Tregim (pjesa e 2 ) ; Shqiperia e 2017


#41

Qyqa jo m Brado, s’jam adhnuar me ty, me shaka taktheva dhe une no worries :slight_smile:


#42

Nga e nxorre kete konkluzion; te te jap nje keshille miqesore;
njerzit qe nxjerrin shpejt nje konkluzion pa ditur historine e ngjarjes, njeriut, fenomenit, ne te shumten e rasteve gabojne.


#43

Gjembo, e kisha ne kuptimin e mentalitetit, prandaj dhe shtova ate shtesen; … apo mentalitet orienti


#44

Pjer , gjembi behet xheloze per ty , kushedi sa vjet ka qe ma permend ate korren e Ullinit , boje nji sakrifice , merre nje udhetim dhe takohuni koke me koke se sic duket keni shume gjera per te diskutuar dhe ndare me njeri tjetrin , mos u bej kerrnac , zere se nuk i pate nja 4 mije dollare :slight_smile:


#45

Kokrren e ullirit, ate mbaje. :slight_smile:

U ktheve ne Shqiperi ti? U sigurove qe ka ikur Pjeri nga Albanie? Lexoje me siper si thote qe ka patur disa pune te rendesishme per te bere ne Bruksel me disa pecogroso.


#46

U sigurova sot me ndihmen e Belulit , pasneser jam ne Shqiperi :sunglasses:


#47

Brado, mir thote Gjembi, koqen e ullirit ta mbash ti :grin: se sa here ke premtu se do takohemi, ketu ose atje dhe ke filluar ta hash fjalen. Per nje takim me Gjembin, ishte nje ide e shkelqyer e jotja, dhe une do ta quaja takim historik, jo histerik :yum:


#48

Pjero kam pas aq shume pune , merre me mend kur e kisha ne plan te kthehesha kur e lame bashke , akoma sjam kthyer , dje i perfundova dhe deri me 15 Shtator jam vecse per plazh , ate qe te thashe ne privat do ta realizoj nga 5 Shtatori kur te kthehem nga diku me makine do kaloj nga ty dhe Beluli , ky eshte plani .
Ahh…njehere kokrren e ullinit e hane te gjithe :joy:


#49

Uroj te vish kendej, veç Beluli seç ka ma marre nje ftomje (siç ithemi ne nga Tirona) apo plevit (siç i thone nga Laberia).


#50

Ja heqim ftofjen Belulit :slight_smile:


#51

Ate du dhe une, pranaj desha perforcime :grin: Me bo me ardh ketu ne Antwerpen, ke tre shishe vene te vjeter.
noten, se neser jam ne pune.


#52

I lutem adminit, nese eshte e mundur, silleni me link pjesen e pare, e keni poshte tek temat poshte, naten se ora 12 e nates.


#53

Pjer, po te genjen sy per sy bradi. Ti sic duket s’e paske lexuar kur ka thene disa here qe po rri ne Gjermani vec te evitoje takimin me ty ne Albanie. Po e shijon dhe ti kokrren e ullirit, me sy gjysem te mbyllur.


#54

Ne ketu tek peshku I lutemi pjerit qe per Te miren e kombit Te leje fernetin ashtu si biroja iu lut Dulles dikur Te nderpriste dahonin .


#55

Pasneser qe iki une do vish ti brad!?


#56

[quote=“Pjer, post:1, topic:3000”]
Nuk doja te ikja pa e takuar Arjan Canin i programit;
[/quote
Ariani takon vetem cingie alla frenga o Pjer .


#57

Pompaxhi pjeri, po fernetin e pi per mrekulli duke shetit neper albanie…


#58

Nuk jane konkluzione o Pjer, jane pyetje te ardhura nga nuhatja. Po te shikosh fragmentin ku irritohesh me gjirokastritet dhe i krahason per nga finokeria me hebrenjte, te cileve iu referohesh si cifute, lind vetiu pyetja: Si i percepton valle hebrenjte ky njeri? (Pyetje te cilen per lehtesi e degezova ne 2 komponente subjektive).

Sa i perket tregimit, do ta rendisja nder me te miret qe ke sjelle deri tani, rrefimi eshte mjeshteror, i gjalle, fluid, me nje mbyllje impresionuese qe vjen ne menyre te natyrshme.
S’te falet qe gocen e paske lodh rrugeve neper vape, dhe e ke lene te prese sa ne nje kafe ne tjetren, kushedi sa bored do jete ndjere e shkreta.


#59

Ca te boj zeqo , keshtu paska qene e shkruar :slight_smile:


#60

Aquamarina, fjala hebrenjte, e kam mesuar me vone, se qysh ne femijeri i kemi pas thon; çifutet, kuptohet pa nenkuptime apo kontiminacione negative, biles ketu tek peshku e kam mesuar se shum njerez e paskan me kontiminacion te keq, negativ.
Sa per gocen e kam shum me te urte se çuni.