Westworld


#41

Nuk e kam pare, por do te provoj ta shoh, megjithese une i dua vampirat e keqinj, bad-asses.


#42

Per periudhen kur eshte prodhuar ka qene shume i pelqyeshem. E vetmja gje qe s’me ka pelqyer ishte mbyllja, nje dialog midis personazheve kryesore tek seria e fundit qe e prishi magjine e skenes, ishte shume pa lidhje. Vamp badass eshte nje femer aty. Edhe skenarin e ka shkruar nje femer me sa mbaj mend, hence dhe rumantik :sparkles::sparkles:
Enjoy :blush:


#43

Filmat me vampira jane per bimbominchia

Sesi nje qenje e ftofte e qe ka frige agimin mund te jete romantike, ngelet mister per mua

I vetmi film i hajrit ‘interviste me vampirin’


#44

Mund te jete njeri ne pune te vet qe i ra fati i keq te shnderrohej ne nje monster…por nuk e humbi njerezillekun. Nuk ke pse paragjykon!


#45

Leonard Cohen :slight_smile:


#46

Per “The young pope” te skena kur doli kjo per here te pare, u shita une :smiley: Goxha mberthyes si serial.

Vetem se me duhet te shtoj edhe qe pavaresisht se “The young Pope” shihet me qejf dhe te krijon pershtypjen qe ne episodet e para qe you’re in for a ride, Paolo Sorrentino po bie me renie te lire. Te “La grande bellezza” apo “Youth” eshte ne renie, e ka humbur ate qe kishte tek “Le conseguenze dell’amore” qe ka qene krejt tjeter send. Per fat te keq edhe te “The young pope” shoh me shume gjurme te “La grande belleza” dhe “Youth”. Thene keto, gjithsesi “the young pope” them se ia vlen deri tani.


#47

Pasi morrem vesh mbi bernard, ra disi interesi, andaj duhet te build up prape. Keshtu fillon te zhvillohet linja tjeter e historise: AI vs AI. Do e lene ne heshtje AI vs. man, shume klishe. Besoj se tani fillon politike, kompani vs. AI.


#48

Edhe fordi ai mund te jete :wink:


#49

The Bot


#50

Nuk me terheq ky serial. Nuk qenka per mua.


#51

Tek 7ta fillon behet me njerezor filmi, ne kuptimin qe fillon dhe kujtohesh qe e ka dhe ky nje skenarist. :slight_smile: Nice episode though.


#52

Kam pershtypjen qe tek episodi i fundit do dale ndonje budallallek, se shume yrysh ka marre filmi tani qe vdiqen dhe Bernardin. Kush pret deri javes tjeter.


#53

Me duket se po te pelqen seriali.
Bernadin mund ta riprintoje, pasi ka njohurine mbi hostet, ai i ka krijuar ato, fordi pa de sben dot gje.
Pyetja eshte me ca do e vrasim mendjen pas pjeses se fundit?

Sezoni 2 shpresojme te jete ambientuar ne romanworld ,medievalworld ose futureworld


#54

me duhet ta pranoj qe 5 episodet e para ishin me ‘dense’ se pasueset. finalja javen qe vjen apo jo?


#55

Po mos na I thoni të gjitha ne të varfërve që nuk e shohim. :slight_smile:


#56

finalja eshte 90 min :slight_smile:


#57

Sorry megjithese s’ka shume rendesi ajo qe thashe perpara zhvillimeve qe ndodhen me Bernadin. I mean, ate e vdiqen si personazh , not just fizikisht ku sic thote dhe varik me siper, ai mund te riprintohet prape. Menyra se si kjo u be, e shformon figuren e plakut Ford. Nga ana tjeter ngjarjet qe i ndodhin Dolores jane shume kaotike dhe te ngjeshura, te ngarkojne shume, jo vetem momentet me frike dhimbje dhe rrezik qe nuk shterin, por edhe Doloresat e tjere qe gati e kane sfazuar (I’m not spoiling me kete qe thashe sepse nuk ke si e imagjinon po s’e pe). E bukura eshte se Dolores, pavaresisht se robot, jeton vertet jeten, she’s not longing for excitement, si njerezit qe kane ardhur aty per adrenaline. Ajo ne fakt eshte vete adrenalina qe kerkon te gjeje qetesi ne jete, ne ndryshim nga ata qe bejne jete te plogesht ne realitet dhe behen pjese simulimeve per te provuar ndjesi te fshehura. Me i perfituari eshte Williami qe merr seriozisht boten aty brenda. Po flas me c’ka kemi mesuar deri tani si shikues. Ne serine e fundit mendoj se do ndryshojne shume gjera, dhe nuk e di pse kam parandjenje per something stupid. :blush:


#58

filmin mund ta shikosh ne shume menyra, kjo ehste bukuria sesi e kane shkruar

ka analogji me bible, ku ford eshte zoti, puntoret e delos jane engjet, dhe hostet jane njerezit. Dolores eshte eva qe hengri mollen e njohurise, koshencen. Maven eshte djalli qe po mundohet te dale nga ferri, e pjesa e fundit mund te jete beteja mes tyre.
Kam frige se revolten e tyre e ka krijuar vete fordi.

Tek pjesa 9 na bene te lumtur duke vertetuar teorite qe pak a shume cdo shikues ka pasur, tek 10 kam idene qe do na surprizojne


#59

Kam pare vetem dy episodet e para. Nuk e di, por per mua pervec kastit te aktoreve, pjesa tjeter me eshte dukur e lodhshme. Ndoshta episodi i trete, behet me terheqes.

Per mua “Game of Thrones”, mbetet me i preferuari.

Ju pershendes.


#60

Po shoh kete Mr. Robot, nuk me duket gje… por besoj se per adolishentet duhet te jete dic