Zgjedhjet parlamentare 2017 -Pjesëmarrja rreth 43%. Më e ulëta historikisht


#203

po ftoi PD ne pushtet tregon qe ai s’ka me kredibilitet tek amerikanet. por ashtu ata qe e votojne jane gomere, qe nuk kuptojne nga politika as mesazhet qe u jep bota.
se politikanet nuk flasin qarte me popullin dhe t’i thone qe ne varemi koke e kembe nga bota. ata vendosin dhe jo ne.


#204

Nese fton PD ne kolicion pa qene nevoja, i tregon BE-se se cfare burre shteti eshte dhe kjo e fut Shqiperine brenda 2019-es ne Komunitetin Europian. Jo se i vetem nuk e arrin dot kete gje, por mund te ndodhe si me Churchillin qe humbi zgjedhjet menjehere pas L2B.


#205

normalisht ja fut simpatizanteve dhe militanteve te vet qe i japin voten masivisht ( TE BESOJNE, fjale e modhe kjo). kur ke shumicen nuk ke pse fton opoziten ne drejtim te vendit. kete gje e ben vetem per kamuflim te situates.

e beri ky francezi, psh, po ky nuk ishte partia socialiste, formoi grupim tjeter. plus Franca ka President (si ne amerike) dhe jo kryeminister si ne. ne france nje president socialist drejton edhe me qeveri te djathte apo anasjelltas. ka ndodh shpesh here.


#206

Kutija e pare fare:
KORCE- Dalin rezultatet e para për një kuti votimi në Pustec, ku PS-ja është në një avantazh me 1 votë më shumë se sa PD. Kështu, PS ka marrë 112 vota, PD 111, ndërsa LSI 100.

Bëhet fjalë për qendrën e votimit nr.3760 në fshatin Kallamas të Pustecit në Qarkun Korçë.


#207

Cfare fut? Ishte Rama qe i zgjati doren Bashes me 17 maj. Dolen me grushtat shtrenguar nga ai takim. Qe atehere nuk e sulmuan me njeri tjetrin. Votuesit kete e shohin. Gjithsesi edhe nese e bejne se bashku qeverine pa qene nevoja per koalicion, Rames nuk i kushton asgje qe te heqe dore nga bashkepunimi. Eshte win-win.


#208

lol, PD qenka kandidate per parti e trete ne ate kuti


#209

Shume vota ka marre LSI.
Behet fjale per nje fshat bastion te PS-se…


#210

Rrofsh per sqarimin.
E paskan kafshu PS-ne :smile:


#211

@ shkaba
Prap me matematike tie ? :smile:


#212

Lumja ti Korçe o lule,
qi le pas shoqet tua,
Si trimi ne balle u sule
Ta pacim perjete hua
:smile:


#213

Numerimi I votave kismet nga mesi I gushtit :grimacing:


#214

ja se kemi emigrantet roje, na i numerojne keta me mire se ne ketej.
Cuna, vazhdoni ju, rrini pince aty, sa te shoh dhe nje episod te game of thrones.
shihemi pas 60 minutash. mos me zhgenjeni


#215

Pa problem.


#216

36% ne vlore

ne cdo dhjete veta i katerti ka shku me nji kembe:


#217

e paska pranuar dhe Rama vete: Rilindja ne opozite


#218

Jo jo, nuk e them. Por ai versioni tjeter eshte pak me shume kontradiktor.


#219

Kjo nuk ben. Nuk eshte hot young girl metalare duke i rene kitares. :slight_smile:


#220

Amon mer se eshte ene Fitret Bajrom…e mos mu sakelldisni

Mos u kacafysni o caraca me karrige e leva se Koqja i Mones apo Lulthimi me Edvinin do ja dalin e do ju shpetojne te gjitheve juve ne Qeveriun e Ri panShqiptare.
Ja shifni mu me Bradin…kush do qi do fitoje ne do e mbajme afer njeri tjetrin…


#221

5 e mengjesit nese nuk rrihen me njeri tjatrin .:grimacing:


#222

ja ku e ke ; në Vlorë arrin kulmin, grushta me PS-LSI para qendrës së numërimit

Shkak për këtë përplasje është bërë moslejimi i 3 kutive të votimit të një fshati në Vlorë nga kandididatët e LSI-së.

Shezai Rrokaj nga radhët e LSI-së ka kërkuar verifikimin e tre kutive, për shkak se makina që i transportonte ndryshoi destinacion, raporton BW.

Përplasja ka ndodhur para KZAZ 81 ku pritet të depozitohen të gjitha kutitë e votimit për tu numëruar.

Më herët një makinë që shoqëronte 3 kuti të fshatit Bishan ka ndërruar destinacion se një komisionere të PS i ra të fikët.:stuck_out_tongue_winking_eye:
Ndërkohë kemi përfaqësuesit kryesorë të LSI si Shezai Rrokaj që pretendojnë se mjeti ka ndërruar destinacion pa dijeninë e tyre.