Trump vulos historinë - Jeruzalemi Kryeqytet


#298

Katolicizmi o injorant njeri , lejon patriotizmin, lejon dhe bashkimin e kombeve nen vlerat e krishterimit, sic ka ndodhur ne mesjete e deri vone qe sot ti e quan bota perendimore, o vemje haxhiqamil.

Islami ka aq hierarki ,sekte , e nendarje saqe as myslimanet s’merren vesh me njeri tjetrin e jo me te percjellin harmoni e tolerance neper bote,mjafton te shohesh Shii-tet me Sunnit o imambajalldicks.

Me nje fjale tjeter, ti tani po vlereson dhe mbeshtet komunizmin qe te la 100 vite mbrapa , vetem se nuk e mbeshteten prifterinjte all-perendimore katolike ?! I lexon ato cfare shkruan , apo je ne spazma ilacesh e siper !!!

Edhe kujdes me fjalorin se ta kthej ndryshe ,e ta shofesh mire


#299

une nuk mbeshtes asnje, vetem bej analize dhe jam KOHERENT.
ndersa ti tek rreshti i dyte kundershton te parin, pa e vene re. hajt nashti ik ne pune tate, po pate te tille. se s’kam me se çfare te te them, ti ke llogjike te fillores.


#300

Ca koherence ke ti mer se spo te emertoj fare ca lloj specie je , po vazhdo jeten e mos te shof me ketu


#301

vetem ky rresht tregon mungesen e koherences. ti s’di se çfare dmth fjala Patriotizem jo me shume.


#302

Merre koherencen e fute ngambrapa su u bere i bezdisshem


#306

Iku dhe ISIS


#307

s’do u veshin me atyre attentatet e ardhshme. duhet te gjejne nje armik tjeter.


#310

Islami demokratik ?!! Komunistet nuk jane patriot jane internacionalista …


#311

nuk e ke kuptuar postin tim. lexoje dhe njehere.
islami eshte i DECENTRALIZUAR, nuk varen hoxhallaret e tij nga ndonje superior. pushtetin e ka baza dmth, kjo e demokratizon. kush fshatar do, behet imam po deshi, nuk e vendos Roma.
tek komunistet, thashe qe shume hoxhallare iu bashkuan komunisteve ndaj LUFTES KUNDER PUSHTUESIT, ngaqe ishin PATRIOTE. asnje prift nuk iu bashkua partizanve ne luften kundra pushtuesit por u bene me pushtuesit. ngaqe s’kane liri veprimi, ata perfaqesojne vetem vullnetin superior te Vatikanit. bejne çfare u thuhet nga kryesia.
etj.

juve keq t’u shkruash me disa rreshta e keq tu besh romane shpjegimesh qe s’do ti lexoni dhe as kuptoni kurre.


#312

Po te paralajmeroj qe te mos harxhosh kohe me absurditetet qe shkruan kurreshtari. Nuk ia vlen


#313

e ditur qe kurreshtari shkruan absurditete, por eshte pak e ditur qe bota eshte absurde, gje qe here pas here i jep te drejte deri edhe kurreshtarit qe shkruan absurditete ne forme gjysem te vertetash.

Ti sapo i dhe nje zemer … fisit antikomunist te dasareteve … per nje gomarllek gjysem te vertete … komunistat nuk jane patriote … te thene nga patriotet ne maje te gomarit dhe penisit te tij kombetar … sepse vertet qe Marksi nuk ka qene patriot … por nuk mund te thuash se Stalini nuk ka qene patriot … beri Rusine qender te gjysmes se botes … pika pika filozofike … palloje sa majtas djthtas konceptin e patriotizmes … pa pike logjike … ne vend er “i” ve “j” … dava injoranti internacionalist qe nuk di me shkru … e as di me pallu … rri si qyq vetem … i bi me dore … shkru ne Peshk … un s’du vet po ke per ta pa ti kur te shkruj un per patriotizmen …


#314

Tiku Stalini ishte babai i dashur i popujve ( le petit père des peuples- i thone frongët) dhe e beri rusine nenen e gjithe kamunistave. Por ishte derrkuci hrushov qe e ktheu bs, sipas mesimeve te shokut enver, ne shtet imperialist :grin:. Pra Stolini nuk ishte patriot! Kjo e faktuar me dakumenta nga oficeri auron tare por qe ka pasion ( jo profesion) historine.


#315

hapi i pare drejt paqes, bravo trumpit qe po sjell paqen ne bote, bravo per zotesine qe po tregon

bota e erret qe trashegoi po zbardhet nen lidershipin e tij.


#316

ruset jane popull multietnik (si francezet apo amerikanet). prandaj ata komunizmi i forcoi, ndersa neve qe jemi popull etnik, komunizmi na shkaterroi.


#317

nga pikpamja formale Stalini eshte maja e kombetarise ruse, e beri Rusine superfuqi, dhe per pak, po te kish fituar komunizma, Rusia do te ishte bere qender e perjeteshme dhe kozmike e botes, gjuha ruse e imponuar si gjuhe universale para babelike, kultura ruse gjithashtu etj.


#318

Po per demokracine dyfelore te islamit kur do na shkruash ?


#319

Absurde (fr) = Absurdus (lat) = A ba i shurdhet = s’degjon = s’di = s’ka dijeni mbi gjerat.


#320

un kam shume deshire te shkruaj pe Islamin (por jo per demokracine e Islamit), por ketu eshte gje e pamundur me kete milet qe urren duke ndjekur moden. Pastaj ju nuk doni t’ja dine per krishterimin qe eshte fe e Perendimit dhe baze e kultures qe ju admironi, lere pastaj per madheshtine e Islamit, qe as vete myslimont e nershem nuk e kuptojne.


#321

Keshtu si e paraqet ti situaten me mire komentojme vetem tek temat me norme koutash nga Sorosi ne peshk e ta flejme mendjen :stuck_out_tongue:


#322

Po e tha Hajdar aga ka marr fund …i ve vulen …:stuck_out_tongue:
Stalin e gjykon me shume se gjysma e popullit te vet
prifti komunist e ben patriot …nejse
aq tru ke …