Vrasja e paralajmëruar; dhuna ndaj gjyqtares u injorua me mbyllje hetimesh dhe amnisti


#176

E ku e shikon percmimin ti tek pallavrat e vellait qe ajo paska thone…u cmka gjet me kte…qe jane fjale te nxjerra nga konteksti e ndoshta me perkedheli ne nje marredhenie te gjate 17 vjecare. Pjeter nje grua mund te thote per ty e per mu u cmka gjet me kte se ne sdim me rregullu kollaren ose rrudhosim pantallonat para nje evenimenti. Ene per femijet mos i beso llafet se Nona i conte tek i jati…kur goca shkon 16 vjec e cuni 15 vjec, jane vite adoleshence e i shofin prinderit me armiqesi e baben i cik Loqe…Kto jan helme familjesh martesore ku cdo familje pretendon se fajin e ka tjetra. Me 7 kunata e 8 kuneter plus pleqte prej Shkodre si rimorkio ne Martese krijon kushte jo te shendetshme per jeten e nje Cifti. Mos te them qe kto familjet e mbedhaja per tej kufijve te natyrshem biologjik kane ene elemente incesti e cmendurie mrena.
Burri nuk ndjehet kurre i perdorur nese e ka dashur gruan dhe cdo gje i ka dale nga shpirti. 17 vjet martese jane periudhe e gjate e Suniti mund te ishte habit nga kerkesa per divorc e gruas por kurre i poshteruar apo i perdorur.
Mu me duket se venia e dores mbi gruan eshte zakon Sunit i ardhur nga pushtuesi dhe skemi pse ta mbrojme si Shqiptare.


#177

Po pra shume e degjuar muratori tek tregu çam .:stuck_out_tongue:
Po te paret e çamit kur erdhen nga çameria leckat e trupit kishin …çish kjeshen tjater …Tani qenka bere pasanik i madh bithe e çamit 13 kalamaj …Neper qytete te ishin me shume se 2 kalamaj ngordhnin per buke dikur …imagjino si do jene rritur e edukur keta …Tani jane bereme vila …por i gjujne pulave me gur tek oborri …ndonje mund te mbaj dhe dele :stuck_out_tongue:

Si nuk ke turp qe mbron vellain kriminel …tipike shqiptare te mbrojne rracen e vet e te shajne nusen …per kete kemi dhe shprehjen e famshme ''vdiq dhija u prish krushqija …


#178

Fatkeqsisht dashurita mbarojne …dikush e kthen dashurine ne respekt dhe interes …por duhet te kete shume kulture nga te 2 krahet …Shumica nuk e ben …kemi familje hipokrite qe e dredhin sa andej ketej dhe rrine bashke qe mos ti humbur ato qe kane arritur …dikush tjeter ndahet o rrine vete ,o gjen dike perseri … grate i kan gjete burrat ne dyshek me dashnoret dhe nuk i kane vrare …ky pse nuk e do me (dhe dihet pse ) shkon e vret. Ka raste qe mund te jene shume te mire te dy por nuk duhen me … nuk mund ti komandosh ndjenjat …ku jetoni ju, nuk e shef se ç’behet …Pse ka kaq shume tradhetira,divorce ,vetmi ? Sepse dashurite mbarojne…Ne perendim rri gruaja ne shtepi del burri jasht shtepije dhe duhet paguaj para per femijet e gruan nqs eshte pa pune .Ky kujton se çfare ka bere …detyren ka bere …si e ka lare e gatuar ajo …


#179

Na preku dhe ky vllai. Edhe ketej thote si linte Fadili me hy n’bixinessin e tyre familjar ketej na thote ishte njeri i mire ai po femijet po i largoheshin. Po ku ka dit ai cka po ndodhte aman??! Se dija thote se do arriste deri aty ??!!:flushed: Po ai kish tentu pra mo me e vra njehere. Tjetra I kish cu letter ambassadorit American se e ndjente rrezikun, ky na tregon si I kish ndihmu me pare Fadili.


#180

Kur dashurite marojne,marojne,po kam frike ktu s’kemi te bajme me dashuri,ose me sakte kemi te bajme vetem me dashuri te njeaneshme. Nje mardhenje e tille prodhon gjithmone krime pasioni,pasi partneri i dashurum asht perhere inferior dhe vjen nje dite, dhe shkarkon komplekset ne ket menyre sic bani ky burri,qe ne komentin e pare e quajta “te shkrete”


#181

Partner I dashurum thote :stuck_out_tongue_winking_eye: Burri 53vjec i dashurum. Mah lol.


#182

ja per ca e perdor forcen e vet titanike dhe leven e Arkimedit , shqipua.


#183

Kjo pastaj si ky tipi i shqipos qe na solle ti jane ndotje sociale,qe shoqeria duhet te marre masa te dizinfektohet.


#184

Lere Pjeter se ketu jane njerez te skllaveruar nga korrektesia politike.

Te kishte ndodhur qe vrasesi te ishte grua,njemije e nje justifikime do te nxirrnin qe te dilte e pafajshme.

Dhe me e forta eshte se keta qe japin mend per gjoja emancipimin dhe divorcin do te ishin te paret qe do te rrembenin revolen po te ndiheshin te perdorur.

Ti nje variant te besueshem ju the dhe tu hodhen ne gryke,pale ti tradhetoje partneri mendo se cfare do te bejne…ky vrasesi ketu do te duket engjell para hipokriteve te PPU-se…


#185

Ty nuk te kisha lexuar por kisha degju ketu qe te tallnin per trashesi… paskan pas te drejte …kurse tipave qe bejne si burra zamani e si te mençur… ja ngrejne kembet me shume grate,motrat e kalamojt…mos te shtoj dhe nonat lol


#186

Shume gjynah kjo grua. Nuk e pashe te gjithe. Shenjat qe I kish lene. E dhimbshme.


#187

Ja dhe pergjigja e grave.
Sa bukur flasin!
Keto i kane vane kazmen,kauzen se drejte te barazise sociale te burra e me grate.

IMG_1970


#188

Keto i kane vane kazmen,kauzen se drejte te barazise sociale te burra e me grate.

:rofl: Te lutem mjaft se s’ndaloj dot :rofl:


#189

Sa gishta jane ketu more? :crossed_fingers:


#190

Pse s’e ka shkrujt siç duhet, prap inferiore do mbeteni o gra!?


#191

Na myten Grate tha Kapedani…kto ste len as me i ra me Leve e as me i vra mer yahoo…se fillojne e protestojne periher


#192

As lafshen s’ta hane ne hashure thuaj. Ajo eshte c’eshte.


#193

#194

Ceshtje e trajtuar ne menyre !@#$% por po komentoj vetem sepse me beri shume pershtypje intervista e vellait, te cilen e ka sjelle dikush me lart…eshte shume instruktive mbi botekuptiminin ne teresi te nje pjese te popullates.

Cilesia e marredhenieve shprehet ne menyre kostoje - paguante kete, ate, shpenzonte kaq e aq per femijet, shpesh aty ku ne fakt ka elemente pronesie merren si shembull dashurie dhe harmonie, nese ka investuar kaq shume c’tjeter mund te pritet, a ka aspekt me te rendesishem se ky, mase tjeter per tu matur marredhenia familjare ?

E marre bashke me nje interviste te shkurter te familjes, ne fakt del se eshte kryer nje transaksion ekonomik, eshte shitur vajza tek bleresi me te gjitha caveatet e pathena qe vijne me kete. Bleresi ka pasur pritshmerite e tij, qe zonja te ndryshoje mendje nuk hynte ne to sepse kjo ishte kontrate pronesie dhe jo marredhenie mes 2 njerezve te lire, ndjenjat edhe mund te ndryshojne por detyrimet mbeten. Asgje e re nga fronti i skamjes dhe martesave me shkese ne Shqiperi.


#195

Kot per kuriozitet, po pidhi i njome e i ri si e kish kerku dhe si e kish marr ky robi a ka noi vlere? Meqe robt jane tu bo llogari me laps e me leter them. Sa e ka vleren ashtu i ri fringo, 16-17 vjec? Noi vlere do ket se kot nuk e kerkoi aq te ri. Po ta kish mar sa vetja vet sa do e kish vleren? Robt duhet ti bojne keto llogari e tja cojne atij te vellait qe ti hyje dhe njehere hesapeve. Ti bojn edhe per vete, se shancet jane qe te kene edhe motra edhe vajza dhe tja varin cmimin ke kacurrelat qy ne fillim, qe mos tja vrasin robt si puna ktij pas 15-20 vjetesh per i grusht euro.

Kjo mund te ket qen allasoj, po nuk vritet nona e femijve te tu (meqe te qenit bashkshorte per 15 vjet nuk paska asnje vlere).