Zgjedhjet parlamentare 2017 -Pjesëmarrja rreth 43%. Më e ulëta historikisht


#307

O korrent, po ca 2015 o zoteri. Pd humbi qeverine ne 2013 me diference gjigande ti thu te fitonte ne 2015. Po pse mo ca beri pd nga 2013 ne 2015 te fitonte vota?


#308

Po cfare beri PS nga 2005-2007 qe fitoi vota pas humbjes ne 2005?

Pastaj kjo humbje duket me e thelle se 2013…
Ti thua qe PD te beje feste se beri fushate cilesore?


#309

Uo Makso, se te kam dhe patriot. Berisha o Maks Berisha ! Profesor doktor Salih Berisha.


#310

Camet me 3.1% e kan kap i deputet sipas Balkanweb…por sitemi eshte shume diskriminues per partite qe dalin jashte aleancave …plus problemit qe ka ngrit edhe Blendi i peshkut qe partite jan te detyruara te konkurojne kudo…me 140 deputet qe llogjikisht prtite e vogla rajonale nuk munden ta bejne efektivisht.
Nejse partite e vogla jane shume dembele duan thjesht te maksimizojne deshtimet e qeverise e cila kurre nuk deshton ne menyre uniforme…kuptohet shumica e partive te vogla duke filluar nga Blushi nuk kane nocionet elementare te politikes…hiq gjergj Bojaxhiun…po shumica kan nivel njohurie ne fushen e politikes te femijes me edukim elementar…kap Dash Shehun…e do flase si mbesa e a nipi jot studioz por 10 vjecar.


#311

Po mire o Vlonjat, edhe sikur Berisha te jete ashtu sic thua ti, a nuk ishte ai qe zgjodhi dhe mbeshteti fuqishem Bashen(krahun e paqes sipas teje)?


#312

Makso, nuk e di nqs ke shkuar me larg se pse berisha zgjodhi bashen per ta pasuar?


#313

Viva PD!

Naten!


#314

Me ket rezultat qe po mer PD,as Mr Trump i Fiqos s’ka c’ti beje me. Po me vjen keq per PDn. Realisht.


#315

Po pse o Pjeter, cfare ka per te ardhur keq? Ju do vazhdoni te keni garipin Rama per kryeminister, qe ju e doni aq shume.


#316

Rama ne fakt u foli drejperdrejt demokrateve, votoni PS ju tha, mbajeni ne zemer PD por votoni per neve sepse PS ju ben punen qe doni si qytetare, dhe ju drejtua me dy gishtat liri-demokraci, me te cilet modifikoi gjithashtu logon e trendafilit per fushate
Me direkt se kaq s’ka ku shkon, se si i shpikni konspiracionet per dinakeri neper analizat tuaja ju e dini


#317

Po po, ne ne rregull jemi,po fitorja na shijon me shume me kundershtare te forte.


#318

Po Korriku po, ke te drejte ne fakt. Ishte aq bindes, sa na e keputi zemren ne demokrateve zemerbute, sa harruam per nje cast qe ai ishte ne krye te perbindeshit PS dhe vete si njeri eshte medioker, sa vajtem me vrap e votuam per te si te hipnotizuar.


#319

Sigurisht, po vetem nese keni fituar ndonje gje vertete, ju militantet.


#320

Ndonje hair haber se kush do ia hypi kalakic popullit shqiptar ne 4 vitet e ardhshme?


#321

Cuditerisht LSI Nuk ka pasur firo…


#322

Haberi do 1 jave qe te vije. Nderkohe Kosova e nxorri qysh ate nate kur u bene zgjedhjet.


#323

Gjonmarkaj krahu i djathte i Lulit ne Top Channel sapo deklaroi se “vendi faktikisht eshte pa opozite sepse PD eshte shnderruar ne nje parti cope cope.”


#324

Me shume mundesi Rama, do te kompletoje hipjen 8 vjecare, derisa tja hipe dikush tjeter.


#325

Atehere i bie te kete aplikuar strategjine e Macron ne fr. pak a shume, nje strategji e cila u provua nje fituese e konsoliduar. Kjo po, qe do guxoja ta quaja dinakeri, faktikisht fushata e rames promovoi leadershipin individ dhe jo aq ate partiak, pavaresisht se ne background qendroi gjithnje PS.


#326

Po sigurisht, demokratet jane shume te zene me qejfmbetje me njeri-tjetrin.