Zbardhen përgjimet e drogës, Moisi Habilaj: 30 mijë euro duhet t'ia dërgoj Saimirit


#41

#42

Problemi nuk është vetem Saimir Tahiri

A mundet një ministër i vetëm ta kanabizojë të gjithë vendin, ndërkohë që kryeministri e mbron pafundësisht? A mundet një ministër i vetëm të zhvillojë trafik ndërkombëtar droge, pa dijeninë e kryeministrit, këtu pa lënë mënjëanë institucionet ligjzbatuese të cilat raportojnë direkt tek kryeministri?
Kjo puna e pareve te droges nuk mund të lahet vetem me arrestimin e Saimir Tahirit.
Nëse Habilaj është përgjuar të thotë se “30.000 € duhet t’ia çoj Saimirit”, Anti Mafja Italiane duhen te zbardhi edhe bisedat Tahiri-Habilaj për të msuar sa është shuma që Tahiri duhet t’i çonte Edi Ramës. Pra Tahiri duhet marrë në mbrojtje nga prokuroria ku t’i jepen garanci e të tregojë sa para merrte Edi Rama nga droga. Nuk mund të shplahet kjo poshtërsi vetëm me flijimin e Tahirit.
Lulzim Basha sot kërkoi arrestimin e Saimir Tahirit, në fakt PD nga sot duhej të kishte paralajmëruar protestën e saj përpara kryeministrisë, duhej të kërkontë dorëheqjen e Edi Ramës .


#43

Ky eshte ndonje intelektual i cquar lexhendar xhigant antar akademie? Apo hajde t’i prishim temat sipas qefit. Dhe pastaj merzitemi me @ars er nivelin e komentuesve.


#44

Problemi nuk eshte vetem Saimir Tahiri. Hera e pare qe thua dicka te drejte.
Problemi eshte gjitha klasa politike, gjygjtare e prokurore.
Te gjithe jane pergjegjes duke filluar nga Berisha qe doli hapur e tha qe e lash vet drogen ne Lazarat.Basha qe vodhi si desh ne Durres-Kukes. Rama qe e la sheshit hashashit dhe Meta qe vodhi 700 mije ne nje dore. Fajtor eshte dhe Llalla qe fle gjum dhe merr lek per cdo levizje prokurori. Fatjor jane dhe gjygjtaret qe vetem i nxjerrin drogaxhinjte nga burgu.


#45

#46

Per temen e ka dhe ai, a po flitet per Tahirin!?


#47

koment pa lidhje me temen, thjesht koment komentuesit…

i bera report


#48

interesante si prurje


#50

vetem nji gabim kam bo tha… me ate makinen, se per cdo gje tjeter jena tregu te kujdeshem

me te ardhe keq


#51

Lavatriçja, Lavatriçja qi i hongert me gjith rroba


#52

Me leje, a ekziston mundesia qe te kete dhe ndonje Saimir tjeter (jo aq i mire) ne Shqiperi? Apo meqe jane djem tezesh automatikisht e ka per Me Te Mirin?


#53

Pyetje me vend.


#54

Normalisht kryeministri s’di gje… si tha Nexhi: “Une dhe Enveri s’dinim gje”.


#55

Keshtu jane keto pune. Ai qe kapet me video thote eshte e montuar, tjetri qe i punonte kunati ne fabrike demontimi e la kockat aty, tha qe s’e dinte qe ishte aty, ketij tjetrit qe ministri i qeverise punonte 24 ore ne dite dhe merrej me eksporte thote qe s’e dinte. Vetem populli ka faj, askush tjeter.


#56

Nuk e kane fajin njerezit joooo, fajin e ka sistemi!
Pse donin ata te rrezikonin jeten me skaf per te trafikuar droge? Po se mos u gjeti pune shteti si magaziniere apo fatorino dhe ata nuk pranuan!
Prandaj thom qe e ka fajin sistemi.

Ps. Si nuk na ecen ne shqipove me keto sistemet mer vlla! Na moren ne qafe na moren.


#57

nese Nuk eshte droga ,me cfare aktiviteti Te ligjshem mund Te beje prokopi mileti atje.


#58

Kjo pra djem ishte rilindja. Kot nuk fliste edi per tepsi e per faktin qe nuk donte ta ndante me njeri


#59

Nuk behet fjale per miletin moj xhan po per kupolen, mileti per njezet gram qe mund ta kete ta pije per qejf ha burgun.


#60

Kupola nuk merr shatin Te veje e Te punoje ne are por mileti qe e rrit selit transpoton hashashin qe me ç degjoj eshte bere industry kombetare .


#61

Mbase ke te drejte, jam per ate qe secilit ti jepet haka e punes, nuk e di se si funksionon kjo industry, me mire ta legalizojne.