Është dita e Presidentit Trump


#525

Lumi i fle ketyne pro Trumpi nuk i fle… apo s’eshte edhe vetem ska ca bo gjithe diten, i shkaterroi fare.


#526

Ne çmime gjithnje e me te larta kemi pagu ka sa vjet. Karrocen e ushqimeve e shtyj me kollaj tashi se kur isha i ri e kisha vigjut. Por rrogat nuk kan hec dora dores me cmimet. Kjo do ndryshoje.

It will be a bjutifull thing


#527

Nuk dua ta besoj se ti vertet s’e kupton qe parate e murit do i paguash ti, une, korenti, qemoli etj. - se Donaldi s’paguan gje.


#528

si skan kuptu i gjo kta qe ai Muri do te thote inflacion dhe karroca do kthehet ne qese dore me ushqime…ska mo sallate domotesh nga canada e mexico, ke per te honger noi thel domoteje si Berberi po prej Ohio


#529

O Fikret, eshte bo Daku Xhonsi 20000.
po i pate penxheret e vjetra qe te fusin eren, tash e tutje do i mbushesh boshlliqet me dollaret qe do bijne si floke bore do bijne.


#530

Po mer po, po boni gati parashutât prej 20 000 e poshte…
Donaldi i shiti gjithe stoqet qe me June-July 2016.
Easy money has been made when Dow Jones was 5000…got any stocks???


#531

Mos mos mos. Elementare. Ka i qin programe asistence te pervitshme ku dollaret tone shkojne kolektivisht Eskursion ne Meksike. Dhe nuk kthehen.
6 muaj nuk niset autobuzi dhe ja ku u pagu muri.
Nje menyre.
Por nuk eshte spektakolare. Z.President i do spektakolare dhe ashiqare. Ashiqare fare do e boj si perfundim.


#532

Na 2.5 biljon me nji google sempliçe dhe 5% bateri:
https://www.state.gov/j/inl/merida/

Po sa te tjera ka, se ka per te gjith, per te gjith ka.
Ska mo


#533

edhe kur e mendo qe keto po ja shtyjne e shtyjne e shtyjne miratimin e kabinetit,
7 dite neser, duke punu vetem dite nate e nate dite…


#534

po ca thu, jo vetem qe do pagujne me e ndertu murin po do pagujne edhe per mirembajtjen dhe zbukurimin me raste paradash edhe prap do ngelen te kenaq.


#535

sa shkoi…534 mduket po ja kalo edhe Nasdakut.


#536

Po ja shife kshu ti, ska per tpas el ninjo kur tbohet muri


#537

po hajne veten me dhembe ato celebrities qe iken ne meksike ne shenje proteste meqe fitoi Trumpi. se as aty nuk po i le rehat, do i beje me pagu per murin.


#538

Ato leji se ato jane vu ne rradhe tu ble jumping beans.


#539

me ja mar leket per te bo murin eshte gjysma e te keqes, se mund tja mari leket per murin dhe nuk ja bo as murin.


#540

Ça sbo vaki.
Lideri pranej i ma lapsat me ngjyra.
Sot rreshto ato te meksikes neser ato te


#541

Mbaroj 5% i baterise me duket.


#542

Linku qe ke sjell flet per nje program qe shkon paralel me ndertimin e murit. Ti po thua qe qeveria e re do te heqe nga njera ane te vere nga ana tjeter thjesht pse muri eshte me i dukshem dhe se e ledhaton sedren e semure te DJT?


#543

A mund te dalin parate e murit ne menyre tjeter.Po!
Sot SHBA harxhojne 40 miliard $ ne vit per luften kunder droges.
Nese pas murit do te harxhojne 30 miliard,per 1-2 vjet dalin parate e murit.


#544

Dihet boterisht qe muri do te frenoje transportuesit e droges, sic ka frenuar deri tani. Me siper shoh qe keni bere debat inxhinerik per tunelet. Besoj e di qe muri nuk e ndalon tunelin apo jo?