Trump dhe aleatët e Amerikës


#45

AAANY organizata në të cilën kjo është presidente financohet nga programi Open Society I nëpëkes neoliberale. Libtardet janë shtrirë në krevat me islamikët radikale sa janë bere te neveritshëm për çdo person I cili e quan veten progresist.
Hear hear…dhe vete po e kuptojne gabimin thelbesor

Shife pak nga minuta 6:38 gjembace


#46

Nuk e kuptoj kete, perse Europa duhet te marre pjese me patjeter ne luftrat e Irakut, Afganistanit etj.? Dhe nese eshte ashtu sic thua ti, Europa po e paguan prape shtrenjte edhe mospjesemarrjen ne lufte. Kush i mban refugjatet e atyre vendeve te shkaterruara? A nuk eshte Europa? Persa i perket Ballkanit: Perendimi ka kohe qe nuk ia var asaj zone gjeografike, qe pas Luftes se Dyte. Nuk ka faj Europa se nuk merren vesh me njeri-tjetrin popujt e Ballkanit. Sidomos Rusia ka luajtur dhe po luan nje rol teper negativ ne ate rajon se i hedh xixat serbeve. Edhe ketu vlen pyetja: Kush i mori me mijera kosovare, boshnjake, kroate e serbe si azilante? A nuk ishte Europa?


#47

Po si nuk paska faj Europa per gjendjen ne Ballkan.
Eshte zona e saj dhe pergjegjesia e saj.
Marrja e refugjateve eshte akt humanitar.
Une po diskutoj per vendime politike me peshe,jo per nje vakt per te ngrene per 20-30 mije kosovare apo boshnjake…
Eshte e qarte qe BE ska bythe te marre vendime te tilla detyruese per popujt e Ballkanit…
BE mund te jete gjigand ekonomik por ska peshe ne politiken Boterore.
Sa peshe ka Tusk, qe eshte presidenti i BE-se? Asgje!
Me shume peshe ka nje senator amerikan…


#48

Po z.Pjer. Eshte si te shprehej Donald Tusk, le te themi, kunder bashkesise se shteteve amerikane.


#49

Jo more djale jo, eshte faji i ballkanasve qe nuk ulin bythen te punojne po e kane mendjen per spastrime etnike. Nuk hyn Europa fare aty. Cfare do te thote eshte zona e saj? Nuk eshte zona e saj. Aty jane ballkanasit zot e shkop. Ce ke ti kete llogjike globaliste mbi politiken? A nuk je ti ai qe kritikon vazhdimisht globalizmin, qofte ky politik apo ekonomik?


#50

E degjon o zoti Kryeminister,apo nuk degjon nga ai vesh?


#51

Not even inglizi :joy:


#52

https://www.yahoo.com/celebrity/kanye-west-deletes-all-of-his-trump-tweets-202156701.html


#53

Kanye West ben lajm te gezueshem per turmen anti-Trump?
Sa poshte paskeni rene…


#54

kuriozitet evoluimi i K. West, nqse kujton ai u frymezua aq shume prej kandidatures se biznesmenit trump ne presidence, si shembull i madh i demokracise ne usa.
Veprimi me i fundit i tij s’tregon me shume sesa him getting back to his senses about trump.
Dhe ndoshta e rishikon dhe kupton naivitetin e iniciatives se tij per ne White House.


#55

Kimi ka qene gjithnje me e squta n’ate cift.


#56

Mos u merrni me idiote dhe paçavure si K. West apo Cowdashian.
Ky liberali e shpjegon qartë se si e majta iku për lesh (dha ska për ta marrë veten për nja 2-3 dekada)


#57

Ke te drejte por liberalet akoma nuk e kuptojne qe shkaku i humbjeve te tyre jane ata vete dhe hipokrizia e tyre.


#58

Fashohet Hillary ne Sarande… kishte thy vertebrat e qafes…


#59

Mir tfoftin, po edhe ket avdall kryminister jua kishim mangut juve tKanadës :smile:


#60

:joy: lere lere se e kemi bukurosh… qe tu e grab trumpi prej xhepit t’pasem t’pantallonve.


#61

:joy: Prandaj s’ja dha doren heren e dyte kur ishin ulur?


#62

U shqetsun dynjaja ketej. Aman mos na traumtizoni


#63

Mir, mir, xhaxh ke miss amerika ka per ta vu si fillim.
Sa te ftillohet :smile:


#64

Trump per politiken anti-imigracion, sot ne konf. per shtyp:
“at the end people will be very happy and I can say that right now, there are many people who are very happy”

si mund ta marresh seriozisht ket mo vlla? seriozisht, snl nuk ka nevoje te paguje Baldwin per te imitu ket rroten. Boll me nxjerr fjalimet e tij, sic jane.