Trump vulos historinë - Jeruzalemi Kryeqytet

image

image

2 Likes

http://www.balkanweb.com/site/jeruzalemi-presidenti-meta-leter-trump-it-keqardhje-per-voten-e-shqiperise/

image

HALEY eshte mbiemri i te shoqit …i bie te kete ndryshu emrin …

image

Qenka kjo indiania. Mbaj mend para ca vitesh lexova qe kishin bere 2 ceremoni martesash njera prej te cilave ishte Shikh, dhe mendova qe burri do ishte me origjine indiane.

Ky naltgjatsia jone,nuk mund ti thoshte vllaut Erdogan …me qe e do fort Shqiperin :stuck_out_tongue: mo na ngaterro neve me keto pune , se nje dore jemi… te shperdare ne 6 shtete …nuk kemi b…ti dalim kunder Amerikes e shyqyr qe e kemi …Pse nuk i thote Erdoganit , komandari yne i ndritur ,t’ia mbushi mendjen Palestines e ndonje shteti tjeter myslyman per njohjen e Kosoves …
Me kembe e b…perpjete kot …Te dini ka ti hapni te pakten…
Ja qenka gezuar shume mustaqa , do ju bej dhurate nje xhami paska thene …
T’na rruaç o komandar …te paçim :stuck_out_tongue:

https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fjoq.al%2Fartikull%2F295426.html&h=ATPab2aWHJgEOezmywBp0luMFomyWjn1jZ53O1Kjp4cZKuK-swoPSGuDytRKZYWEJdeMZT1LORWtmcrJ6gM4md2rs9PfulzDFQClHMv2LNW3GtOKrx4yp2FKskhtrnLO6yWsSfev0H3Ium_jYNtga3ndN7Z2nYuarmZ6favv2-EBxA7dMG7unh5aCLoNHuIxI-oyfVK6KMyfgcH0VtjL09wWgRx66RrVo8rB7qy6x97wfRbc-43wsKqgN8CAlaSi51d0qj8SISpmKIJ0SmArABkEKVCu2g

“… vulos historinë duke siguruar dhe një herë raportet dhe besimin dypalësh.”, jo vetem kaq, por nese jevgu kaloi ne nje ekstrem, raca ariane kaloi ne ekstremin tjeter duke njoh Jeruzalemin.

Me siguri fatale presidenti bythzi i ardheshem do te shkoje akoma ne ekstrem, dhe presidenti viking bythbardhe qe do ta pasoje do t’i pergjigjet me ekstremin tjeter, e keshtu duke u alternuar me amplituda gjithnje e me te medha nga ekstremi bythzi ne ekstremin bythbardhe, Amerika do te perfundoje ne hale te gomereve.

1 Like

Vota e saj dëshperoi shumë shqiptarë nga Kosova, të cilët e shohin Amerikën si atdheun e tyre të dytë për shkak të rolit të Amerikës në vitin 1999, kur bombardoi Jugosllavinë, për ta çliruar Kosovën nga tirania serbe.

Ambasadoria e Shqipërisë në OKB, është e bija e shkrimtarit te oborit te diktatorit Ismail Kadare dhe ajo quhet Besiana Kadare.

Ajo sot nuk votoi kundër Izraelit, por kundër Amerikës dhe pritej që së paku të kishte abstenuar.

i me njehershme ka qene reagimi i presidentit, Meta letër Trump-it: Ndjesë në emër të shqiptarëve
“vota kundër aleatit dhe mikut tonë të madh, është marrë pa asnjë konsultim paraprak me institucionin e Presidentit të Republikës dhe as me parlamentin e Shqipërisë dhe nuk pasqyron qëndrimin dhe vullnetin e popullit dhe kombit shqiptar, i cili nuk harron dhe nuk do të harrojë asnjëherë mbështetjen e SHBA-ve në momentet më të vështira të ekzistencës së tij”.
“do të kërkoj personalisht shpjegime dhe sqarime për këtë qëndrim dhe vendim të Qeverisë, që bie ndesh me marrëdhëniet e partneritetit tonë strategjik dhe interesave tona kombëtare”.

Edhe Kosova po si Ne do votonte po te kish te drejte vote. Nuk na lidh gjo me ToGon apo Mikronezine…


http://www.balkanweb.com/site/nje-shqiptar-nga-kosova-vritet-ne-siri-familjaret-hapin-dyert-e-mortit/

Keshtu eshte kur ke te besh me kryeminister diletant.

http://www.panorama.com.al/vota-kunder-ne-okb-shba-merr-vendimin-e-pare-ndaj-shqiperise/

Trumpi nuk eshte Amerika, eshte Luja.

eh ju hongert mortja jarebi race ligavecash
http://www.panorama.com.al/samiti-i-okb-meta-leter-trump-it-keqardhje-per-voten-e-shqiperise-do-kerkoj-shpjegime/

Nje kendveshtrim tjeter!

Indianet kane nje popull te ndare ne kasta (rangje) the brahmanet jane kasta me e ngritur atje, edhe lekuren nuk e kane shume te erret si pjesa tjeter e popullsise. Ndoshta kjo i perket asaj shtrese dhe e quan veten te bardhe (indo-european).:grin:

OKB-ja ne fakt eshte si nje hale ne sy qe te shpon, kush e honeps ndonjehere kete institucion? Po ja qe na dhuron ndonjehere ndonje dite te bukur. Kush rron nga genjeshtra do vdesi heret a vone nga e verteta.

drive out ! drive them out!

Ky bq tjeter se mos mbyllte nji sy dhe te rrinte urte pa terhequr vemendjen! Jo mer! Ne asnje menyre! Me plasi k… mua per Shqiperine e shqiptaret -mendoi hajduti zemerlig. Mua shyqyr qe mu dha rasti t’ia fus Rames dhe mbas tij gjithe shqiptareve! Intrigaxhinj deri ne absurd. Morracaket !
A i q… derri keta monstra qe e drejtojne ate shtet si firme private, veç per interesat e tyre personale.

2 Likes

A u paguan qeveritarët e Tiranës me dollarë nga Turqia?

Autoritetet amerikane dhe ato izraelite mendojnë se është vetë Turqia ajo që mund të ketë blerë me dollarë mbështetjen e disa shteteve. Përfshirë mbështetjen e qeverisë shqiptare.
“Arsyet që dha qeveria shqiptare për këtë votë kundër interesit të Izraelit dhe SHBA-ve janë broçkulla. Bashkimi Evropian nuk ka të bëjë fare. Është pa lidhje. Ne kemi bindjen se bëhet fjalë për një ujdi biznesi të orëve të fundit.”, – pretendoi diplomati.Në dijeninë tonë përfaqësues të komunitetit të biznesit, miq të Presidentit Erdogan dhe influentë pranë qeverisë shqiptare, kanë udhëtuar shpesh ditët e fundit sa në Tiranë e sa në Ankara apo Stamboll.
…ene ankohen pse na mbajti 500 vjet ne roberi sulltani i anadollit

Mund te jete stermbesa e aleksandrit te moth, ose skenderbeut, te dy e pushtuan indine