A e ka Basha (apo jo) mbështetjen e Uashingtonit?


#62

Une per vete, nese ju te majtet jeni shumice ashtu si pretendoni, dua Edi Ramen kryeminister. Ai do jau punoj mamate sic duhet, sa ta meritoj ta therrisni babe sic beni tani. Cdo popull meriton ata qe e udheheqin.


#63

Standartet i ka vene PD gjate qeverisjes se saj :

  • kush perdor dhune, ha plumbin kokes
  • zgjedhjet i organizon pozita në pushtet
  • po nuk deshe të marresh pjese në zgjedhje, mos merr
  • presidentin e zgjedh shumica qeverisese
    etj etj etj.

Shume shume faleminderit PD


#64

Mire,mire po llogarite i dalin. Mbi 80 pat deklaru per zgjedhjet e shkume. :grinning:


#65

Rama me pelqen vetem per faktin se ka shijet e mija ne muzike me ex yugoslavia, çelsi i arte i Tiranes e verteton kete.


#66

:smiley:
Parashikimet e batonit me edvinin e ilir hajdutin, jane njejti si referi kryesor te parashikoje ndeshjen qe referon.


#67

Kam nje shok qe e ka turnin 2 here ne jave te cadra ( nje dite jave dhe nje fundjave). Merzit fare. Shpresonte ( me pd qe nga 1996) mos binte qeveria dhe kapte noji post. Ca ke mo i thashe pse kaq i vrenjtur? Na e futi keq ky pupaci me tha. Jo vetem qe nuk ra qeveria ( parashikuar per 22 mars) por po na djeg dhe kartat per zgjedhjet e qershorit. Kishim shpresa te ca shoket tane me tha ne shijak dhe durres. Jane bere vrer me tha se po iu iken mandati j deputetit per shalesh. Sic duken bathet pd ka per tu rrudhur deri ne nje cete me sigurimsa dhe komunista te pandreqshem. :v::v::v:


#68

#69

Shume e vertete, keta te pandreqshmit ngelen me PD-ne, sepse ata pelivanet e ndreqshem, i futen nje te nderruar emrit ne 91-n dhe qe atehere jane bere demokrate safi ne shpirt, se bashku me elektoratin e tyre dhe pjellat biologjike, qe jane tani me pushtet ne vend te eterve.


#70

Eja tu zesh bese ketyre kokrrave mashtruesish te shqupit per qeveri, kur edhe per vetting dolen beseprere.
Na fulliqen si popull dhe ne syte e nderkombetareve, gjysma jone me e keqe doli beseprere, kjo eshte prishje imazhi, pasketaj asnjehere nuk do e marrin aftesine tone per vendimarrje ne favor te vendit seriozisht…
Jom lul kartoni nga uashingtoni, mbeshtetje morra por asnje s’takova…


#71

Eshte çeshtje modaliteti, po puna me e madhe eshte bere, :v:


#72

Albano asnjeri nuk te kerkon ty te marresh seriozisht PD-ne, sepse ti e ke te percaktuar qe me pare, ke do marresh seriozisht, pavaresisht se ke ka perballe dhe ben gjithe diten propagande.


#73

Nuk e kom hallin aty, kisha nje fije shprese te basha po u zvenit qe me menazhimin qe i ben qadres.
Pervec kesaj nuk kemi si i dallim para nderkombetareve pa na zene turpi qe u dollem beseprere per vettingun se fundja dhe shqupi shqiptare jane, taksirati i rilindjes thuaj ta ndreqi edhe kete cen…


#75

Flm forumikinez


#76

Po dale mo maksi mos i ngaterro gjerat! Keta te pandreqshmit (ishsigurimsa dhe komunista) jane ata qe nuk rrine dot pa spiunuar dhe pa shpikur komplote e konspiracione. Qe te mbijetoje kjo kategori hafijesh ( qe nga ajo kohe dhe ne kete kohe) duhet qe dikush te kete nevoje per ta dhe ti perdore. Tani shif pak kryesine e pd :v:, grupin parlamentar, ish kryesine, ish grupin parlamentar, ish ministra, dhe me thuaj sa dosje sigurimi mund te numerosh ( jo se keta te majtet nuk kane por mqs kjo ceta e ka si buke me djathe kete luften kunder eterve, sigurimsave, bijeve, sekretareve te birose etj etj)?


#77

me cadren boshe do tju zbuthim ket radhe

Qeveria “teknike”, çështje e mbyllur dhe e gjithë pranuar…

Mbeten për tu përcaktuar a) detyrat; b) afati kohor (që do të përcaktonte edhe datën e zgjedhjeve të lira e të ndershme) dhe kalendari i veprimeve për realizimin e detyrave të përcaktuara; iii) si dhe individët e përshtatshëm “teknikë” (me profil profesional dhe reputacion e integritet të spikatur) për çdo post qeveritar dhe konfiguracioni i besimit/mbështetjes politike për secilin prej tyre. Me rëndësi prioritare në këtë fazë do të ishin emri i Ministrit të Brendshëm, dhe eventualisht i Ministrit të Mbrojtjes si dhe përcaktimi i datës së arsyeshme të zgjedhjeve


#78

Degjo kete bufonin tjeter qe pavaresisht se jam absolutisht e katerciperisht kondra dhunes fizike e meriting nje dajak Te mire.
"…Varianti tjetër është që Rama do të shkojë i vetëm në zgjedhje, edhe pa LSI dhe populli më datë 18 qershor nuk do të lejojë që fletët e votimit të futen ne kuti. Procesi i zgjedhjeve do të shkatërrohet atë ditë, sepse populli do të shkatërrojë kutitë dhe fletët e votimit dhe do të jetë e pamundur që të votohet. Shqipëria nuk do të ketë zgjedhje më 18 qershor”, tha Spahiu.


#79

Qe nuk do te kete zgjedhje kjo dihet, jo se e thote Spahiu, e ka thene Z. Basha, vetem me qeveri teknike, e po e tha e ben.


#80

Po ku i di une me emra te pervecem kush ka qene spiun. Ajo qe di une, eshte qe 80% e elektoratit te PS kane qene te tille, sepse edhe sot ju bejne shantazh me dosjet. Restua 20%, hajduta dhe njerez, qe kane humbur priviligjet. Ska asnjeri nga ju idealiste, i vrate qe gjate luftes.


#81

Ja ketu e prish gjithmone ti dhe shoket ilegale te celules se pd-se. Me kete “ju” na ndani ne armiq mo maksi njesoj si qarkoret e ppsh. Apapapapa ca ju ka bere komunizmi mo maksi bashke me kete antikomunistin shok.sekr.te pare. S.b!


#82

Dike nje mut o maksi.