Trump vulos historinë - Jeruzalemi Kryeqytet

Nuk me cudit loja e fjaleve qe ben, po ne te fshatit tone vazhdojme te pelqejme grate dhe nuk i biem fyellit me nje brime e pastaj masturbohemi ne zyre ne sy te femrave. Po te kishe ndonje argument per Jeruzalemin, mbase do te bente te dukeshe me i zgjuar se sharjet dhe aludimet idiote qe nuk te shpien askund.

Deri ne skandalin e rradhes i dashur… A keni ndonje ilac ne fshatin tuaj qe ndalon femrat dhe meshkujt te masturbohen e kush jane efektet anesore? Behen te gjithe si ty?
Sa per Izraelin ta thashe qe jeruzalemi eshte pare si toka e shenjte e jo kryeqyteti i Cifuteve qe nuk kan dashur te kene shtet por te beheshin pjese e levizshme dhe kontributore e qyteterimeve Europianeve. Gjithashtu se ke kapur skepticizmin se a eshte mire per Izraelin ky qendrim i Trumpit sot? I ndihmon Izraelitet ne marredheniet me fqinjet apo jo? Se Trumpi per te hequr vemendjen nga deshtimet e perditshme konflikte ne Kore e Palestine do.

1 Like

Or mik. Une po te flas me data, emra mbreterish dhe vendime historike, kurse ti vazhdon me “une dhe shoket e mi mendojme…”. Hap nja dy libra historie para se te futesh ne nje diskutim te pakten, qe mos na besh te humbim kohen kot.

Cfare librash historie te lexoj? Literature sioniste? Pse Shqiptaret kane manine te kapin ekstremet ne jete dhe te behen perkrahes te Sionisteve ne Izrael qe edhe vete Cifutet i shohin me skepticizem. E keni mbushur Izrealin me Rus qe han mish Derri sepse keni krijuar nje shtet ne gjendje te perhershme lufte ku shumica e Cifuteve nuk duan te kthehen.
Qekeni eksitu se tepermi nga zoti Trump nderkohe qe shumica e Cifuteve jane tu krujt koken…

e, si u be? e vendosen pleqte e lagjes 11 janari se ca duhet te bej trampi me cifutet dhe arabet e jeruzalemit?

Po “neve ketej” c’na interesojne hallet e Jeruzalemit apo palestinezeve?! Cifutet le ti zgjidhin problemet vete me arabet po ua mbajti, jo me “mburojen” amerikane. Nejse…

Dmth Amerika do ta njohe, apo vetem trumpi personalisht?

A eshte kjo per inat te un, apo per dashni te xhuve?

1 Like

Cifutet I kane zgjidhur problemet vete qe ne 1967,per 5 dite.
E verteta eshte se ushtarakisht Israeli ska nevoje fare per mburojen e Amerikes.
Ka 300 bomba atomike dhe kaq mjafton per te ditur se me cfare shteti prej verteti kemi te bejme.

Po pse sipas teje kur flasin lideret boterore mbi te gjitha per ceshtje te tilla delikate, flasin ne emer te tyre apo te kombeve qe perfaqesojne ?!

Senati te ka votuar Jeruzalemin si kryeqytet dhe levizjen e ambasades qe nga vitet 1990,thjeshte presidenti nuk ka vene firmen.

Ka frike Ingeborg , pasi i hapi deren evropa jihadit , i mbajti me asistence , i ndertoi xhami krah per krah me pallatet e Versajes e statujat e Da Vincit … frike do kete , frike te kene , ka borxhe evropa , nje dite do lahen…

1 Like

live nga White House :clap::clap::clap:

1 Like

Izraeli s’ka fqinje , vetem armiq rreth vetes , keshtuqe political correctness dhe idealet nga librat e shkencave politike me teori e filozofi propagandiste s’pijne uje.

Shpesh here ha mut kot ky tipi, prandaj te pyeta. Por me sa duket kesaj here ja beri bum

Ha mut se ashtu ia kerkon korrespondenca detyrohet te bjere ne nivelin e atyre qe ka perballe qe bejne zhurme kot.

Kjo eshte zyrtare tani sapo mbaroi fjalimi nder me te rendesishmit ne dekaden e fundit qe pas shpalljes se luftes qe beri G.Bush ne 2003.

1 Like

Kjo lufta qe i keni shpallur political correctness dhe liberalizmit eshte esenca e veteshkaterrimit te botes se sotme pjese e te ciles eshte edhe Izraeli. Duke nxitur gjuhen e urrejtjes kujtoni se do jetoni ne nje bote me te mire? Political correctness dhe liberalizmi kane mbijetuar qe ne themelimin e civililzimit tone e nderkohe kemi pasur kohe paqeje e prosperiteti.
Revanshizmi dhe mungesa totale ne mendim e ne jete e humanizmit eshte shkaterrim i provuar. Ti je gati te luftosh per shtetin e Izraelit personalisht apo pret qe luften ta beje Trumpi me Kalamojte e latinve e afrikanve amerikan ne ushtri?

A mendon lufte e vazhdueshme do jete perhere ne favor te Izraelit pa kthesa te papritura? Lufterat do te behen me shkaterrimtare dhe konfliktet me te renda per civilet e 300 bombat atomike te Izraelit nuk do pijne me uje.

1 Like

Political Correctness eshte thjeshte termi qe perdornin politikanet qe simpatizon ti per ti bere bisht ceshtjeve dhe pyetjeve serioze , me lojera fjalesh dhe safe space.

Para 10-20 vitesh ku ishte political correctness , askush se permendte, propaganda globaliste e beri mainstream pasi e pa qe zgjedhjet amerikane po i rreshkisnin nga duart.

Askush se do luften, te sugjeroj ta degjosh fjalen e Trump me siper dhe degjo mesazhin e paqes.

Pse e ndan me viktimizime rraciste te kota, nese jane shtetas amerikane ska lidhje cfare jane hispanike e afrikano amerikane ,ju edhe boni si liberale e demokrate te regjur e jeni rraciste ne paradoks me veten tuaj.

Racisti ne kete rast je ti qe preferon nje President te bardhe per Ameriken kur nuk jeton ne amerike, e ke thene fare qarte me siper. Nderkohe referenca qe i kam bere ushtareve amerikan me ngjyre nuk eshte shenje racizmi nga ana ime por akuze qe ushtria amerikane ploteson rradhet me femijet e latinve a afrikanve te varfer emigrant me nje komandant suprem racist e per me teper edhe ju prisni qe per kauzat tuaja raciste te zgjidhen nga ushtare me ngjyre.
Edhe akuza ndaj Globalizmit eshte vetedenoncuese…SEPSE NE KEMI QENE GLOBALE QE PERPARA MARCO POLOS… ne kemi qene shume heret GLOBALE.

http://www.balkanweb.com/site/serbia-alarmohet-nga-shqiptaret-e-trumpit-ne-shtepine-e-bardhe-dhe-pentagon/

1 Like

Perberja racore e ushtrise amerikane.

1 Like