Zara dhe tavëll


#41

Gati gjysma e administrates shtyn kohen me zara dhe tavell, por ne forme me moderne, luajne ne komputer. Ndersa kryeja e kalon kohen ne facebook dhe twiter.


#42

Vesi nuk hiqet, apo del me shpirtin thote i mocmi…per me teper me aq sa po vjedhin e justifikojne ene i cik burg edhe avokatin e mire… fakti kur behet masivisht i ben me te guximshem gjithashtu.

Problemi me i madh qe shof tek analistet Shqiptare jane doza e voluntarizmit qe e shohin KM te gjithepushtetshem kur ai ka shume pak efekt ne institucionet shteterore qe jane pre mishi e kocke dhe i rezistojne politikave te pushtetareve fale trashegimerise se tyre institucionale qe i mbijetojne cdo kreu te ekzekutivit. Edvin Kristaqi po perjeton trashegimri institucionale nga me pare dhe Ai nuk di si ta ndryshoje per me teper e ka te pamundur kete ndryshim. A do e pranoje qe smund te ndryshoje institucionet shteterore si do Ai???
Revolucioni Francez e aplikoji ne menyre te pergjakshme epoken e re te ndryshimit, ndryshoji Kalendare kohor, preu Koka administrate dhe mbolli edhe peme lirie per nje bote ndryshe e deshtoji.
Kta qe luajne tavull siper mund ta kene trasheguar ket ves prej 50 vjetsh dhe ne do e shohim edhe mbas 30 vjetesh. Sipas trajtimit Kalkulativ kto zakone do mbijetojne sepse individet zbatojne rregullat e meparshme ne arkivim, shkrim, trajtim ceshjesh sepse kane frike personale ngaqe keshtu jane mesuar, kurse trajtimi kulturor e shpjegon kete sjellje sepse brenda administrates te shperndare fizikisht gjeresisht ata e marrin te mireqene faktin qe do i shpetojne asaj qe eshte direct scrutiny, vezhgim direkt nga Kryeministri…per me teper aktet me karakter kolektiv te KM nnuk mund te zbatohen ne veprime praktike nga individet.
Drejtoreshat po vjedhin sepse mendojne qe i gjati sdo i shohe dhe qe dikush tjeter do kapet e jo ato.


#43

Eshte me pushime berber, shife ne shtator kur te fillojn shirat e te fiken zjarret ça ka per tu bo ktyne.


#44

Kush o ky Cecua ne peshkun e vjeter, versionin flas. :smile: ca problemi kishe sna tregove? Gabim ke bo qe si nxorre dhe ato.


#45

Çeco ka qene Obame te peshku i vjeter.


#46

Paskan ik dritat andej, prandaj asnje koment nga peshqit ne memedhe!:relieved:


#47

Po mire mo as leke me ndez 5’ makinen nuk kane sa me karriku telefonin?


#48

Kushedi sa merem eshte bere shkaba qe nuk ka mundesi te nxjeri ndonje wiki tani!


#49

Ka ra zi ne Tiron Patrioto, Sekretari i Shtetit Amerikon, RAX Tillerson ka bo sot nje telefonate te pazakonte 20 minutshme, ku ka uruar Palloshin e Pjerit per FITOREN KUPTIMPLOTE…si dhe mandatin e forte qe ka marre …dhe pret prej tij 1. SHPEJTIM REFORMASH 2. PASTRIM ADMINISTRATE 3. LUFTE KORRUPSIONIT
I ka ofruar mbeshtetjen e forte te Qeverise Amerikone Palloshit te Pjerit. Jan tu qajt robt qe prisnin gjona te tjera.
Si nkohe te rayersonit Patrioto…Edvini dhe Trumpi …brothers of the same Mother…


#50

Reksi te shohi veten e vet se u gjobit 2 milione dollare per shkelje rregullash dhe ndonje muaj do jete ne ate rol. The Don ka ne plan ta heqi qafe me gjithe kete skuthin tjeter, Sesions.


#51

E kshu e kan kto te mdhenjt Kthupo…kur votsha per Hillarin mtallshin…kush do qeshi tani a ma thu i cik.


#52

E hongri Reksi, you are fired. aty te çon Edvini po u more me te.:grin:


#53

Ene bo vaki, une kum votu per Hillarin…sme kercet…tallem me ata qe thoshnin Go Trump…se mtallshin apo harrove.
Nejse Informacion ky i IMI …USA shume prane Shqiperise…harrova te them se edhe zvPresidenti Pence ishte mjaft i impresionuar me Palloshin e Pjerinit.


#54

Ta thote AC/DC se ai i di me mire keto ceshtjet e hyqymetit.

Ky bashke me Mucon u treguan loqe se lane pune qe i paguanin 50 e kusur milione ne vit e tall trapin Trampi me keta, sot je ne pune neser you’re fired te thote e s’i plas shume. Edhe Sesions nga senator republikan ne Ala-fuckin-bama qe s’ka burre bene te ta marre nga duart deri sa te vdesesh, vete i ze bese Trampit, qe s’i ze bese asnjeriu edhe pas nje muaji do vere emrin ne regjistrat e te papuneve. Mire ju behet po c’kusur kemi ne te futemi ne lufte me Korene thuaj.


#55

Patrioto mu lajmet nga Tirana me thone qi Rexi kish kerku nje foto me EKR ( si superstar ne ballkan dhe me gjere) per ta paraqit qi ka mbeshtetjen e Tija.
Ekr si egocentrik i kish dergu nje foto te tij me dedikim. Perdor kete po te ndaloi ndonji polic ne rruge, i kish thene.


#56

Kthupo prandaj e lujte lloton sot prej luftes se Korese? Une kujtova se more lloto nga lidhja ime Pjeshke versus Para. Cer Lufte mer daj, nuk ka kellqe Koreja…Dallari ra floriri u ngrit…frike jo e bazuar ne realitet…nuk barazohet Guam Island me Gjumsen e Korese.


#57

Hatersgonnahate Patrioto


#58

Aj nou aj nou :grinning:. Shyqyr si i çmend qe eshte nuk i tha : fakju !


#59

Une e luj kur kalon 300 milionshin qe thu ti dhe dje ishte Megamillions sot eshte Powerball qe jane te dy mbi 300 tani. Kur eshte nen 300 as e marr mundimin se me duket sikur luaj per pare xhepi, lol.
Po 2 bileta marr, jo me shume. Po te bjeri, bie dhe me 2. Sa per pjeshket, money doesn’t buy happiness thone. Well, maybe, but it sure fuckin’ helps.


#60

Ishte fitu megamillioni? se s’i kam check my tickets akoma!