VENDIMI HISTORIK/ KE rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë! -


#41

Denim si Prometeu.


#42

ndonjë koncert nuk do të bëhet? se vendimi historik nuk duhet të kalojë në të thatë! po ai i mosbindjes qytetare do thyejë ndonjë xham në rrogozhinë?


#43

Kur te merret vendimi, do hame torte te madhe alla shqiptarce
He per he, akoma ne pritje te vendimit


#44

Perpara shok,fitore te tjera na presin! Shanc i madh per brezat e ardhshem, apo adoleshentet e sotem ! Brezat para tyre i dogjen e i mallkuan antikomunistet halabak me malokun Sali ne krye. Kur shoh Bullgaret e Rumunet ketej me vjen plasja(nuk po permend polak e etj ), kur kujtoj se ne 1993 kur e gjithe kjo filloi, Shqiperia ishte perpara tyre ndac si reference por edhe si mundesi reale per tu bashkuar me BE…por i ra per risk te qeverisej nga anti-komunistet qe e lane pas 25 vjet, i ka kapitalizmi keto…por edhe jo ! BE nuk eshte vetem perfitim financiar,biles ai eshte perfitimi me i vogel…eshte perfitim ne moral, mentalitet , botkuptim , sjellje etj ,rruga drejt saj eshte me se shumti nje kohe ne te cilen ke mundesi e shanc per te ndryshuar e permisuar vetveten me ndihmen e te tjerve qe sot vendosen te te shtrinjne doren ! Nje gje eshte e sigurte…me anti-komunistet akoma ne gjendje te kene dicka ne dore per fatet e atij vendi e me mentalitetin halabak te sotem te shumices se Shqiptarve edhe 100 vjet te presim ne BE nuk hyjme!


#45

#46

Ai e ka akuzuar kryetarin e Partisë Demokratike, se ka bërë një fushatë zgjedhore pro Ramës dhe qeverisë, pasi sipas tij ai nuk e ka sulmuar asnjëherë atë, sepse sipas tij shpresonte për një bashkëqeverisje me të.

Po qe e ka mire ky? :grinning:


#47

http://www.javanews.al/emmanuel-macron-ballkani-sduhet-lene-ne-dore-te-turqise-ose-rusise/


#48

Do vinte kjo dite patjeter
Jemi kombi me I vjeter .
Durim edhe disa dekada derisa te behemi anetare .europa do kerkoje reforma ne “ kismet andej nga vjeshta apo pranvera do bejme arrestime Te bujshme .”ata kane sahatin ne kemi kohen me bollek .punet emira behen avash avash .:blush:


#49

Ja per shembull


#50

Mision i veshtire per te bindur gjermanet! :sunglasses:


#51

Ndoshta nuk do jete aq i veshtire duke patur parasysh qe jemi te dytet pas tyre.


#52

i kemi dhe fis .race ariane .


#53

E cili do ishte problemi Europes qe 2.8 mio. shqiptare te shkojne me Turqine apo me Rusine? Po he si u be ajo puna Turqise?


#54


#55

inglizi dhe amerika s’kane me na lan vetem,tha pjeter mustakuqi.


#56

Ku qendron ndryshimi me kete rast?


#57

Sipas asaj qe kam pare e degjuar, amerikanet jane “austrohungarezet e rinj”. Austrohungarezet e krijuan shtetin shqiptar si nje kundervenie ndaj sllaveve, e po ashtu edhe amerikanet sot pak a shume. Te mos harrojme qe per fat te mire shqiptaret jane mbase kombi me amerikandashes ne bote.


#58

Ta them ndryshe: Europa duke hapur negociatat ndihmon Shqiperine ne rrugen e saj per demokraci por nuk do ta pranoje kurresesi sic eshte e zhytur ne kriminalitet dhe ne korrupsion.


#59

Na mbyten laviret! Edhe kjo, njesoj si Vlahutin, punon per Edi Ramen :joy:


#60

çer ka nodh qe u bone edhe ti kunder lavireve si Tarkovskij?