Dita e vendimit për Bashën


#110

E fundit fare , PD - ja eshte dakord pas nenshkrimit te marreveshjes te votohet Vetingu , ca te lonme kopilin ne dere :joy:
Brravo Basha !


#111

Tani sapo mbrita. U bo ndonje gjo se ultimatumi prej 24 oresh qe dha dje buckoja nga amerika ka 3 ore qe ka skaduar.


#112

Ja zune ne fyt Juven fakirit :smile:


#113

Basha e pranoi,Rama nuk pranon…


#114

U be Aleko. Rama spranoi duke pranuar keshtu dobicin, qe i la Basha.


#115

Cfare pranoi Basha dhe ne cfare ore dhe ndonje link te lutem


#116

Eshte Qeshtja tek Data…Basha kerkon Shtatorin ndersa Rama maksimumin 23 korrikun…Shtatori ka probleme kushtetuese…Macallister kishte daten 16 korrik. Nderkohe mund te filloni te therrisni Fitore se te gjithe keni Fituar


#117

Basha pranoi paketen komplet, kurse Rama jo. Bile Basha pranoi dhe votimin e vetingut.:grin:


#118

Jo, jo, nuk behet fjale fare per shtatorin, kjo nuk mund te negociohet, maksimumi eshte 18 Korriku; keshtu e thote bibla.


#119

Ja linku


#120

No i lebetitm, Rama nuk leviz nga 18 qershia.


#121

Macallister e kishte 16 korrik, Rama e shtyn deri ne 23 korrik…per Shtatorin eshte problem kohor ne planin kushtetues sepse Rama smund te qeverise aq gjate… ja kshu Maksi…paketa Macallister ka 16 korrik por ka qene para nje muaji…
Cer pyet, ideologu tjeter Fahri Balliu zpisti ne ekstaze per Bashen, lajm i mire them une.


#122

No ai nuk leviz nga 18 qershori : http://www.panorama.com.al/zbardhen-detajet-e-fundit-dy-pikat-qe-afruan-ramen-me-bashen-dhe-ceshtja-qe-prishi-paktin/


#123

te shofim new york times tashti per nanji leaks nga shpia e bardhe, qe morim vesh kush eshte njeriu i PD-se aty qe mer keto vendimet…

edhe me Njulandin po keshtu ndodhi, njerezit e sorrosit ketu donin paketen e rames per reformen ne drejtesi, por erdhi Njulandi ne shqiperi dhe u votu paketa e bashes per reformen ne drejtesi.

Te jete ai Bannon thua, apo mos eshte Ivanka dora vete? ajo i ka qef keto cunat e ri e te qeshur.


#124

Me cfare lexova ka 2 qendrime per daten e zgjedhjeve: luli thote mbasi te plotesohen disa kushte teknike shtese te cilat ndoshta e kalojne edhe muajin korrik, ndersa Edi nuk leviz nga 18 qershori. E mesmja eshte qe zgjedhejt te behen ne Korrik dhe kete gje e lejon dhe bibla. Ja kaq e thjeshte eshte.
Te presim edhe deklaratate seciles pale qe mte kemi nje info te plote.


#125

gruja sales dhe gruja trumpit jane sllave. ja ku u bo lidhja.


#126

Luli ka rene dakort per paketen e mccalister, pa ndryshuar asnje presje, duke perfshire dhe dt 16 korrik, po i gjati mendjeshkurter nuk leviz nga 18 qershori.


#127

Ueee ça te futme, ja hoqi alibine Edvinit se nuk hyjn ne zgjedhje se kane frike nga vetingu, qe baba i thot Basha prano planin McAllister qe e risollen amerikanet e ta votojm vetingun, po avokati ça do thote!!?:joy::joy::joy::joy::joy:


#128

Zgjedhjet e 18 Qershorit zgjaten deri ne 23 Korrik, prandaj Rama eshte per 18 Qershorin deri ne 23 Korrik, por nuk zgjaten deri ne Shtator kur do Lulthimi…Kaq i thjeshte eshte.


#129

mos harro qe ka edhe presionin e Ilir Beqes dhe Alfred Pezes per vettingun Rama, ska nga e lu sumen do e votoje vettingun me nji komë