Është dita e Presidentit Trump


#772

#773

will bring millions and millions of jobs back to America


#774

#775

http://m.edirama.al/vote-tek-numri-29-per-te-hapur-300-mije-vende-te-reja-pune


#776

Sorry Gjemb. Dizëpointing. Se menojsha qi ti te mos filtrosh hiç dallimin mes destroyimit dhe deconstructimit :frowning:
Sidomos ne kontekstin e sipakut dhe fitores gjithpermasore te rrepublikaneve.
Bannoni dhe Priebusi ju dhane sot ate qe e dini shum mire por ja mçifni vetes si Fiqo cigaret.
Z.Trump eshte ne timon.


#777

Dizëpointing qe ndoshta deconstruction eshte, si te thuash, alternative word, ose politically correct per destruction? C’te te them Fiqo, mua as deconstructed food s’me pelqen. Dmth sipas teje do behen ministrite si IKEA? Do vijne me instruksione dhe me vegla te pakten?


#778

Lajmi thote to destroy, ti pranej e solle. :wink:
D-kinstrakshen eshte psh orientimi qe per çdo rregull te ri te hiqen dy te vjetra. Love it.
Pune efiçensie moo, e di ti, te thajne piten kto te biznesit per ksi gjonash.
Tashi ti kto gjona i di, po jeni elizalehtuar te gjithe si me magji. Nuk mendoni me me koken tuaj dhe kjo eshte fatkeqesi, eshte si i themi dizëpointing.
Sad :frowning:


#779

“Lenin,” he answered, “wanted to destroy the state, and that’s my goal too. I want to bring everything crashing down, and destroy all of today’s establishment.”

Sorry Fikret. Dizëpointing. Se mendoja qe ti te mbrosh nje Leninist se te dija per antikomunist.


#780


#781

We is fucked.


#782

M.A.G.A. ( Millionaire- Asshole- Golfing- Again )

-Number of times, in three years, the fucking asshole used Twitter to complain about Obama golfing and vacationing ----- 38 !
-Number of times the hypocrite scumbag has played golf in the first 30 days of his presidency ----- 6 !

" I’m going to be working for you , I’m not going to have time to go play golf "
– The Pisshole in chief, during the 2016 campaign.


#783

Magic mer magic, that is the expectation:

“We were trying to talk President Trump into doing the ‘The Apprentice’ — that was my assignment when we owned NBC,” said Immelt. (GE owned NBC from 1986 until Comcast bought a majority stake in 2009.)

“President Trump goes up to a par 3 on his course. He looks at the three of us and says, ‘You realize, of course, I’m the richest golfer in the world?’ … then gets a hole in one.”

The group laughed, and Immelt concluded, “So I have to say, I’ve seen the magic before.


#784

ashtu me shpulla e me coka legenat


#785

#786

https://www.forbes.com/sites/niallmccarthy/2017/02/22/trumps-family-trips-cost-taxpayers-nearly-as-much-in-a-month-as-obamas-cost-in-a-whole-year/#6e86197c36e4


#787

#788

Dizëpointing qe jua moren flamurin nga duart o fiqo. Madje jo dizëpointing po sad e kaluar sad.

@Donald_theClown, shiko sa bukur e valevisin flamurin tre-ngjyresh. :joy:


#789

Pershendes miqte tane emigrante.


#790

Presidenti trump esht miku me i mir i shqiptarve te ndershem dhe puntor. Per qeverin Rama dhe njerzit
e korrouptuar ne shqiperi, administrata Trump do jet sfiduesi me i madh, jo armik por sfidues! Qeveria Rama duhet me domosdo ne shkaterroj rrtjetin mafioz te marjueanes dhe droges. Jan dy prodhues te marjuanes rrjeti mafjoz dhe njerzit e thejsht qe e bejn per te fituar 5 lek. Qeveria Rama ka per detyr dhe duhet ta bej sesben shkaterrim e rrjetit mafjon. Sepse po u shkaterrua ai atejer njerzit e thesht qe kultivojn marjuan do ndalonje menjeher. Domethen viti 2017 eshte viti qe vendos ne cilen ane te globit ben psje shqieperia.
Nese vazhdohet me korrupsion dhe me hile ka shum mundsi te pefundoj si shembulli i siris, te behet nje fush bejet e luftrave globale nje shesh me hij. Prandaja reforma ne dretsi lufta e pa meshir kunda mafjes se marjuanes per popullin shqiptar jan 100% qe duhen fituar padiskutim. Per thejsh faktin e ekzistences se shqiperis se po nuk u ben keto te dyja shqiperia nuk do jet me as si shtet as nuk do jet me ne hart per 10 vjet


#791