Trump vulos historinë - Jeruzalemi Kryeqytet

e kane gabim, anglo-saksonet ja u kalojne çifuteve ne makuteri leku dhe lufte po ashtu. çifutet jane veçse perfitues te vegjel por kurrsesi shkaktaret e luftrave qe behen neper glob.

s’ishin Çifutet qe spastruan indigjenet, as ata qe hodhen bomben atomike japonise. jane anglo-saksonet. jane me te egrit qe mund te ekzistojne. hitleri enderronte qe gjermanet te kishin te njejten egersi per vetmbrojtje me anglezet.

Kriminel lufte quhesh meqe voton ata njerez qe u influencokan nga cifutet, paguan taksa duke financuar makinerine e luftes amerikane, me ato taksat e tua ne vite , po e marr nje shume hipotetike meqe merresh dhe me bursen , rreth 10000-20000$ ne vit minimumi , beji vete llogarite sa plumba jane blere, ose rrumbullakosi me rraketa Hellfire te droneve. Dhe ti vrases je

e forta ishte qe kete trumpin e merrshin per anti semit fillimisht. ky do te jete dhe ai qe do t’i zhduke dhe princat e golfit.

Per shume njerez ne boten Arabe kriminel jam qe kur tregoj pashaporten amerikane duke filluar nga Turqia, dhe nuk u ve faj se kan vuajtur shume nga Dick Cheney e Bakeri i famshem…kane te drejte dhe nese me hedhin ne ere nuk kam fytyre ti mallkoj ndonese do me djegi menerja…nga krahu tjeter kur shoh Shqiptaret pa moral e dinjitet qe i lepihen cdo force shkaterrimtare me vjen TURP

1 Like

Turpin e hajm me buke ne , vetem ju amanet pashaportat e huja po kete vend e ka harru Zoti

Konflikt I nderlikuar ne te cilin e drejta do te gjendet kur njerezimi te jete ne gjendje ti jape pergjigje pyetjes :kush e beri pula vezen apo veza pulen .ne si shqipo have no dogs in that fight .Shba duhet te nderprese ndihmen per izraelin e ti leje arapt e cifutet te vriten e te priten si e sa t’ju doje bitha.

Ne ua kemi hedhur ne sy sa e sa here qe I kemi shpetuar nga gjermanet per shkak te beses se shqiptarit e ku e di une . e verteta eshte se cifutet kishin florin dhe ishin nje burim I mire ekonmik .po te ishte pune bese shqipot nuk do kishin spiunuar njeri tjatrin tek gjermani .600 vlonjate psh u arrestuan nga gjermanet te spiunuar nga bashkeshqiptaret e tyre.

ja shikoje vete:

Occupy Democrats

In one recent survey, it was voted one of the “least trusted news sources” among American readers, along with left-leaning Huffington Post and BuzzFeed.

eeeh ca te bo halli, kur te vejne ne rresht me shajt se ashtu eshte nji pune:

qesharake

https://www.google.com/amp/www.foxnews.com/politics/2017/12/06/dems-blast-trump-for-jerusalem-decision-despite-past-support.amp.html

Duke marre parasysh burimin edhe sikur te ishin po ato shtete egzakte nuk merret per baze nje portal liberal sic po thuhet me siper te komenti i 46, se ashtu mund te gjejme dhe ndonje portal apo faqe facebook alt-right e te jene perqindjet 100% po sdo te thote qe eshte e vertete.

Dakort. Po Pew Research portal liberal eshte?

america first!

Nuk e di , se kam hasur ndonjehere , dhe po ta marr per te mireqene megjithese sondazhet jane tafti bafti , s’eshte se jane pyetur te gjithe njerezit e botes qe dolen keto rezultate, kush ma garanton mua qe ata qe jane pyetur s’jane te gjithe liberale apo qe simpatzonin Hillaryn.

Pastaj nuk ka lidhje simpatizimi qe midis shteteve qe permenda une eshte me i larte se keto vendet qe sjell ti midis tyre dhe Rusia , Filipinet , Izraeli e tjera me rradhe , Evropa perendimore normalisht qe do i kete me te uleta perqindjet perndryshe ne France do kishte fituar Marine Le Pen e ne Gjermani do kishe AFD ne mazhorance, por ja qe sjane , pse ? Se jane liberale

Une me aq sa kam pare vendet ca kap Evropa Lindore me gjithe Rusine jane pro Trumpit , jo se ne Gjermani , France , Angli ska simpatizues po media perendimore ia ka marre doren mire propagandes kurse pjesa tjeter e botes se paprivilegjuar ketej jemi regjur me fjalimet e partise e si hajme aq kollaj kallup si ti servir media tv apo online , ndryshe nga borgjezia hipster perendimore :wink: :stuck_out_tongue:

ja shikoje edhe vete sa bythe kane:

Polonia dhe Hungaria s’jane Evrope Lindore? E drejte, s’ka asnje garanci. Kush ma garanton mua qe ti s’flet me hamendje si te deshiros pa pyetur askend per nivelin e simpatise se Trump ne Evropen Lindore?

Ah se harrova, me pelqen titulli bombastik. Vulos historine. uau. M’u kujtua e famshmja:

Ajo s’ish firme, ajo ish vetetime
ne qiell te revolucionit, me re dhe suferine.
Duke nenshkruar dokumentin e pare,
shoku Enver Hoxha nenshkroi stuhine.

Cudi,
Akuzohet per luftenxites nje president qe deri tani nuk ka shkrehur asnje fishek dhe nga sa thote as qe ka ndermend te shkrehe.

Nderkohe qe para ardhesit e tij qe bene corap Irakun,Sirine apo Libine,mbahen si njerez te paqes…bile edhe moren cmimin Nobel per Paqe.
Jetojme në kohera te cuditshme.

2 Likes

jo jo, njeri mori cmimin e paqes pa mar zyren dhe e la zyren bashke me kalamjt siriane qe i nxirrte dallga ne brigjet e mesdheut…

1 Like

:joy: Little Rocket Man

Mire e beri Trapi kete. Baraspeshe e bythelepirjes qe u bejne arabeve bytheqiret majtiste europiane.