Barcaleta 😄

Aqua, nuk desha tju personalizoj Ju me Alize Schwarzer. Me vjen keq.

Shiko, se kete te keqe ka virtualiteti
nuk na duken mimikat dhe as toni i zerit, as une nuk e mora seriozisht ate barcaleten maskiliste, dhe as nuk e te keqkuptova qe the emance :slightly_smiling_face: kisha qejf me komentu me shume, that’s all. Por ndonjehere kur shkruan shpejt harron te vesh emoji dhe duket sikur sa seriozisht flet. Jeni t’mirkuptum :grin:

Natyrisht, Flm, :grinning:
Pershendetje nga PLZ. 310


1 Like

Nje homo do udhetonte me avion gjate nates. Ulet te sedilja e vet dhe fillon muhabet me ate qe kishte ne krah dhe fjala nxorri fjalen, kuptuan qe ishin te dy gay. Ju ngjiti muhabeti te dyve dhe vetem kur I thote tjetrit:
-E di cfare? E bejme nje here bashke ketu?
-Si ketu? Ne avion? Do na shohin.
-Nuk na sheh njeri, po flene te gjithe se eshte vone.
-Jo, ore se do na shikoje ndonjeri e do gjejme belane.
-Ja te shikojme po qe ndonjeri zgjuar nuk bejme gje. Ama, po te jene ne gjume, do ta bejme bashke. Dakort?
-Mire
Cohet ky dhe pyet:
-Ej, ka mundesi ndonjeri te me sjelle nje gote uje, ju lutem?
S’u ndie njeri.
-He, a te thashe? Ne gjume te gjithe. Hajde tani.
Bejne qejfin bashke nja ca ore. Kur erdhi mengjesi, stjuardesa po kalonte neper korridore dhe duke pare pasagjeret e duke pershendetur “miremengjes” aty, “miremengjes” ketu, shikon nje xhaxho si te zverdhur e ne siklet.
-Xhaxha, mire je?
-Lere moj cupe, c’te te mollois. Kam patur nje dhimbje koke gjithe naten, qe c’te te them.
-Dhimbje koke? Po pse s’kerkove ndonje aspirine?
-C’aspirine moj vajze? Ky tjetri nje gote uji kerkoi dhe e q
, une te kerkoja aspirine?

Shenim: Personazhet dhe ngjarjet e pershkruara me lart jane produkte te imagjinates se autorit. Cdo ngjashmeri me persona aktuale, te gjalle ose te vdekur, eshte thjesht rastesore, ose nje mrekulli. Mendimet e shfaqura nuk perfaqesojne bindjet e autorit.

3 Likes

Admina ka mundesi ta korrigjoni sistemin e sinjalizimit sepse sa here qe shkruan dikush te kjo tema me del mesazh sikur eshte duke komunikuar me mua. Flm, klm, gjtm, ouebdydjeebzgsyw

1 Like

Kthehet Djali nga Shkolla dhe Pyet Babain:
" Si mund ta shpjegoj Kapitalizmin"? Duhet te mbaj neser nje Referat ne Shkolle


Babai:
Shiko tani, mund te shpjegohet keshtu :
-Une,Babai yt, sjell Lekun ne Shtepi, une jam “Kapitali” .
-Mamaja jote eshte “Qeveria”, ajo vendos se cfar ndodh me Kapitalin.
-Kujdestarja e Shtepise, eshte Klasa Punetore
-Gjyshi yt, eshte Sindikata. Ajo kujdeset per te drejtat e Klases Punetore.
-Vellai yt i vogel qe e ben akoma ne Pampers, eshte “E Ardhmja”.

Okay


Ky Djali, dikur naten degjon te qarat e vellait te vogel se i kishte mbushur Pampersat.
Shkon ne Dhomen e Gjumit te Prinderve dhe shef qe Mamaja po gerhiste, ishte vetem ne Krevat dhe nuk zgjohej.
Del nga Dhoma dhe shkon ne Oborr. Shef Gjyshin, i cili pergjonte nga Penxherja Babin tu Qi Kujdestaren e Shtepis.

Te Nesermen ne Shkolle e pyet Mesuesja se si mund te shpjegohet Kapitalizmi.

Pergjigja e ktij :
“Qeveria fle Gjume, Kapitali shkerdhen Klasen puntore, Sindikata ben Sehir, ndersa e” Ardhmja" po mbytet ne M.t"

1 Like

pyt djali te jatin; - babe ca do bajshe po te fitojshe sprenalotto-n?
-whisky,ishujt hawaii,femra,- pergjet baba
-po nuk fitove ? - pyt prap i biri.
-raki,shkami i kavajes e nanen tane.

2 Likes

nga gazeta

Kur Albert Ajnshtaini takoi Çarli Çaplinin nĂ« vitin 1931, Ajnshtaini i tha: “Ajo qĂ« admiroj mĂ« shumĂ« nĂ« artin tĂ«nd, Ă«shtĂ« universaliteti i tij. Ti nuk thua as edhe njĂ« fjalĂ«, e prapĂ«seprapĂ« bota tĂ« kupton”.

“EshtĂ« e vĂ«rtetĂ«â€, u pĂ«rgjigj Çarli Çaplini. “Por fama juaj Ă«shtĂ« edhe mĂ« e madhe. Bota tĂ« admiron, edhe pse askush nuk tĂ« kupton”.

08-PM-750x584

kush ai i treti anash?

1 Like

5 Likes

Dy shoke po diskutonin me njeri-tjetrin dhe njeri i hap zemren tjetrit e i thote qe po vuante nga majaselli. Njoh une nje doktor popullor qe mund te te ndihmoje i tha shoku. Shkon te Zeqo Pilafi tjetri dhe pasi ja ekzaminoi prapanicen i thote te perdore llumin e kafese si ilac.
-Pasi te kesh pire kafene, merr nje cike llume ne gisht dhe vure tek plaga. Hajde prape pas nje muaji e te vizitohesh prape.

Fillon kuren ky per ndonje muaj, e shkon prape te mjeku. Zhvishet, shtrihet dhe nderkohe qe mjeku po e shikonte, e pyete:
-He doktor, si duket?
-Do besh nje rruge te gjate dhe do marresh dhe nje haber nga qeveria.

3 Likes

http://www.gazetadita.al/deputeti-ben-kerkese-per-largim-nga-grupi-parlamentar-i-pd/

Deputeti Nard Ndoka ka bĂ«rĂ« kĂ«rkesĂ« qĂ« tĂ« largohet nga grupi parlamentar i PD-sĂ«. Lajmin e bĂ«jnĂ« tĂ« ditur burime tĂ« “PanoramĂ«s” pranĂ« deputetit.

Ndoka, i cili u përfshi në marrëveshjen e Bashës me aleatët është shprehur i pakënaqur me kursin e kreut të PD-së dhe me marrëveshjen me Ramën.

Ai madje e ka kritikuar Bashën edhe sot përmes një shkrimi në faqen e tij në Fb, se Basha punon për marrëveshjen me Ramën dhe jo kauzat e vërteta të opozitës.

1 Like

ehhh, dashuria eshte e dhimbshme
 i tha iriqi lepurit, duke psheretitur, pasi e kishte perqafuar fort.

2 Likes
1 Like

Rrofsh Manjola se na kenaqe me kete bracaleten :grin:

Mos Manjola, thashe se e krujte prape me plakun :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like

Don’t settle for a boy who isn’t ready to be a man. You already have a pussy, you don’t need another one.

Barcalete eshte kjo apo fjale e urte?