Zbardhen përgjimet e drogës, Moisi Habilaj: 30 mijë euro duhet t'ia dërgoj Saimirit


#102

qe kur ndaloi njerezit ta mbyllnin historine e 21 Janarit me daten 23. Por, paskam qene gabim. As nuk ma merrte mendja kurre qe do bente vetingun dhe reformen ne drejtesi. Ky paska patur planin qe nga 1991. Verte nuk kemi pare gje akoma.


#103

Ja, e shikon qe behesh i trashe vet me keto qe sjell. Edhe pastaj nxehesh.


#104

Faleminderit o zoti yne Jehova qe s’e paska paguar Habilaj! Faleminderit qe e paska paguar nje tjeter “biznesmen i fuqishem”! Sic thote dhe Sir Alex Ferguson… jo jo ate, po kete tjetren: Crisis averted!


#105

po jo mo se blogu ka rekorde kur ti e mirkuptove edhe kur e beri vella prape shokun Meta diten e rrenave. Biles kur vellazeria peshkrore ta ka vene ne dukje, je kullandrisur me ato frazat me “motra”, shoqeruar me kokeverdhe buzagaz.
Je matufjepsur ca po jo me keq se cke qene


#106

Ky shoku juaj ja paska heq vizen, lamtumire po i thote.:grinning:


#107

me ty s’mbaj mend te jem nxehur. Gallate po, ate e kam bere


#108

po nuk e kupton fjalen “dëtin” dhe motrat ti prandaj… vetem zeqo qe eshte nga vlora e di… :smiley:


#109

me turp o zeqo se te vetmit qe bejne burg ne ate vend jane socialistet e shkrete sa here qe e lejne pushtetin.


#110

Mo u zini o te Uruar…do kete burg per te gjithe…


#111

Ja c’thote Pandi & co.
Shqipot largohen se nuk kane pune
Largohen se nuk kane siguri
Kane institucione te korruptume

C’thote Liqeni dhe c’do thosh shkaba:

  • kto jane para 20 vitesh!
    Sot ndryshimin e vene re dhe te palindurit

#112

shoku? po ca te besh shoket te lene ne balte… sa shok ka si puna e ketij, ja sill nje foto me Gjinushin. :smiley:

Jua mati mire koken Rama dhe ju dha kapelen qe meritonin. I kane ngel dhe ca po prit se nuk ke pare gje akoma.


#113

Burg ka vetem per ata qe s’paguajne faturen e dritave o i Lebetit. Dhe per ata qe shesin nje tufe qepe ne trotuar. Ah po, dhe per aktivistet qe protestuan per te mbrojtur Liqenin e Tiranes (se pa lebetitur).

Asnje gjemb ne kembe s’do t’i hyje, edhe po te jete e vertete se ka gisht.


#114

kjo ceshtje do zgjasi deri sa te nxjerrin nga burgu ato Gjutajt se nuk ma do mendja qe te jene aq shpirtkazem sa ta fusin edhe kete edhe Gjuten ne nje qeli


#115

o thumb, burgu te ben njeri… jane bere shqiptaret te paret ne evrope per pagesat e energjise. Se shpejti edhe me taksat. Te gjithe paguajne koker me koker me fature ne dore nuk shqiten nga kafeneja dhe restoranti po nuk ju dhe faturen…


#116

Duke iu referuar bisedave të përgjuara, gazetari italian thotë se Habilaj ka përmendur edhe faktin se policia shqiptare është e implikuar në trafikun e drogës. Ai shton se trafikantët shqiptarë nuk takoheshin me krerë të organizatave kriminale në Itali, por takoheshin vetëm më grosistët, pra me ndërmjetësit.
Hetimi zgjat prej vitesh. Pasi janë sekuestruar sasi të konsiderueshme droge në Katania, janë bërë edhe arrestimet ditën e djeshme. Duke parë dosjen, vihet re se nuk patur asnjë lloj bashkëpunimi mes autoriteteve italiane dhe atyre shqiptare

po si nuk bashkpunon pepinua me cunat e Sajmes, mo? jane te lidh me mafian kta, prandaj nuk bashkpunojne. Une nuk shof arsye tjeter. (e kam llafin per italianet, ata jane te lidh me mafian, kuptohet)


#117

Kush thyen ligjin burg gjembi, si plaka qe shet qelbsilliqe ne trotuar ashtu ene katnari qe vjedh ullinj e ashtu ene bankieri qe vjedh thesarin e shtetit. Jezun e varem bashke me hajdut


#118

Saje qorri u thirr ne prokurori per pergjimet qe beri me italianet apo harrove? Fluturimet mbi shqiperi i ben guardia e italianeve per drogen… Patrullimet mbi det i bejne perseri ata. Gazetari italian i fevziut thuaj me mire.


#119

po c’lidhje ka, mo pellumb i rilindjes? italiani nuk ka autoritet te arrestoje e te hetoje ne Shqiperine e rilindur nga hashashi.
E mgjte, nuk kane nxituar te flasin me cunat e Sajmes sepse e dinin fare mire qe ne momentin qe do e benin, cdo gje do dilte sheshit. E kupton, mo apo te ta ndaj ne rrokje?


#120

vetem po qe saje qorri i lidh me mafien atehere ka shprese te dali me te vertete i palagur nga kjo mesele, por ne ate rast viktima do ishte rama si me i dobet… :))

eh cvete o cvete


#121

Hetimi zgjat prej vitesh. Pasi janë sekuestruar sasi të konsiderueshme droge në Katania, janë bërë edhe arrestimet ditën e djeshme. Duke parë dosjen, vihet re se nuk patur asnjë lloj bashkëpunimi mes autoriteteve italiane dhe atyre shqiptare

Nuk i besoj autoriteteve italjane! Me shume i besoj ketij ketu poshte.