Zgjedhjet parlamentare 2017 -Pjesëmarrja rreth 43%. Më e ulëta historikisht


#143

60% e votuesve paskan lexuar komentet e mia ne peshk e vendosen Te abstenojne :grimacing:


#144

PD + LSI + PDIU + PSD = 42+19+3+1

Kusuri…


#145

Fituesit e këtyre zgjedhjeve janë analistët politikë.

Ata ishin të vetmit që paralajmëruan Bashën të mos hynte në zgjedhje, se do humbiste.

Për këtë shkak, ata mbështetën për tre muaj betejën në çadër dhe e konsideruan katastrofë daljen prej saj.

Parashikimi i tyre duket se po bëhet realitet dhe për këtë meritojnë respekt.

:smile:


#146

kur do ta japin ndonje post se u çave me dysh per socialistet. ke 20 vjet qe lodhesh (militon) per ta


#147

Duket se Palloshi ka siguruar mandat qeverises ne most qofte vetem ka qene e kompsitur aleanca me PDIU.

Por per mua lajm i mire i ketyre zgjedhjeve do jete opozita e forte rreth 50 - 60 deputete qe do ta detyroje Palloshin te kerkoje bashkepunim qe te kaloje reformat.


#148

Balsac,
Në 92-96, kur ishte president, Saliu u thosh të vetëve qe “Kur deri dhe Zogu e mbajti 20 vjet pushtetin, si mos e mbajme dhe ne te pakten 20 vjet ?” (e ka tregu kete gje Dash Shehu dhe plot të tjere e kanë konfirmuar).
Vazhdimin e di vete ti.

Tani: à e kupton tani pse Gramoz Ruci në 2009-n, pasi Rames i vodhen sy për sy votat, e bindi kete të fundit të mos jepte doreheqjen dhe të qendronte në krye të PS?

Jo në 2021, por as në 2025 nuk rivjen PD-hi në pushtet. A m’kuptove? (rikujto ate historine me Zogun)

:wink:


#149

brace-keta-jane-gazetaret-qe-kane-kurdisur-bashen-te-beje-kamikazin


#150

Ta gezojme te gjithe. Bravo edhe ty.
Bravo edhe njehere Edvin Kristaqi!


#151

Qeverise i mungojne 200 mije vota thote Blushi , e dija qe si kalonte 55 mandatet , PD-LSI qeverisin te pakten kater vjetet e ardheshme Shqiperine.


#152

bravo mero baze, bravo shushu lushi, bravo tahiri por mbi te gjitha bravo edvin kristaq rama! sali berisha, ti jo bravo!


#153

kur paska fituar bindshem mbi 71 mandate PS, pse nuk dalin militantet te festojne ?!

neser sikur do shkoje ai kinezo-amerikani Bruz-Li (a si e kishte emrin) ne Tirane ? -ai ka per te dhene edhe rezultatin perfundimtar te zgjedhjeve.


#154

ke humb kot per exit polle


#155

ti s’te dalin parashikimet asnjehere. edhe para kater vjtesh jepje te njejtat shifra si sot.
eshte llogjike qe te fitojne socialistet. shtet social duan shumica te paafteve qe galojne ne vend. te ishin te afte shkaba me shoke, nuk rrinin me ne shqiperi, ku e gjitha eshte e zvogeluar.

pra edhe nje here, deri sa qeveriu te kete pare me pagujt pensionet dhe rrogat e nenpunsave te shtetit, ne rregull i ka punet. kur te mos te kete me te paguaje, direkt nuk voton me njeri per ta. siç ndodhi ne greqi. parti te tjera do te dalin ne skene direkt.


#156

Te pakten Mero qelbsit si puna jote nuk i referohem .


#157

as ne menyre ironike?


#158

Per ata qe jane ne Shqiperi; Para se te flejm gjume, se vajti ora 11 e nates, na thoni sa ishte pjesmarrja, pa rezultati del neser.


#159

As ne menyre ironike :slight_smile:
Harrova me e vone ket kokverdhin me siper.


#160

Qeveri teknike neser mbrema 21:00


#161

Stalker pajtohem komplet dhe mendoj se Sala eshte akoma ne kohen e Zogut dhe flet sikur eshte ne nje bote tjeter. Por sipas argumentit qe ngre ti i bie qe Rilindasit ti kene thene trurit lamtumire qe ta mbajne Palloshin mbas 2021 ne krye. Cdo gje ndodh por perballe nji opozite te forte ne numra nuk besoj se Rilindja do jete konsumuar mbas 2021.


#162

ben kot, ju meron e kishit shok