Zbardhen përgjimet e drogës, Moisi Habilaj: 30 mijë euro duhet t'ia dërgoj Saimirit


#62

Nuk ngjit, nuk ngjit… Keq puna, vende pa opozite. Populli jetim.

Opozite qe vjen verdalle si pordha neper breke nga nje studio televizive ne tjetren, nga nje faqe portali ne tjetren.

Duket hapur qe Rama ka qene ne dijeni te kesaj qe para qeshorit dhe shfrytezoi mjeshterisht cadren e opozites dhe marreveshjen per te hequr nje siklet me nje levizje te zgjuar politike. E ka shume te lehte Rama me keta, shume te lehte.

Tani te merren me Sajmirin deputet. Nuk e hane presion dhe shantazhin keta specialistet e rilindjes i kane dhene provat. Keta edhe kur bejne nje hap pas sigurohen qe ta kane futur 5 hapa brenda.


#63

Nuk ka te beje me opoziten ky muhabet o Liqen pa uje,por me Prokurorine italiane.
Ramiut po i vjen koka verdalle se cdo njeri qe ka marre i ka dale mafioz apo trafikant.
Nejse per nje gje ke te drejte: qe Ramuti luan me shqiptaret e mbetur atje si I do qefi,pjeserisht se shumica derrmuese e atyre qe kane mbetur atje jane enveriste.


#64

po po ACDC, kshu eshte si thu ti, jane enveriste ata brenda, sepse ti je jashte. Por po te kthehesh ti ne ardhe, do jete e kunderta, enveriste do te jene ata qe jane jashte shtetit. Ti je pika e referimit enverist.


#65

Cfare hartimi kishte bere Elisa mor aman, na mbushi syte


#66

Po cdo ngjisi mo a e pe? Fronti opozitar Mafiozo-Komunist, Basha, Kryemadhi, Mediu, Ndoka, Duka i krimit dhe Koqo Kokedhima. Komunistet e Mafiozet opozitare do ringjallin popullin thane…
Nderkohe kta Habilajt, edhe Ylli Baken kengetarin e kishin zene ne goje…tamam Leber, hapu bythesh e bjeri gjoksit grope… Edhe Bilbilat nuk kendojne keshtu falas ne kete dynja…


#67

Hetuesit italianë bëjnë një përmbledhje të kësaj bisede.
“Të dy flasin për një person me pushtet me emrin “Saimir Tahiri” (deputet i Shqipërisë) njeri i politikës. Moisiu thotë: Çfarë ka më shumë se ne ai? Por Sabi (Sabaudini) i përgjigjet duke i thënë që Saimiri ka vetëm emrin (në kuptimin e famës, pozitës), por nuk beson që ka më shumë para se ata. Moisiu bën llogaritë sipas të cilave Saimiri në një muaj ka bërë minimumi 5 milionë euro. Sabi i thotë që të gjitha ato para ai i harxhon në fushatën elektorale. Por Moisiu i thotë që atij nuk i mjaftojnë as 20 milionë në një fushatë elektorale”, thonë hetuesit italianë.


#68

Sa vota blihen me 20 milione?


#69

Sa pasuri duhet tu konfiskohet Habilajve ne Vlore? Vemprimtarine ne Italy e kan filluar ne 1998 pra 19-20 vjet aktivitet…5 milion evro ne muaj synimi…i bije tek 1 milarde e 200 mije evro…si xhiro


#70

rilinde prape ti o tyryfyl?


#71

Po jane primitive e para dhe e dyta nuk kane vizion, cilesi apo larg qofte te marrin pergjegjsi.

E zeme per nje moment qe Habilajt e kane takuar sic pretendojne Saimirin ne Tirane, e kane paguar, kane folur ne telefon me te disa here apo i paskan blere byzylyk mamase se Saimirit… E zeme se te gjitha jane te verteta dhe Saje Qorri qenka koka e krimit e mafies. Me kete ceshtje po merret drejtesia Italiane nuk ka lidhje policia apo drejtesia shqiptare. Ku qendron problemi ketu? Apo Rama blen dhe drejtesine Italiane?

Keta sot e kuptuan qe e kane ngrene sa krahu sa menduan se shantazhuan Ramen me ate “gjysem qeverie” te famshem. Shkuan si koqe dhe rane dakord te hiqnin ministrin e brendshem para zgjedhjeve dhe e moren vet. Ben raportin e zgjedhjeve vete dhe e vulosen. Sot qe ju doli ky muhabet po i bihen kokes me grushta qe nuk lane Sajmirin minister dhe ju ka ngel Sajmiri deputet i thjeshte… Jane kok e kembe imbecil! Edhe sot qe mendojne se mund te fitojne ndonje pik, perseri do tu behet bumberang.

Sajmiri do dale para gjyqit se i eshte permend emri. Te shohim sa do ndiqet shembulli.


#72

ACDC vota e emigranteve po behet… mos ki merak se do ti shohesh “enveristet” e vertet… 200 mij vota plus i vijne Rames dhe PS vetem nga Eladha… E oo file sa te thella jane keto gjera…


#73

Ore po hapen dyert e burgut per te gjithe…sa me larte te jesh aq me pak vite burg ben…kjo eshte lufta sot. Kta ish ministrat e Sales qe nuk jane me deputet e kane me keq se te gjithe…po doli Koqo Kokedhima more ne skene qe ka vjedhur 20 e kusur vjet e ka ndertuar ku i ka dashur trapi…si opozite.

Nga krahu tjeter cer jan kta Habilajt mer, kta jane Mafioze? Kta jane kokrrat e idioteve, pordhace si bylbyla gjyzare…ja u kan fut Sicilianet e i kan dorezuar per te arritur pak qetesi nga policia e me siguri sdo ikene paguar as parate e ca ngarkesave.
Po si slan njeri pa permendur Loqet mer, mire qe skan permend ene nonji nga peshku kur e takuar ne stadium a hale…


#74

Ku eshte hartimi?


#75

Hajde koment hajde. As ushtaret ne llogoret e LIB nuk kane luftuar kaq fort. Ku eshte alba me zamete me komentin per pompino?

P.S. disa thone qe po vjen pak _squeaky bum tim_e per Me Te Mirin.


#76

si thosh dikur rahmetliu: te jeni te sigurt qe pas kesaj sprove, Partia do dale me e forte.
Me kta gojecorape tallagjare qe ka dhe ktu ne blog, partia as ka per ta rrujt najher


#77

Po mire o Liqen, cfare duhet te bejne me keta, qe ju te mos i mbeshtesni me? Eshte pyetje retorike, ske nevoje te pergjigjesh.


#78

Shume e thjeshte o Maksi, duhet te braktisni horrat tuaj qe kta te braktisin horrat e tyre. Ti vete voton per Moniken, DUken e Mehdiun???
Nderkohe 30 Emra si te Tahiri…i jane dorezuar nga Prokuroria Italiane prokurorise Shqiptare, mes tyre shume shefa policie…


#79

Tironco, ndryshimi i madh eshte qe une nuk do votoja me per Berishen, nese nje nga miliona shpifjet tuaja rezultonte e vertete, kurse ju, dhe pasi akuzat e opozites per bemat tuaja jane vertetuar katerciperisht, prape si hidhni poshte, beniaminet tuaj. Duhet te jete ceshtje intetesash se ska mundesi.


#80

Mua sme lidh gje me Edvinin, por me lidh me Shqiptaret qe nuk duan me ne pushtet Salih Qenefin, Duka i Krimit, Likja i Floririt, Mehdiu i Gerdecit etj…kur ta kuptosh ti kete atehere do e kuptosh qe kush nuk voton per ty nuk eshte Enverist por thjesht urren forcen tende politike per cfare ka bere.

Ja do e shofim ne te ardhmen cdo te ndodhe e si do reagojne Shqiptaret ne Shqiperi pa antikomunistet e shfrenuar ne internet nga emigracioni dihet si do reagojne. Cpune ka Sajmiri me Enverizmin i her? Une dyshoj qe urrejtja per Berishizmin ne ate vend nuk fashitet sic nuk fashitet urrejtja per Enverizmin.


#81