdojne te gjuajne llogoren tjeter. Oh c’u kenaqem.


#149

Dmth dhe ti votoke rendshem PD?

m’u duk me i bukur e me i rehatshem se tirana

Edhe me i bukur se KP? :astonished:


#150

Kush jane Krye Mafioze? Aty te gjithe jane Krye Mafioze dhe drejtojne Parti, ama kur bie njeri nga pushteti me Krye-mafiozin e rene te tjeret nuk kan meshire…


#153

Ne bixhozxhi jena e i kuptojme mira do gjona…, pavaresisht ne rrezikon Rama gjithcka, gjo qe e kuptojme ne bixhoz, po nuk boni 71 deputet i shkojne fishat per lesh dhe e hudhin jashte kazinoje… nuk ka rendesi synimi apo justifimi por Rezultati.

LSI eshte rritur shume si parti e sbesoj se do te hiqet qafe aq kollaj. Nuk kuptoj pezmatimin ne Kampin e LSI pasi ata nuk jane Parti e Vogel por e mesme dhe nuk preken nga marreveshja Rama-Basha.

Ma thot kaplloqja qe kto 3 parti kaq te ngjashme jane ne krize identiteti dhe programi, Rames po i hiqet flamuri i Vetingut, Lulit ju shkerrmoq si kala prej rere Republika e re ndersa Baba Likja nuk e bo do mo KingMakerin sepse Rama e Basha merren vete me njeri tjetrin.
Le te shpresojne qe Shqiptaret te mos i ndjekin neper llogore se kta pa konflikte artificiale nuk mbijetojne dot.


#155

rama s’ka me perkrahjen amerikane, sa here duhet me ja thene toçave socialiste qe vijne ketu dhe shkruajne papushim te njejtat komente


#157

PD u shua.

Sic thone: ishte bukur, per aq sa zgjati. :rose:


#158

po malikut pse po ja ha rroçken ? njeqind here te bejne ban tu kllufin dhe nuk shqitesh qe nuk shqitesh prej ketij blogu. rob me rrjepacak dhe pa karakter se ty s’kam pa deri tani.


#159

perkrahja amerikane = pushteti. se toçat nuk e kuptojne si duket, se çfare realisht do me thene kjo perkrahje. u duket si parrulle enveriane.


#160

shkaba welcome back, sezon te mbare peshkor. !


#162

rama nuk shkel dot ne amerike per ceshtejn e bilalit, ti diskuton perkrahjen nga amerika.


#163

ty te kisha ekzekutuar direkt :rose:


#164

vetem se ka ik koha tende. ndersa koha ime po afrohet nga dita ne dite. ti s’ke me dyfek. amerikani s’te ben bese, se e perzute njehere.


#165

ketu ne amerike kemi 2nd amendment po tja kesh nigju zonin … te fikim menjeher :slight_smile:


#166

as amerika s’po ja u heq dot komunizmin juve me brime ne gjoks.


#167

c’fare eshte “komunizmi”? Pergjigjen ta jep pros.doc.sali.ram.berishovic


#168

ai ishte vetem nje karrierist. pa qene komunist nuk beheshe kurre me funksione te larta ne kohen tuaj. edhe Kadareja u be nenkryetar i Frontit, i grus se Enverit mnjf. se nuk kish nga e luante bithen. ndersa sot ka dal antikomunist i pare. simas kohes vallen, per karieristet.

ndersa juve jeni komuniste TE LINDUR TE TILLE. e keni ne ADN, mnjf. as amerika s’ja u heq dot. e pamundur, prandaj dhe te thashe qe pushkatimi vetem u del hakut juve.


#169

Jo, une nuk e ve ne ate konteks, une e ve ne konteksin, qe Rilindja ben fasada, para se te zgjidhe problemet me elementare si uji, qe te thuash te drejten eshte krijuar nga vete ajo, kur udhehiqte nen emrin ppsh.


#170

M’rregull problemi i ujit u krijua nga PPSH. Pse nuk e rregulluat nga 2005-2013?


#171

Qe ti je trap me 8-vjecare kjo duket 1 milje larg, por ti paske gjetur edhe genin pergjegjes per komunizmin dhe na paske bere dhe analizat fsheftas.


#172

femer je ti ?