Zgjedhjet parlamentare 2017 -Pjesëmarrja rreth 43%. Më e ulëta historikisht


#243

Duhet ti japim hakun Rames, u tregua dinak, duke krijuar idene qe do kishte nje koalicion PS_PD, duke dekurajuar nje pjese te elektoratit qe potencialisht do votonte PD-ne pas konsumimit te PS-se. Kjo pjese e elektoratit nuk doli fare ne votim. Shume strategji e zgjuar.


#244

Rama i Pds eshte denbabaden,i juaji qe ne vilen e Josif Pashkos kur e perzute… problemet i keni personale…jo del pa breka jo del me makarona…jo vesh brekushe.

Problemi qe do dali ne 2017… **eshte qe PeDi eshte shkatarru si parti ne baze, nuk ka strukture partie mo…**kur eshte jashte pushteti nuk mbledh mo vota. Shume shume e thjeshte, prandaj bojne palle Mona me Koqen e saj.
PeDi jeton vetem ne zemrat e emigranteve prandaj Basha-Rama do fusin voten e Emigranteve…ne te ardhmen qe te shpetojne nga Bisha e Koqja e saj. Kush emigrant voton LeshE line???


#245

po ai ishte kurthi qe nuk e kuptonte ai qe zgerdhihet tan diten


#246

Fitorja PS tregon se propaganda cadres per kanabizimin dhe gjithe akuzat e tjera kane qene thjesht preteks per hedhjen e kockes nga Rama per shpetimin e Lulit ne krye te PDse. Nqs LSI vete afer numrit te PDse ne deputet kush e quan veten demokrat duhet me se paku ta denoj sjelljen politike te tij. Ne Gjirokaster dhe Berat deri tani PD force e trete.


#247

po ku mer dot vota nga kauhuret e Berati o burre,duke sjelle ne krye te listes dy kollovare nga Tirana,Velijan dhe ate tjetrin plevitosur


#248

Nuk e kuptoi Lul Basha, qe duhej te dilte ne shtyp dhe me force te njoftonte elektoratin qe nuk do bente koalicion me Ramen. Shume shume gabim.
Por pervec kesaj, rezultatet jane te paravendosura.


#249

Ndonese pata rezerva mund te them se Lulzim Basha beri fushate te shkelqyer.
Fatkeqesisht, nuk mund te flasesh per ulje taksash kombit te kanabisit…


#250

Sikur Basha te kish rrahur gjoksin sic thua ti, PD as 20% nuk do merrte dot ne rang vendi. Edhe pse ndenji urte e nuk perjashtoi gje, prape rrezikon te marre diku tek 25% ne total.


#251

po e kupton matematiken se ata qe duhet te bunde Luli ishin nje pjese e madhe e vete PD te confuzuar nga lista dhe pjesa tjeter ate pjese nga 55% is hqiptareve qe duan te ikin se skane besim e shprese tek politika ne shqiperi


#252

Nese nuk beson,deshiron ,apo mundesh te rrihesh perdite me miletin ne cdo gje e per cdo gje atehere shqiperia nuk eshte vend per ty:grin:


#253

ACDC, ti jeton ne SHBA, apo? Atje eshte i legalizuar kanabisi, apo?


#254

Patjeter, por ai eshte kombi, nuk e ndryshon dot. Fatkeqesisht Shqiperia do vuaj dhe per kater vjete te tjere dhe humbi nje njeri te mrekullueshem si Basha, qe ndoshta do kryqezohet ne PD per humbjen.


#255

Basha u afrua me Ramen se e pa qe nuk kishte me shprese ne 2017. Shpresa jane vota e emigranteve antikomuniste qe lane shqiperine ne 1990…per nje 4 vjecar jo me shume…
Ne Korce LSI po merr me shume se PeDi…ne fshat ama se Ministri i Bujqesise i LSI, Panariti ka hapur qesen e Shqiperise…e ankohen pak subvencione…pak pak po kan shku tek LeshElistat…kjo eshte Albanie


#256

Ketu ku jetoj une eshte legalizuar.


#257

Njeri i mrekullueshem Basha? Kryetar i bashkise se Tiranes qe nuk vuri nje kosh per plehrat ne Tirane? Pa harruar si u be kryetar, pa harruar “rrugen e kombit”, pa harruar 21 janarin… pordhe me rigon.


#258

Kuptoj. Pra ti je popull kanabisi gjithashtu, por i legalizuar. Po mire, do legalizohet edhe ne Shqiperi qe te te behet qejfi ty.


#259

Po legalizojeni cfare prisni?
Pastaj ketu ku jam une vetem pak vete merren me
Kultivimin e kanabisit dhe vota e tyre nuk ndikon ne rezultatin perfundimtar.


#260

po ku ka shance me te mire se te keshe mundesi te bindesh nje pjese nga 55% e shqiptareve qe qendrojne large politikes ,po nuk e bere dhe kete do te thote se nuk je I afte.


#261

Po presim te dale Luli ne fotografi me bluze te Bob Marley.


#262

ne Elbasan PS 110.56% :grin: