Trump vulos historinë - Jeruzalemi Kryeqytet

Por Jeruzalemi, dhe konflikti Izrael-Palestinë më gjerësisht, është tepër i ndërlikuar, për t’u trajtuar si një marrëveshje biznesi.

http://www.gazetadita.al/analiza-javier-solana-nje-rrugedalje-nga-lemshi-i-donald-trumpit-ne-lindjen-e-mesme/

ncncnc ku e katandisi trump ate vend

Famous russian pranksters Vovan & Lexus played a phone trick on the U.S. Ambassador to the U.N. Nikki Haley. Presenting themselves as The Prime-Minister of Poland they had a conversation with her that lasted for about 30 minutes. Nikky Haley was informed about the situation in Binomo - an island in the South China Sea: Putin supposedly interfered in their elections (this island doesn’t exist for real). Ignorant Ambassador stated in all seriousness she was aware of the situation and confirmed Putin interfered in the elections of Binomo. Though it doesn’t exist at all. Haley and the pranksters also discussed Kevin Spacey’s harassment towards the President of Ukraine Petro Poroshenko and Trump’s harassment.

Ncnc ku ka per ta katandis ate vend me gjith palloshin Z. Trump, :worried:

1 Like

http://www.syri.net/politike/120489/foto-pas-votes-ne-okb-shba-u-nis-nga-nje-leter-te-forte-shteteve-qe-i-dolen-kunder/

Vota e Shqiperise duhej te reflektonte thelbin “irracional” identitar jo vetem te shqiptareve te Shqiperise por edhe te Kosoves qe ende nuk kane nje vote ne OKB e qe me siguri do te votonte pro mikut te madh qe i detyrohen aq shume. E per ndokend qe mbeshtet te kunderten mbi baza fetare, sot e kesaj dite duhet te ule koken perpara devizes qe Vaso Pasha na la per nderin tone: feja e shqiptarit eshte shqiptaria.

1 Like

meatomen rrini ju

Ed beqoja e tregoi vete.

Ky zgjebesi qe u lante njehere ne vit, Arafati , mendonte qe Serbia me te drejte pretendon sundimin ne Kosove megjithate Palloshi si palle qe eshte votoi kunder Amerikes.

http://www.syri.net/politike/120858/palestina-e-kishte-ftuar-per-vizite-milloshevicin-izraeli-kishte-paralajmeruar-arrestimin/

Nese BE merr frenat e zgjidhjes se konfliktit israelito-palestinez sic pretendon Solana do te jete nje tjeter fiasko e BE pas deshtimit ne Ballkan.

Solana vete ka qene minister I Jashtem I BE-se dhe kontributi i tij ne kete ceshtje eshte zero.

Sic po peshperitet duket qarte qe Nisma e Arabise Saudite do tju prezantohet aktoreve në LM dhe kjo ka per te zgjidhur konfliktin.
Kjo nisme eshte vendosur në viziten e Trumpit në Arabi Saudite.
Fakti qe në vendet arabe kundeshtimi ndaj vendimit te Trump ka qene me shume kundeshtim sa per tu dukur.
Kjo shpegon edhe nivelin shume me te ulet te protestave ne rruget e vendeve arabe pas ketij vendimi.
Kujtojme qe keto rruge jane pergjakur me dhjetra e qindra te vrare per nje Kuran qe digjej në SHBA apo per ndonje film kunder Islamit.
Kete rradhe edhe Solana eshte befasuar nga niveli I ulet i protestave.
Zv Presidenti amerikan Pence pritet te vizitoje rajonin ne Janar dhe atje do te vihen pikat e planit te Arabise Saudite per kete ceshtje.

2 Likes

1 Like

285 milion $$ ne vit te taxapaguesit american te shkuara dem, per te kundershtuar :us:!
Bravo Z. Trump.

http://illyriapress.com/ambasadorja-amerikane-shkurton-me-285-milione-dollare-buxhetin-e-okb-se/

3 Likes

po mire nqs qenka hapi i duhur, pse nuk e hodhi qoftja kete hap, lind pytja

pse mo duhej pritur sa te vinte ky, skane ditur ato para ketij me hedh hapat e duhur

Sen. Cory Booker (D-NJ), a possible 2020 presidential contender, told The Daily Beast that the new designations were “a good sign and a good step in the right direction.”

3 Likes

Ueh ueh ueh ky sukses na ka kap pak si te papregatit. Tumllaz autostradat me maune, trejllera, albania dhe TIR-e. Dingaz, cik e mcik, lëfyt e mullar
Mallra poshte e lart arterjeve te kesaj ekonomije kaq vitale.
Tashi do thush, ku i dihet, mbase jane maune bosh permrena, rrengje te z. Trump, mbase mbase, po ashu i bi qi robt kan filluer me dhuru maune per krismas eeejj :smile:

3 Likes

prandaj thote qe vitin qe vjen do merremi me infrastrukturen.

se nuk e mban kjo infrastrukture e sotme e trasheguar e degraduar, influksin eksponencial te bollekut fenomenal

3 Likes

BTW se harrova: MAGA