Basha: Luftë do të ketë


#221

keshtu do ta pesojne te gjithe provokatoret e pushtetit te krimit
Provokatorët goditën kreun e AK, e bën me pabesi si e kanë me zakon, provokatori mori atë që meritonte këtu në këtë çadër dhe unë përshëndes ata që nuk lejuan që provokatori të ikete pa iu prekur qimja e flokut


#222

Dosja është gati. Denar Biba ka dy rrugë: ose udhën e ligjit, ose atë të ndëshkimit nga drejtësia.

Prokuroria e Përgjithshme mezi pret që nëse kryetari i KQZ nuk zbaton ligjin në rastin konkret do të kërkojë arrestimin e tij, duke bërë zyrtarin me të lartë për momentin që arrestohet. Denar Biba është nën presion të madh; nga njëra prej PS-së që e ka mandatuar dhe Prokurorisë. Por zyrtari duhet të zbatojë ligjin dhe jo urdhërat, pasi kur arrestohesh asnjëri nuk merret më me atë që rrëzohet nga “kali”.


#223

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/02/26/blushi-nëse-je-pro-drejtësisë-të-heqin-dhe-qiellin#.WLLQ2jw8KaM


#224

Sigurisht qe edhe keto banesa qe thoni ju jane legalizuar. Por, por, po legalizohen edhe te gjitha banesat qe jane ndertuar ne toke “te xanun” pra ne toke te tjetrit (qofte ky individ apo ent shteteror a privat). Dhe numri me i madhe i banesave qe po legalizohen i perket grupimit te dyte; pra “ne toke te xanun”. Perjashtim nga keto qe une thashe bejne disa objekte e banesa ne te cilat ka plane zhvillimi si rruge, sheshe, apo hapesira per nevoja publike, te cilat nuk po mi nenshtrohen procesit te legalizimit. Kaq sa per saktesim.


#225

Mos na zhgënje ! E përndjekura politike i bën thirrje Bashës për qëndresë

Nuk isha me shume se 26-diteshe Tetor 1963……e porsa ardhur ne jete.kur nje gjysh dhe nje nene e re me nje foshnje te porsa lindur, i hypin ne nje nder makinat ogur zeza e qe nga Shkodra i degdisin drejt sketeres pa me te voglin njoftim paraprak drejt Savres.Kaluan 26 vjet e gabimet ishin te medhaja, kolosale….!!... PD po gabonte nga dita ne dite…….! Filluan pakenaqesite dhe mos besimi tek Partia dhe kreu i saj Berisha…!! Qeveria dhe pushteti rane ne doren e pinjolleve te kuq te civilizuar tashme dhe te veshur me petkun FIRMATO me egersisht duke e shkateruar dhe degraduar vendin dhe kete popull… Ndaj sot me shume se kurre kjo proteste nuk duhet te ndalet, sot me shume se kurre Ti Kryetari i Partise Demokratike Z Basha nuk duhet te biesh pre e keqdashesise se cdo kujt qe mund te te drejtoje drejt veprimeve te gabuara…. Perkundrazi duhet te jesh i vemendshem pasi ke rreth vetes te gjithe shqiptaret e ndershem brenda dhe jashte vendit, te cilet nuk jane pak, por jane aq shume sa per tete dite e nete me rradhe protestusit i ke me vete….!! Mos na zhgënje se jemi me ty dhe te mbështesim me forcen e besimit se per Shqiperine dhe shqiptaret do te filloje nje jete tjeter… Se Shqiperia do te marri ngjyren e jetes dhe jo JESHILLEKUN E HASHASHIT anemban vendit… Se kjo qeveri do permbyset nje here e mire dhe ky kater vjecar le ti bashkangjitet historise se kohes se damllamadhit Hoxha…
BASHA , ESHTE KOHA JONE… ESHTE KOHA JOTE… MOS NA ZHGENJE… NE TE BESOJME…!!
Miranda Jegeni


#226

Me kete levizje Basha por reformon Partine.
Uroj to shkoje deri ne fund.


#227

jeshte komplet stof tjeter Basha nga keto monstrat e bllokut.

Me shtepi dhe familje ne zemer te Tiranes, nje lagje disidente dhe pikerisht aty ku u rrezua Alia perfundimisht. I shkolluar ne Perendim.

Me kete proteste jo vetem qe do arrije objektivat e saj por do lere nje blueprint per opoziten e ardhshme dhe ato te tjerat me vone per menyren e kulturuar dhe demokratike te te protestuarit.

Basha po ben nje Kintsugi demokraTik mese te domosdoshem dhe plot shprese.


#228

Vlen edhe per Shqiperine.


#229

dhe lufta eshte arithmetike


#230

llalla eshte vegel politike, e njohin te gjithe se kush eshte, pyet dhe shqupistet po deshe, meqenese nuk jeton ne albanie te te molloisin, i ka lujt fene dhe e ndjen rrezikun, prandaj do beje te gjitha manovrat e mundshme per ta penguar. Nuk ja hoqen kot vizen merr jo, po ti e di qe ambasada ka te dhena me shume se kushdo ne kete vend.


#231

po ta hoqi vizen ambasada atehere fiton me shume pushtet, behesh dhe kryetar i grupit parlamentar te Rilindjes, ben edhe reformat


#232

vetem nje cader nuk do jete me e mjaftushme, po shtohen protestuesit, e moren me te qeshur ne fillim komunistat po ne fund do t’u dale e qare

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/02/26/protesta-e-opozitës-të-rinj-e-të-reja-nga-shkodra-nisen-drejt-tiranës


#233

Llalla eshte vegla qore e PD-se. Eshte etaloni tipik i ushtareve te PD = injorance + besnikeri.


#234

Emigrantët i bashkohen protestës së opozitës, Basha: Do të themelojmë Republikën e re


#235

po te shohesh komentet zeqo, pak mund te jene te komunistave ne teme. Shumicen i ke nga ata qe ose i rrine larg politikes, ose dhe pse dislike rama, prape kundershtojne Protesten e Cadres. Te barazlarguarit edhe ata ju kane ndejtur larg juve, per t’i thene gjerat sic jane dmth. Edhe rama vete ju thosh njerezve ( ne ndarjen e certifikatave te legalizimit) qe te perqendroheshin tek puna e procesi qe po benin e te mos e ngaterronin me Cadren. Keshtuqe shiheni dhenjehere se sikur s’hyjne shume me qeshjen qe thua ‘komunistat’… Ka te ngjare ka qene populli ai qe ju ka qeshur.


#236

Edhe njehere, Brravo shqiptarve


#237

eshte gjeja me e bukur te jesh shqiptar…

shpirti i lire i shqiptarit frymezon nje bote te tere.

Në Gjermani, në Europë dhe në gjithë botën dëgjohet zëri juaj dhe duam t’ju mbështesim sepse të gjithë atyre që janë të korruptuar u themi që do t’ju mundim.


#238

Pak a shume ishte marre vesh qe Znj Merkel ja kish hequr vizen liderit te ballkanit, po edhe kaq hapur nuk e kishim menduar.
Z Basha po ben histori, paska qene i modh e se kemi ditur! Shto ketu edhe Z Trump.


#239

di te artikuloje shume mire hallin dhe brengen e qytetareve, si dhe di te amplifikoje shume mire qendresen dhe shpresen e tyre. shtoji kesaj edhe afrimitetin qe ka me perendimoret dhe besimin e tyre. lideri brire nuk ka, nuk eshte as tullac, ja keto ka.

ka krijuar nje movement si Presidenti i Amerikes.


#240

Thone qe te drejtat e cadres i ka blere nje rrjet televiziv do ta bejne reality show, tip big brother.
Per ne mire eshte se argetohem; me mufkat e bashes se shqupit dhe ndergjegjsohem me tej per mungesen e seriozitetit te pretendit per pushtet ekzekutiv, se ate gjuqesor e kane.