Të gjitha detajet e marrëveshjes Rama - Basha


#173

Mendjen ne mesim ti .zonat qe jane nen hyqmin e PD nuk quhen pjese e territories te RSH e mund ti shac sa Te duash :smile:


#174

une jam Jani pra … harrove?


#175

e kam me vertet pyetjen. se femrave u intereson shkolla e robve.
si dhe veje dipllomen tate, ta vej dhe une timen dhe ta krahasojme se kush e ka shkollen me cilesore.


#176

Duke komentuar deklaratat e Ramës sot në Korçë, në momentin kur gazetari Çani u shpreh se Rama kërkon vetëm 71 vota, ka ndërhyrë Meta që nën zë u shpreh: Po 71 vota bashkë me PD-në.
Kjo deklaratë e Metës, që paralajmëron për bashkëqeverisje PS-PD edhe pas zgjedhjeve.

…nuk besoj se do pranoj komandanti ket ide te Bashes apo Rames


#177

sa per komandantin ai pranon cdo gje mjafton qe te mos shkoj ne kaush. Por ne kete rast, nese eshte keshtu, Meta ka dashur te thote se PD dhe PS sebashku marin 71 vota dhe pjesa tjeter, pra 69 i mer LSI-ja.


#178

Po pse O kaposh ju pjelle e Xhelil Gjonit dhe Pirro Kondit jeni… te ngjizur ne shtepine e Josif Pashkos… Po a nuk punoji 4 vjet doktori me LSI me pinjollet e Manush Myftiut??? Le te bashkeqeverise me pinjollet e Kolekes …Kaposh kesaj rradhe…

Po ti beson se Meta do marre 69 vota vetem??? Jeni katandisur si mos me keq me Republiken e Re dhe me Zbythjen e Kamunistave nga Ballkani.


#179

Sakt nuk e di, por shume besoj, sidomos ne zonat rurale ku nga puna e kujdesshme dhe cilesore sidomos e grave shperblimi shkonte mesatarisht 3 mije leke per dite pune ose kundravlera e 25 $ amerikan.


#180

Lame: E mendoja veten teknik, dola politik
…po ato gallatat live ne TV qe boje me ata fashataret e varfe pse ishin te Saliut i harove ti


#181

Cfare programi qeverises ka PD-ja per 4 vitet e ardheshme dini gje ku mund ta gjeje? Apo kush eshte mare me kete pune thuaj kur dihet rezultati i zgjedhjeve.


#182

Marrëveshja Rama-Basha. Genocid mbi Partinë Socialiste!

Gjashtë orë me Lulin,

kokë më kokë qëndroi,

një marrëveshje turpi,

në fund nënshkroi!

Ky është Edi Rama,

burri që bën shtet,

që fali çdo gjë,

veç bythës së vet!

Socialistja jonë,

s’është më në pushtet,

se asnjë ministër,

s’ka në kabinet!

Edvin kapedani,

burri që bën shtet,

bëri genocid,

mbi partinë e vet!

Askush s’e shtrëngoi,

s’i vuri zinxhirë,

po gjithçka e bëri,

me vullnet të lirë!

Ai është në qiell,

dhe nuk mund ta dijë,

se PD në zgjedhje,

fare do ta grijë!

Me humbje fatale,

veten ka dënuar,

këtë pis-marrëveshje,

kur ka nënshkruar!

Veten ka dënuar,

me humbje fatale,

se i dha PD-së,

kartë të fortë morale!

Kur i fal të tëra,

si derrin në thes,

s’kam asnjë arsye,

që të të mbështes!

Po unë kot që nxehem,

se të gjithë e dinin,

se kështu do tretej,

PS me Edvinin!


#183

U rregullua ndjeshem, vetem gjate atyre viteve, per here te pare disa qytete, paten uje 24 ore. Sigurisht para 2005-es dhe pas 2013 asnje permiresim ne rrjete, sepse sundonte lubia, qe kerkon llogari vetem per periudhen 8 vjecare te demokrateve.


#184

Ta gezojme Republika e Re ne 25 Qershor :v:


#185

ajo qe s’dihej dhe qe luhet atje vazhdimisht nga politikanet tane deri duke e blere nje foto me presidentin amerikan, eshte pikerisht mbeshtetja e amerikes. u pa qarte qe Rama eshte karte e djegur atje. foli shume para zgjedhjeve duke kujtuar se ky Trump nuk do t’i fitonte. nuk i qeshi fati.
e vetmja shprese qe ka tani, eshte qe ta heqin Trump para zgjedhjeve.


#186

Kaposh do marri Shqupi 71 vota??? se me Liken ne koalicion nuk boni dot Republike te Re ne 25 Qershor:v::poop:


#187

Nje lajm Te gezuar shoke
Na e dha Partia
Republike e Re do benet shqiperia😄


#188

Rames i dështoi ai plani për të përçarë dhe çuar drejt asgjësimit Partinë Demokratike,qe ju u gezuat para kohe dhe mastrubuat per disa dite kur kishin kaluar afatet e regjistrimit por ka shansin që të realizojë ëndrrën e tij për të asgjësuar LSI-në dhe ta shpallë tashmë hapur, si “Arsyeja e madhe”, e dështimeve. Pas atyre që ndodhën gjatë 3 muajve të vështirë të Çadrës, rolit prej ‘Jagoje’ të Metës, Lulzim Basha është në të drejtën e tij që të rrijë e vështrojë, sesi Rama do të realizojë operacionin për shkërmoqjen fillimisht dhe pastaj thithjen e anëtarësisë së LSI-së, në gjirin e Rilindjes dhe i sigurt drejt fitores te 71 deputeteve .
…nuk ka me fajin e ka Saliu :grinning:


#189

Po pse kush do ta heqi Trumpin Sorosi?


#190

Partia Demokratike nuk eshte e Percare??? Po Josephinen, Selamin, Bregun dhe ne fund edhe dora vete Lulthimin i bleu Gjigandi apo jo??? Ju unitet veq ne cader keni e sdni cer bohet ne terren… filloni fushaten ket jave i her se 25 Qershori eshte afer por me dembelizmin e Lulthimit keq e keni… Edvini ka paralajmeruar qe pu asgjesoheni vet prandaj ka bo me shume leshime se jeni tu shku per lesh.
Kaposh … mbas 90 ditesh do shkoni jashte Qadra e do zbuloni se deget e Partise ne rrethe nuk ekzistojne mo…me militante Qadre nuk bohen 71 deputet them una…teper vone…:skull_crossbones:


#191

Ramen do e rrezojme ne javen e pare te Qershorit.
Kshu ka vendos Profesor Doctor Sali Berisha.


#192

Interesi i Rames ka qene gjithmone qe PD-ja te futej ne zgjedhje dhe prandaj i beri gjith keto leshime/tolerime sic i behen nje femije kryenec qe te can bythen . Biles ai ka qene i bindur per kete gje sepse e ka deklaruar gjithmone, pavaresisht se luli uleriste se pa ikur Rama si kryeminister ne nuk futemi ne zgjedhje. PD-ja humbjen e thelle e ka te sigurte, por te pakten e ruan partine nga shkaterimi i plote nese nuk do te futej ne zgjedhje. Tani do kene kohe boll minimumi 8 vjet per tu riorganizuar e riformatuar. Deri atehere edhe ujku plak do jete fosilizuar nen efektin e lageshtise se kaushit.