Zbardhen përgjimet e drogës, Moisi Habilaj: 30 mijë euro duhet t'ia dërgoj Saimirit


#21

Ore kapobandë… e ka Moisi Habilaj apo Moisi Dalipaj se na bere lemsh. U bote te gjithe si Pjeri … :star_struck:


#22

bohica, po plaku nuk i ngatarro gjojnat si media dhe politikanet shqiptare, perkundrazi, plaku perpiqet ti rregulloj, sistemoj dhe qartesoj :grinning:


#23

‘Filloi me Kroacinë, pastaj me Gruevskin, tani e ka radhën Shqipria !

Vala antikorrupsion mbërriti në Shkup: Prokuroria Speciale e Maqedonisë nxorri dje mandatin e arrestit për ish kryeministrin e Maqedonisë, Nikola Gruevski.

Me ndihmen e miqve tane perendimor ,me ne fund goditja penale e korrupsionit në rangjet e larta shumë shpejt fillon dhe në Tiranë.
Ky është kushti kryesor për anëtarësimin në Bashkimin Europian të vendeve të Ballkanit Perëndimor, dhe sidomos për Shqipërinë, prandaj do të përmbushet shumë shpejt.


#24

i bejne lemsh mediat… kete ne fakt e quajne Moisi Habilaj. dje ne nje media lexova , njehere e shkruanin Moisi Habilaj… nje paragraf me poshte, Moisi Balilaj…:smiley: ndersa tani edhe Moisi Dalipaj…

e bukura eshte se Moisi Dalipi/ aj ekziston vertet. eshte nje gazetar sportiv ne Vlore… - ‘‘ketu ne stadiumin Flamurtari rezultati eshte ende i bardhe 0-0, njofton per ju Moisi Dalipi… linja ne studio te kolegu Shqari’’.:joy:


#25

Kaposh mos u ekzalto kaq shume si Monika Kryemadhi. Partneret perendimtare i keni denocuar si te shitur tek Edvini prandaj merrni fatet e vendit ne dore.
Saje Qorri e ka honger prej muajsh e te gjithe Drejtoret e suksesshem policise te tij jane pushuar e zevendesuar. Nderkohe kto gomonet me kanabis kush pi con sot ne Italy apo neser? Do vazhdojne te tymosin canabis bio rinia italiane e sdo bjere ne krize mungese, per ate pune …po kujt i ra per hise tani qe Habilajt u dogjen???/


#26

Koken hengershin , ky ishte i piketur qekur Amerikanet i thane Rames qe te mos e beje me minister , ky tani , Saje qorri , do futet mrena , nqs bashkepunon me Amerikanet duke nxjerre koken , Ramen dmth , ja hodhi sumatrices , ne te kunderten kalbet mrena.


#27

Kur te thashe une qe do rrasen mrena politikanet shqiptare sme besoshe ti…plot Ministra tuaj gjithashtu …do kenoqen burgaxhinjte me VIPA nga Politika.
po ty ste paska hec te kishe kap ndonje gomone post-Habilaj.


#28

Fjalet e tua ne vesh te… Amerikaneve? Do jemi gjalle te jetojme ate dite te bekuar?


#29

Jo vlla , nuk merrem me gomone, sdi ku te coj kata qe kam .


#30

Beje goma te trasha per makinen e kuqe.


#31

Ka marre fund , priten vetem urdherarrestet , sdine ku te fusin koken .


#32

Vallahi kur sdine ku te fusin koken keta qe kane 4 vjet cdo bohet me koken e ketyre te tjereve qe kane qene 8 vjet. po mos u merzitni se do kete vertet shume te denuar per te kenaqur te gjithe.


#33

Si i ke keto parashikimet ti brado, gjithmone te dalin. Edhe me zgjedhjet dore me nje i kishe :smile:

Nuk ka per ta gjet gje as kete as Ramen, ja mbaje mend, mos degjo Ngjelen. Max te iki nga jeta politike. S’jemi nga ai lloj brumi ne qe te rrasim politikane brenda. Nje here qe e beme, u be martir tjetri.


#34

Ata qe e kane marre kete pune ne dore qe me 5 Janar te vitit 2016 Sali Berishen e quajten Burre Shteti , dhe jo kot.
Ahh se desh harrova , ju ka pas Udheheqesi i zemres ditelindjen , edhe njeqind shoku Enver .
:rofl:


#35

Sala e ka punen keq mer se ke mor vesh ti akoma, veq po e shpetoji Edvini pa amerikont nuk i kapin te gjithe por ata qe i kapin nuk i falin as kur jane burra shteti.
po po kishte ditelindjen Kumandari i Kapos, Salija dhe harrova me ta uru


#36

Brado… qe Sajmja i kishte punet keq u duk nga shkarkimi i tij urgjent ne fund te mandatit , dhe lenia jashte qeverise se re ( dhe medemek ky na ishte si ministri me i mire i rilindjes )

une e kam thene ne nje koment para ca muajsh kur u shkarkua Sajmja nga minister i brendshem… ''e keni pare ambasadorin Lu te flas me per arrestimin e Balilit, aka Eskobari i Ballkanit ??! -Jo !

-kjo do te thote qe amerikanet, DEA, ne nje menyre a nje tjeter e ka ne thes Balilin ! -edhe per e perfituar si i penduar Balili ka folur… prandaj e pesoi direkt Saje qorri, ne fillim nga Balilajt… pastaj nga Habilajt…:smiley:
-plus qe ka edhe ate zullumin tjeter Sajmja, ate me aparatin e pergjimeve, deri ambasadoret perendimore. -po puna eshte se ke do marri Sajmja me vete, se nuk i bente te gjitha ne koken e vet keto pune, joo…:stuck_out_tongue:


#37

Por ajo që bëri më shumë përshtypje ishte fakti se Basha tha që kryeministri i ka mbi tryezë dokumentat e partnerëve perendimorë që dëshmojnë për lidhjet e ish ministrit të brendëshem me drogën dhe prandaj duhet ta arrestoje Tahirin.
…mire po edhe Rama eshte ne dijeni per kete sepse “Ambasadori amerikan takon kryetarin e opozitës, i kërkon mbështetje për këtë operacion, kryetari i opozitës vjen këtu dhe siç e ka zakon, me fjalët e të huajve bën atë që e ka mësuar të bëjë lideri legjendar (Sali Berisha), që i përdor takimet me të huajt siç i do qejfi dhe bën atë paralajmërimin e famshëm: prit prit se javën tjetër do ta dëgjoni”, tha Rama.
Ambasadori Donald Lu pak ditë më parë foli shumë ashpër për mosvperim ndaj krimit të organizuar. “20 familje kriminale, katër klane kriminale! E thotë Departamenti i Shtetit. Ta ka thënë përpara dhe nëse kam një vërejtje për ambasadorin Lu është se e hapi gojën pas zgjedhjeve. Por, më mirë vonë se kurrë”, vijoi më tej Basha.


#38

Nuk ja vle me u marre me keto qelpsina.
Jane te peshtire, shume te peshtire,
vari lesht


#39

Tahiri vetem ka paguar policet me ato para, me parimin se kush nuk korruptohet nga krimielet, shperblehet nga Tahiiri


#40

Plasen prape ujerat e zeza… yfffffffffffff e qelben dynjone.