Dhunë dhe vdekje në Charlottesville


#258

#259

Me qarte, nuk behet, per ata qe i ngaterrojne nazistet me te djathtet, e qe ankohen per liri fjale per ata qe dalin me simbolet e vrasjes se etnive te tjera.


#260

Ja cfare nxit gjuha e trumpit. Keta as nuk kane bothe ta vazhdojne. jane right-wing jsw snowflakes


#261

Iku dhe Banon.qelbesirat liberale Po e detyrojne kumandarin te eleminoje shoket :blush:


#262

Ke te drejte!
Sorrosi fitoi.
Ta gezoni fitoren!
Nuk mund di perse nuk po gezoheni,tani qe Shtepia e Bardhe do te duket si dy pika uji me ate te Obames.
BBC,CNN MSNBC ishin ne qiellin e shtate por nuk besoj te ndalen se kerkojne koken e Trumpit.
Poshterimin e 8 Nentorit 2016 zor se do ta kaperdijne vetem me koken e Bannon.


#263

C’te lidh ty me nazistet Te lutem shume ?


#264

I modh eshte per zotin, you’re fired, i shkon, nuk e rru fare, e vulosi edhe nje tjeter kater vjeçar ne WH.


Diskutim i lirë - Gusht 2017
Diskutim i lirë - Gusht 2017
#265

Nuk me rreh fare as per nazistet as per komunistet por per establishmentin qe po perpin edhe zotin Trump.
Njerezit votuan per zotin Trump se donin nje president ndryshe dhe jo nje tjeter Obame,Bush apo Clinton.
Nuk e di se sa normale te duket ty por mua ndryshimi mes establishmentit demokrat me ate republikan eshte sa ndryshimi mes Joe Scalborough dhe Mika Berzhinskit.
Nejse te pakten tani e nxorren fytyren e vertete se deri dje luanin teatro si Marco Rubio dhe Elizabeth Warren me shoke e shoqe.

P.S nuk e dija qe ata qe votuan Trump ne 2016 ishin te gjithe naziste…tani po e marr vesh…por perderisa njerezit hane per te vertete cdo gje qe thuhet ne CNN cdo gje pres.

Pati edhe nje tjeter “Allahu Akbar” ne Finlande…u palosen nja dy vete po kush can bythen?
merruni me Bannon juve se ashtu do Sorrosi.

Tani hiqni tere figurat qe nga Washingtoni e deri tek Franklin nga parate se kane qene ose pronare sklleverish ose kane favorizuar tregetine e skllaverve…

Nuk do te cuditem kur te jesh pro pas nje viti kur kete ta kerkoje NAACP dhe BLM se bashku me CNN.


#266

Nazistet e KKK thane jemi ketu per Te plotesuar premtimet e presidentit Trump .presidenti i denoncoi duke e kenduar dekllaraten me zor te madh si ato pengjet e lindjes se mesme me koburen e terroristeve tek koka .pastaj te nesermen dha nje konference shtypi te tipit:ju maskarenjte e mutit qe me bete Te shaj nazistet .luj vendit I thace vetes u lajthiten dhe kauret me keq nga saliu yne .


#267

Rrofte George Sorros!
Oreksi vjen duke ngrene.
Nuk kaperdihet humbja ne 2016…
Por kjo qe ben thirrje per vrasje nuk quhet naziste…nderkohe qe komuniste te thekur kane marre honorary degrees dhe marrin cdo dite ne universitetet amerikane.
Keta me duket se duan te cojne vendin ne lufte civile.


#268

Mire fitoi po cfare po ben me ate fitore ,vetem cirk qe te gajaset mileti ndersa establishment po pasurohet I patrazuar .nashi liberalet jane nje mall po te pakten me ne emigrantet jnae ne rregull .a e di ti se Po te ishte aprovuar ligji i emigracionit I trump ne kohen tone ne do ishim me shkaben ne shqiperi ?


#269

Ligjet aprovohen kur ju vjen koha.
Nese Trump do te ishte president ne vitet 1990 ligji I emigracionit do te ishte i njejte


#270

po po Amerika priti derisa ACDC mori grin kard e pashaporte, pastaj i erdhi koha Amerikes te ndryshoje ligjin e emigracionit.


#271

Ky eshte komenti i njeres ne nje faqe interneti.

If you’re looking to get rid of all those horribly offensive reminders of our past, I am here to help.
.
$1 Washington - slave owner
$2 Jefferson - slave owner
$5 Lincoln - did not necessarily agree with slavery, but didn’t agree that blacks were equal
$10 Hamilton - slave owner
$20 Jackson - slave owner
$50 Grant - slave owner
$100 Franklin - affiliation with slave trade
Dig into your wallets and grab all of these offensive symbols and send them to me.

I’m here to help you begin the healing process.
IM for address.


#272

Jo te gjithe qe votuan per Trump ishin naziste, por te gjithe nazistet votuan per Trump. Ka ndryshim.

Nejse, vazhdoni, tema per Martin Shkrelin, ju flisni per Trumpin.


#273

Ke te drejte jo gjithe demokratet jane komuniste por gjithe komunistet votuan per HRC.


#274

Ketu nuk shtrohet ceshtja nese ishin burra Te mire apo keqinj , por nese veprat e tyre ishin Te mira apo te keqija dhe cfare perfituan brezat e ardhshme nga veprat qe lane pas .washington ,Jefferson etj themeluan vendin nga i cili edhe pasardhesit e sklleverve perfitojne .gjeneralet e konfederates edhe pse burra te mire ishin ne anen e kabuar te historise .plus monumentet e tyre jane ngritur ne vitet 60te kur jugu qeverisej nga guvernatore raciste si reaksion kondra levizjes te se drejtave civile .


#275

@ACDC pse kaq dobet juve?
http://www.nydailynews.com/news/national/counter-protesters-eclipse-white-nationalists-boston-rally-article-1.3425921


#276

Sic tha dhe Big Papi “This is our fucking city and nobody’s going to dictate our freedom.”. Kur do te organizosh “free speech” rally ne nje shtet blu ne fundjave, keshtu e peson.


#277

Nuk e di @kthupi, me vjen keq qe vetem 40 vetem mbrojne freedom of speech ne Boston. Nuk dua ta besoj qe ne tere ate shtet qe ka gjithe ate histori patriotike vetem 40 jane patriote!