Ti moj vajzë nuk je prokurore që të më pyesësh mua kështu


#22

A e gjejme ne VQ se kush eshte bytha dhe kush breket? Gjithashtu a thuhet gje per permasat e bythes dhe moden e brekeve?


#23

te rinjte jane kllufa kudo (s’kane lexu dy libra). atje njerzit qahen kot, ngaqe kujtojne se kudo tjeter eshte me mire se ne shqiperi. po nuk jane keq ne fakt. jetojne persmari. qeveria eshte e mytme me borxhe si te gjitha qeverite e botes.

me keq do behet mendoj. keto jane kohera te arta per shqiperine. se jemi tek 25 vjetori i nje sistemi. me pas fillon degradimi i tij, dhe duhen ndryshime (inteligjente nga lart) per te mbajtur dinamizmin ose gjithçka shkon ne mur dhe rifillon pastaj. ciklic eshte muhabeti.

si ne kohe te dulles psh


#24

" … Unë nuk e kam sot një përgjigje për veten, se pse publiku është kundër gazetarëve…"

Publiku nuk eshte kundra gazetarve Esiona, por ju gazetaret nuk jeni afruar afer publikut, Dhe per kete nuk keni faj, jeni thjesht rrogetare, ku per çdo tentative qe deshironi te beni te ofroheni afer publikut, rrezikoni vendin e punes, rrogen qe do te thote jetesa, ekzistenca.


#25

Ti sapo the qe meshkujt jane shume me superiore por s’e paske idene fare se c’behet ne vendin ku jeton ti. Je I Moth. Kete lajm e kishin dhe mediat ketej.


#26

po çfare lidhje ka violenca qe kerkon te luftoje macroni me ate qe po them une ? une s’jam gje violent, vetem po them qe femrat nuk vendosen ne pushtet, se korruptohen me keq (me lehte) nga meshkujt. kjo te duket violence ty ?

si dhe une vetem sa KONSTATOJ, nuk po vendos gje ligje. bota behet siç eshte e shkruar te behet. une s’kam fuqi dhe te dua ta ndaloj budallikun e gjindjes apo rrjedhen e ngjarjeve. a po kupton nashti me mire ?


#27

l’égalité entre les femmes et les hommes


#28

#29

gabim i madh eshte per mua barazia edhe ndermjet burrave jo vetem ndermjet burrave dhe grave. se natyra s’na ka bere te barabarte.
eshte demagogji, dhe kur fillon demagogjia, kjo tregon qe sistemi eshte i kalbur, nuk shkon mire dhe qe ata qe jane ne krye te tij, nuk kane burrerine te bejne ndryshime te rendesishme dhe vendimtare per ta shpetuar nga renia. bejne demagogji. prandaj e vura edhe ate foton me ata gjimnazistet me bluza te kuqe te sheshi skenderbej. edhe tanet kane fillu Demagogjine, dhe vetem kjo me tregon mua, Indirekt, qe gjendja (jeta) atje ka filluar te keqesohet.


#30

#31

Pupupu, aktualisht i perfshire ne projekte shumemilioneshe :smile:
Hajde çvete.
Rrjepje gjithandej. Miliona mer hej. Miliona lajne e perlajne legenat.
Ne rrime lajme pjata knej. Turp tna vije.
Turp. :frowning:
Po i lejme vend xhelozies tashi ne pleqni :frowning:
http://www.panorama.com.al/zbulohet-dokumenti-burri-i-elona-gjebreas-fshehu-denimin-me-8-muaj-burg-per-falsifikim-dokumentesh/


#33

Shpjegoja pak kurros forcen e gruas qe jo vetem te heq njollen por dhe te ndihmon te inkuadrohesh ne projekte shume miljoneshe.


#34

oboboo ne dore te kujt paska ra ai vend, llumi i llumit, keto lloj mashtrusesh vjedhin edhe te vdekmit e jo mo te gjallet e shkrete

ja dokumenti ne media


#36

obobooo ne dore te kujt paska ra ai vend, llumi i llumit, keto lloj mashtrusash vjedhin edhe te vdekmit e jo mo te gjallet


#37

Sipas shtypit ;
"… Bëhet fjalë për bashkëshortin e saj, Arian Hoxha, i cili dyshohet të ketë fshehur një dënim për falsifikim dokumentash gjatë kohës që punonte në ministrinë e Energjitikës si këshilltar i ministrit. Sipas dokumenteve të publikuara nga opinion.al ai ka qenë i dënuar me 8 muaj e 25 ditë burg për mashtrim dhe falsifikim të dokumenteve zyrtare…"

Tani po e kuptoj une se, pse Palloshi nuk merrte e nuk merr njerez te ndershem ne qeveri. Njesoj si ai qe iku, qe e kish mbushur administraten me lloj-lloj sorrollopesh. Yyy, te paturp, qe nuk ju skuqet faqja.


#39

Po ky komuniteti spaska pune tjeter qe sinjalizoka komentet ? Po admini , pushi pershembull quhet komunitet ? :rofl:


#40

po iu plasin geshtenjat ne duar :))

sa mbyll nji koment ketu ju del nji hajdut tjeter te nesermen

sa felliqin veten kot me kete censuren :))

nuk mbulohet dielli me shoshe i thone


#41

Kjo eshte gjuha e re e libertardeve per t’i mbyllur gojen mendimit ndryshe. Me perpara te vrisnin “ne emer te popullit”, tani te mbyllin gojen e te heqin nga puna qe mos kesh me se te ushqesh kalamajte"ne emer te komunitetit" te ofenduar. Pastaj per Sorosin nuk te falin keto, se pa leket e Sorosit nuk kane ku e perplasin koken. Nejse une per vehten time si anetar i komunitetit nuk u ofendova nga komenti yt. Po paten bythe, le te dalin ato qe jane ofenduar, qofte edhe me pseudonim.


#42

Po mesoje mire te pakten fjalen qe perdor o trim i internetit… Libtard. Kam ende shprese se nje dite do edukoheni dhe ju anti-sorroistet e Moth mer jahu qe as s’e kishit idene per aktivitetin politik te Soros deri para se trampi e Breitbart - dhe me pas papagalli Basha - te dilte kundra tij. Per cdo Soros ka nje Adelson, 2 Koch, etj.


#43

Moj trimreshe e gramatikes
shih fjaline, mos ia ngul syte pikes.


#44

U prishe dhe ti gjemo , nuk e mbajte dot mesin :wink: