Të paktën 59 të vrarë e 527 të plagosur në Las Vegas


#88

Pra krisma ne usa …


#89

Mbaruan uraganet filluan krismat…


#90

Mund te mos jene per momentin , por ato kane me shume pasoja dhe efekt mbi situata te tilla duke i krijuar hapesire riperseritjes se tyre ne te ardhmen.

Nese do trajtohen ne te ardhmen te gjitha sulmet si inskenime te planifikuara , a nuk perben rrezik ne vetvete per sigurine publike , njerez indiferente , te shkujdesur qe nuk i trajtojne dhe s’reagojne me seriozitetitin qe kerkojne ngjarje te tilla ?


#91

lere rehat te shkretin se nuk i flet mendja, por vera e keqe qe pi per dite, 1.6 euro qillo! E len edhe te vjeterohet, e pastaj pine uthull e thartohet nga trute.


#92

Nuk zune akoma mend njerzit me keto tubime qofte ne koncerte apo sporte. Hiqni dore o njerez nga te grumbulluarit. Koha ka ardhur qe te shohesh e degjosh cdo gje on line pa qene prezent fizikisht.


#93

Australia dhe Kanadaja nga sa di une,i lejojne armet.


#94

Lajmi i fundit është se ai është njëherësh çifut, komunist dhe homo ( dikush pëshpërit se i bie të jetë me origjinë pellazge)


#95

Peshperitjet jane se a mund te kete lidhje e kaluara e famshme kriminale e te jatit me abuzimet e tij si femije. A vendosi te perjetoje famen e keqe te te jatit para se te largohet nga kjo bote e te hyje ne Histori? Homoseksual nuk duket te jete sepse gezonte jete te gjalle Seksuale. Komunist? Vitet 1968-1970 e kane gjetur ne moshe delikate keshtu qe edhe brymosja me ide anarko-komuniste eshte me e besueshme, por sabotohet nga deshira per Armet dhe leja per te vrare kafshe ne alaske si edhe akti vrastar ne nje aktivitet ku shumica e njerezve jane Trumpiste.
Ndryshe nga mentaliteti juaj Evropian Homo, Komunist dhe Jew, ketu kemi nje tjeter Black PILL… kur vrasin te Bardhet aktet nuk quhen terrorriste por Masakra…me perjashtim te Timothy McVeigh… i Bardhe qe ja rras me kamion me tritol Zyrave Federale…ai nuk mund te skualifikohej si terrorrist ndonese i bardhe.


#96

Ligje nuk kaloi dot se s’kishte mbeshtetjen e Kongresit per ato ligje qe donte te kalonte, por leshoi urdhra ekzekutive, te njejtat urdhra ekzekutive qe President Tramp anulloi sa erdhi ne fuqi.


#97

Mua prap se pse s’ma mbush mendjen ky , jo se eshte i bardhe po thjeshte nga profili.

Me duket me shume si dash per kurban,po se nga kush e per ke se marr persiper te aludoj meqe kam konflikt interesi sic do thoshte i mothi.


#98

Profil Psikopati kishte, me vellezerit nuk fliste me goje prej 10 vjetesh, po pse nuk pranojme ne qe edhe islamiket kur vrasin mund te jene fare mire psikopat si te bardhet tane, ky eshte problemi.
Ky kishte edhe perfekt profiling, njerezit qe humbasin ne bixhoz apo stock market apo shtepine tek banka kthehen ne vrases qe urrejne shoqerine ne teresi


#99

u Pa puna duhet blere nje bulletproof vest .


#100

Te mos flasesh me te afermit perdite nuk do te thote te jesh psikopat , sidoemos ne vendet perendimore qe se kane sensin e familjes sic e kemi ne. Une ketu i hodha nje sy shpejte e shpejte ,e s’ma mbush mendjen, megjithese moment eshte ai se vej doren ne zjarr. Nga ana financiare ishte goxha mire , te mendosh per moshen shtepi 400.000$ ne Mesquite, apartament ne Rheno, 2 avione private, etj.

Une s’para i besoj teorive konspirative , po kot per muhabet se eshte e mundur qe ta kene perdorur dhe agjensite e inteligjences thjeshte si manikine , i kane metodat dhe kushtet per ta bere perfekte, dhe ta vetevrasin para se te hynte swati ne dhome,pasi me duket shume e planifikuar dhe perfekte per te qene veprimi i nje plaku te rrjedhur qe lun bixhoz, ka dale ne pension e po shijon jeten ne Vegas :open_mouth: Kam pare shume Homeland dhe 24 me Jack Bauer ma bej hallall :stuck_out_tongue:


#101

Ndryshoje titullin, 59 te vrare dhe 527 te plagosur.
Nga po dalin gjithe keta te plagosur akoma? Apo ishin raportet fillestare gabim?

16 arme ne dhome miku + nitrat amoni ne makine, kishte ndermend te bente dasme akoma me te madhe.


#102

:flushed::flushed: e frikshme


#103

Ky paska qan multimilioner ore! Njeri i rregullt. Asni lloj profili individi qe mund te leje me dyshu. Kishte marre patenten e avionit,gje qe presepuzon qe asht testu edhe menderisht dhe ka rezeultu ne regull,pa ndonje sjellje bipolare apo gjana te ketij karakteri. Kishte punu financier te Lucky Martin,masanej marre me biznes dhe nje bixhozxhi klasi,fitu 250 mij $ ne poker. Pamvarsisht deklaratave te ISIS,nuk gjenen lidhje me ta. Ne zonen ku jetonte ky nuk kishte xhami afer. Fqinjet e konsideronin te rregullt. I vetmi dyshim ishte mos kishte trashegu naj gja nga i jati,i cili kishte qene nje tip krimineli psikopat,hajdut bankash . Mund t’i kete nejt i fjetun maj gen prej te atit.
Vrasjet masive me arme po kthehen ne rutine me USA. Asnje rast nuk i mgjan rastit,qe mund te merren masa per t’i blloku dhe parandalu.

Ja ca thote vllami.


#104

o katunar teleskop, kush vret kot (ose felja tjeter: pallon kot) e ben per konflikt interesi, dmth eshte njesoj si ty, me ndryshim qe ti je nje bythmut bythpamuk, nuk ta ma me vra palestineze qe po vallzojne valle myslimone katuni, je vetem per te llap kot ne blog.


#105

nilloj si ti me bradin qe thoni; mire t’u bahet,vete i kane votu ! :stuck_out_tongue:


#106

Po dil ti vrit naj tunisian a ndonje gjyshe firenceje e pastaj shohim e bejme dhe per palestinezet, une kollaj e kam i hyp avionit dhe e kam vrasjen te justifikuar me kontrate pune po ti qe dergjesh ne fantazi psikopatike o i shkrete, flet ti per llapje ne blog , hapu dhe , hapu dhe…:scream:


#107

Jane bere keto vrasjet masive si puna e uraganeve dhe furtunave. Sa degjon qe thone “me e keqja ne historine e Amerikes” vetem kur ndodh edhe nje tjeter pas asaj akoma me keq. Vrasesit po konkurrojne me njeri-tjetrin kush vret me shume.