Zgjedhjet parlamentare 2017 -Pjesëmarrja rreth 43%. Më e ulëta historikisht


#223

Neser ne mengjes do te zgjoheni me pjesemarrje 63%. E kush do t’i ndaloje? (TM bradland).


#224

Edi Rama nxjerr nje imazh ne Facebook te vjedhur nga dikush tjeter, pa thene puna e kujt eshte, vetem dicitura “PHOTO OF THE DAY.” Komenti nga nje nga delet e shumta:

Suksese zoti Kryeminister por shqiperine mos e fut ne europe, e ke bere te shkelqyr dhe eshte me e fuqishem se nuk varret nga askush, po ta them sepse ne itali po vuajm nga qe eshte ne europe

:joy: :joy:


#225

63% te pavlefshme i her.
Çe pyt, nate e gjate


#226


#227

kater vjet ne pushtet dhe nuk rregulluan votimin, ta bejne me standardet e botes se zhvilluar. dhe mburren pastaj. s’kane turp.


#228

Dhe neser do te kete eruption te gezimit per fitore?

Nderkohe qe populli eshte comfortably numb

A thua qe politikanet harxhuan money for nothing?


#229

Kaposh, ky i LSI qe grushton PSistin, ka qene kryetari i PD ne Vlore qe e ktheu pllakun para nje muaji dhe ju bashku LSI…tani si e analizon ti kete pozitive apo negative.


#230

Ndiqni ecurine ketu: Zgjedhje 2017


#231

Gjembi, nuk duhet pjesmarrje 63%…

Ne Politike, nese PS merr 51% te votave dhe pjesmarrja kombetare bije ne krahasim me 2013… kjo eshte akuze per opoziten…jo per Pushtetin qe ka ruajtur te njejtat vota pas 4 vjetesh qeverisje.

Nuk desha tja thoja Blendit me pare kete…por nese pjesmarrja eshte e ulet…PARTITE SI SFIDA E LIBRA E PD…kane shans te madhe per te marre deputet sepse ulet numri I votuesve per deputet. Fatkeqesisht Sfida nuk ka punuar si duhet…po ashtu Bamiri i FRD…sepse ne moment zhgenjimi nuk kane ofruar alternative.
RIP


#232

Ne Shkoder dhe ne Vlore PS mbi 70% deri tani… Bombastike!


#233

Nga projeksionet e deri tanishme shoh qe paska nje lufte te forte midis PD dhe LSI per venfin e 2 dhe te 3, se per vendin e pare as qe behet fjale.


#234

Ne TR deri tani PS > PD+LSI


#235

Ne Shkoder deri tani eshte numeruar vetem Puka. E verteta eshte qe sondazhi nga exit-polli duket i sakte. PS-ja duket do marre 71-72 mandate.


#236

Tirana eshte kryesorja per Edvinin KM…si nuk hapet nje grope e ti perpije morrat e Shqupit qe jane jek e jek me MOnen e Koqen e saj. Ptuh…fare Mongoloidesh.
Cer jan kta njerez mer qe konkurojne me Liken e Monen per vend te dyte…sa poshte mund te bjere njeriu…ja shif e shkruj. Turp.


#237

Dita qe halet te festojne…xhanem kane qe ne 1944 qe festojne.


#238

Me vjen keq, por u tha qe jane kuti nga QYTETI i Shkodres, jo nga Puka apo rrethinat. Me te mira!


#239

Jo ne Shkoder ska filluar numerimi fare.


#240

Halet festojne kur ka mut per to :wink:


#241

Halet dhe mutin keni qe ne1944 qe ja servirni ketij populli dhe mire ja beni.
Per vete jam shume i kenaqur qe psikopati Edvin Rama do te kurorezohet mbret I Albanistanit.
Ne fund te fundit cdo popull meriton rregjimin qe ka.


#242

Per ke do kishe votuar zotrote? Shprehu shkoqur.