40 koeficenti !


#141

ku është atdhetarizmi këtu?? përkundrazi,duketb sikur u thuhet mos hajdeni se e mbushim edhe me ata që janë tifoz me italinë:zipper_mouth_face: po ti gjëmb për çfarë je,për të madh apo për të vogël??


#142

Ai Grezda shpresoj te gjeje nje manaxher te zotin;pasi ishte lojtar qe premton nje karier te sukseshme. Me fizik te forte,hap,teknikisht shume mire,konfidence me topin,gjuajtje. Po ti prihet edhe pak fat,kam besim se eshte ne gjendje te luaje futboll ne nivele te larta.


#143

Grezda ka manaxher te zotin , Adrian Aliaj. ky i gjeti ekip ne Kroaci kur Grezda ishte akoma njomzak e i panjohur.
mirepo per ta cuar ne ekip me te mire dhe kampionat me te forte, p,sh ne Itali, duhej qe Grezda ne fillim te grumbullohej ne Kombetare, te aktivizohej e te bente ndeshje si ajo dje qe te shikohen kualitetet e tij nga menaxheret e Evropit… besoj ne dhjetor-janar Grezda do shkoj ne Itali.


#144

Kur luajme me ekipe si Italia, lojtaret e kombetareve si puna jone i trajtojne keto ndeshje si VITRINE per te reklamuar aftesite e tyre personale e jo kolektive. Lojtaret me ne krye Sadikun, Grezdene e Hysajn u treguan shume egoiste ne konkludime individuale per te rene ne sy te manaxhereve te ekipeve italiane.

Moggi i Partizanit i bente reklame mbreme ne Mediat italiane portierit Alban dhe nje sulmuesi te ri Bardi…Bardi…
Alban merr 3000 euro ne muaj deklaronte Moggi, dhe nuk e kuptoj pse ekipet e Series A nuk e rrembejne sepse mund te luaje me cdo ekip… Moggi i dha kto deklarate kur ndeshja ishte 0-0 dhe kur mbaroji pjesa e pare gazetaret e ngacmonin Moggin e i thoshin…merr Albanin , dependentin tend e thuj te na leje nje gol per italine…ofroji ndonje lek i thoshin…Luan …Berisha ne porte, luan Berisha kelthiste Moggi… Nejse reklame beri per dy futbolliste te Parizanit.


#145

Kuq e Zinjte 19 vjecar te Bogdanit mbyllin me turp eleminatoret e Evropianit duke humbur me Norvegjine ne Selman Stermasi 1-7. Lajm i keq per Panucin.


#146

#147

ME BEHET SHUME QEJFI sepse nuk konkuroj me Shqipet e Kosoves dhe as nuk krahasohem sepse nuk jam INFERIOR


#148

#149

My two cents : Une s’e pash ndeshjen, vetem kroniken. Vazhdojme te vujm nga semundja shekullore e Lym Alles : " Na bijne breket pjesen e dyte ". Rasti me flagrant ke goli. Nuk e di kush ishte ai mbrojtesi i djathte qe lejoji krosimin, por u duk ashiqare qe s’kishte mo fuqi as me u shtri kot sa per sy e faqe fakiri, aq sa e la italionin : Vazhdo mer vlla, krosoje, vetem ishalla mos e boj gol direkt. Diku lexova qe i ka ra ne sy edhe Panucit dhe ka teorine e sakte qe lojtaret tane lujn ne kampionate inferiore te Europes ku niveli i stervitjes eshte medioker. Kjo rregullohet me pune , me perpjekje …


#150

Bardi duhet te jete Bardhi,po ndoshta ashtu e ka shqiptu Moxhi. Edhe partizani vete e man ne stol. Starova i ka pas dhene me shume hapsire. Edhe mu me pelqen ai,po duhet te jete naj kastravec nga karakteri, pa disipline sportive, qe nuk e fiton venin e titullarit. Tipa te tille nuk behen,eshte e kote.


#151

Lojtare si Hysaj nuk kane nevoje per vitrina, sepse luan me kryesuesit e serise a dhe e ka cmimin e prishjes se kontrates 54M Evro. Gabimi i Hysajt per mua eshte se ndonjehere kujton se luan me Napolin, dmth nuk e largon topin si mbrojtes qe eshte por perpiqet te organizoje nga krahu i djathe i mbrojtjes. Dje e beri kete disa here dhe rregullisht e humbi topin.
Grezda po, por nga burimet e mia ne Kroaci Grezda ka disa kohe qe luan mire atje. Ekipi i Grezdes rrahu PSV kete vit ne Europe dhe po nga burimet e mia kete vere refuzoi Austrine e Vjenes sepse vitin tjeter do nje ekip me cilesor.
@B-O-H-I-C-A ishte Hysaj lojtari qe lejoi krosin, por gabimi i bie Agollit sepse krosi dhe te kalon.
@Kthupi Sulstarova e mbeshteti publikisht sot Panucin :smiley:


#152

Hysaj ka nevoje per vitrine patjeter qe te mbaje vendin tek Napoli dhe mundesisht te shitet ne Angli e te haje nja 2 vjet super pagese.
Hysaj nuk eshte shume me talent se Mavraj, Memushaj apo Ajeti…thjesht me me fat dhe tek Napoli kontraten ja zgjaten nga fundi pra nuk eshte incendibile. Ta tha Moggi ne TV qe Alban portieri i Partizanit qe merr 3000 euro ne muaj MBAS TAKSAVE…dhe tallen bothen nja 3 minuta ne air me te , mund te punesohet me cdo ekip ne Serie A, pra Hysaj eshte me fat kurse Alban jo.
Futbollistet rreshkasin nga shkallet e fames 10 here me shpejt se punonjeset e seksit ne trotuar…pastaj behesh trainer i under 19 si Bogdani dhe ha 7 gola nga norvegjia ne Selman Stermasi.


#153

Jo pra je gabim. Nuk thashe qe Hysaj eshte ndonje lojtar kush e di (mire ne mbrojtje-zero ne sulm), thashe qe Hysajn e njeh gjithe bota, luan ne Champions ka 3-4 vite titullar absolut ne serine A me dy ekipe dhe nuk ka nevoje per kombetaren sic kane disa me te rinj. Kurse Alban Hoxhen e kam pare dhe live, nuk eshte aq i forte sac e bejne. Moxhi ate detyre ka, te shese (lojtare, ndeshje etj).
Cdo tranjer e fillon me moshat dhe ne varesi te fatit merr ekipe te para. Aq eshte fuqia e kampionatit shqiptar te moshave, pa perfshire ndonje nderhyrje nga lart per lojtaret e perzgjedhur. Per mua Bogdani do behet tranjer cilesor.


#154

Messi do luaje ne Ecuador mbas pak, ne 2080 metra lartesi, ne Quito, fatet e Argjentines per Boteror, por Argjentina ne 57 vjet ka fituar vetem 1 here ne 2001 ne Ekuador …dhe i vendos…1-3


#155

Unreal :frowning: :frowning:


#156

Mesi in persona e paska fitu neshjen. Rras tre petlla. Gjunah Kili,e paska vra Brazili.


#157

2 posts were merged into an existing topic: Diskutim i lirë - tetor 2017


#159

Ajo qe me boni pershtypje Pjeter edhe tek ndeshja Portugali Zvicer si edhe Brazil Kili, ekipe me yje si Neimar dhe C. Ronaldo kombinojne deri tek vija fatale me njoni tjetrin e bejne Gol, pa egoizem e me shpirt Skuadre.
Lojtaret tane te Panucit, po shkuan 27-35 metra afer porte ja rrasin direkt si me qene Roberto Carlos e loja ne skuader aty pushon. Nuk kemi gjo ne vije me nje Ekip qe sheh i cik porten pushon se luari bashke dhe nuk realizon GOL SKUADRE. Panuci festonte nje dite mbas Italise duke harruar se Maqedonia morri barazim ne Italy dhe mburrej me goditjet ne Porte kur pikerisht per kto goditje te papergjegjshme e dembele duhet me u bo Merak.
@zeqo …lene Kilin lene uesej…lene Hollanden…cer te boj Pjetri shkrete ma pare. @fikret Nuk Ka uesej ne Russia Fiqo… no uesej kur te rref mrena Trinidad Tobago 1-2…TURP…e po cpret Trumpi veq tersllik po i sjell Great Americas…2 here TURP


#160

Amerikaneve mire t’ju behet se hoqen Klinsmanin kot fare dhe vune kete koqen Bruce Arena. Klinsman kishte rekordin me te mire nga gjithe trajneret e SHBA per aq kohe sa ishte ne krye, i nxorri nga grupi i vdekjes dhe i coi ne 16-ce te Boterorit. Ca mutin tjeter duan? Aq talent ke mo vella, ca pret, te fitosh kupen e Botes? Rri ngrohu ne diell vitin tjeter.


#161

Eshte tersi Donald Trumpi, Idioti patologjik qe cdo gjo qe prek e kthen ne makth per popullin armedashes e fetar qe e votoji