Është dita e Presidentit Trump


#832

Une nuk degjova asgje te re. Gjithcka qe u tha e kisha degjuar gjate fushates. Vetem toni ishte me i qete. Psh gjate fushates i perdori familjaret e njerezve te vrare (shumica ishin aksidente automobilistike) nga emigrantet ilegale. Te njejten gje beri dhe mbreme.

Me pelqeu kur tha qe do detyroje qe projektet publike te infrastruktures do detyrohen te perdorin celik Amerikan. Vetem kur u zgjova sot ne mengjes dhe mesova qe nje rregull i tille ekziston qysh nga vitet 1970. Thote qe do te zvogeloje rregullat por krijon dege te re administrative nderkohe qe “viewed on a national scale, immigrants are actually less inclined to commit violence than citizens, according to several studies.”


#833

But she lost them at the battle of the Bowling Green …

… The dick head in chief learned to read from a teleprompter … OK, now how’bout those tax returns, motherfucker ?


#834

Who will speak for you ?
Jo bilbilenjte hipokrite albanez, tifozat e shkerdhates portokalli’ . Ata jane me shonc se nuk e kane ngjyren e lekures kafe, si puna jote, vllai tem. Vetem iu duhet te flasin me zo te ulet ne Supermerkat me bashkfshataret e vet se nuk i dihet … Not a huge price to pay,right ? … Fuckers.


#835

Edi Rama, si rastesisht, direkt pas emisionit OPINION TV KLAN te censuruar dhe manipulativ te Blendi Fevziut, sot tha:
"Eshtë e neveritshme të shohesh se si një njeri që vetëm ka investuar paratë e tij në Shqipëri, për idenë që mbron prej një jetë, dhe që nuk ka kërkuar kurrë asnjë qindarkë mbrapsht nga ky vend, të kriminalizohet si të ishte një keqbërës i rëndomtë! Po s’ke ç’i bën, mosmirënjohja e qenies pa memorie nuk ka brirë!”

…or ky akoma vazhdon ti quaj shqiptaret dele,ja pse kerkuan prekurorise te mbylli hetimin ndaj Banker Petroleum

Soros Buys 20% of BNK Petroleum

October 19, 2010

“CALGARY - A fund managed by Soros Fund Management LLC has agreed to pay $66 million to buy about one-fifth of BNK Petroleum Ltd. (TSX: BKX.TO).

Quantum Partners LP will pay C$2.54 each for 26 million common shares of the Calgary-based company representing about 22 per cent of BNK’s outstanding stock prior to the transaction and 19.5 per cent after the investment.

BNK said it will use proceeds from the private placement for its business, including work commitments on its European shale gas concessions.

The company’s shares rose 16 cents or 6.5 per cent to $2.61 after a trading halt was lifted, following the announcement.

The Soros Fund was founded by George Soros, one of the world’s best-known financiers, who remains chairman of its board.”


#836

Ueee nuk permbahet me Daku Xhonsi… pay respect to our president with standing ovation

Daku Xhonsi soaring, confidence in Trump administration skyrocketing


#837

nuk ka me lloqe boshe, tani vetem rezultate konkrete


#838

Ne fakt s’eshte per te qeshur e gjitha kjo histori me VOICE, eshte propagande puro fashiste. S’di ç’mendim kane bashkatdhetaret tane ne USA per çeshtjen, por supozoj qe shume nga to do jene te kenaqur si portretizohen latino-amerikanet, arabet, etj. Sa per ne, ne jemi race ariane (Hitleri na kishte pike te dobet) dhe integrohemi goxha mire kudo ku shkojme.


#839

Hitleri mund te na kishte pike te dobet, po ne ja futem, shpetuam gjithe ata cifute. Me shume dolen sesa hyne. Tani ama s’te falim, jemi pershtatur goxha mire. Neve evgjiteve (nga mendja) te Ballkanit po na zure ne goje emigrante e rraca te tjera, te sikterisim. Keta cifutet si puna e Sorosit, sikur t’i djegim te gjalle, s’na vjen keq se na kane future hundet ne Shqiperi dhe e kane bere si kane dashur. Te na e linin ne vete ne dore, pa e shikonin ata sa mire do ishim.

P.S: Mos supozo, asgje. Ata qe jane ne peshk nuk jane perfaqesues te 500,000+ shqiptareve qe jane ne SHBA.


#840

te qenka merzit puna edhe ty

Ex-Clinton volunteer slammed, loses job, after swipe at widow of fallen SEAL


#841

u gjeten kembet e Kellyanne…te goja Axlerodit


#842

https://static1.squarespace.com/static/533a0d78e4b061857997239b/t/53a847c3e4b04eb3d0acec90/1403537357291/president+carter+feet+resolute+desk+oval+office?format=750w


#843

erdhi dita e grave


#844

Lesbikja e poshter - do te thonte korenti.


#845

Boll levdove punen e administrates se Obames.


#846

rri o ceco mo na permen te merdhif qe e bone boten lomsh dhe i fuqizune keto mostra deri ne mes te evropes.
tashti shif si bohet, thote e du per 30 dite, diten e 30 jep kapitullimin ai tjetri.


#847

Sa ju hahet muhabeti me ruset dhe juve. Edhe me ke, Sergei Kisliak, spiun i regjur 24 karatsh, se te flisnit me Ana Kurnikoven ose me Sharapoven s’ju thoshte njeri gje. Ja hengri koken Flinit, tani e ka radhen Prokurori. Putini nderkohe ka ngritur kembet mbi tavoline, gjysme shtrire ne karrige dhe po shijon shfaqjen. E beri Ameriken lemsh, pa hedhur asnje plumb. Mother Russia is so proud.

A, po, mos harroni refrenin: Dow Jones i eshte ngrefur prape edhe sot, the mainstream media is fake media, Fox News and Breitbart rulezzzz!!


#848

Shife içik listen e demokrateve te te gjitha funksioneve qi kan fol me ambrus.
Dhe thane nuk kemi fol, pastaj thane oooops
Pastaj riformuloje akuzen.
Qe ne te riformulojm kunderakuzen.

Thank you.


#849

Nuk eshte puna kane folur a jo, se it’s not against the law to talk to ambassadors, but they committed perjury. Kur u pyeten a keni folur, thane “jo”, under oath, te pakten Sessions dhe Flynn. That’s the issue. Ja, doli dhe dhendrri dje e tha qe ka folur, kur vete Trampi tha qe asnje nga stafi i tij nuk ka folur me ruset. Nejse se atij i eshte bere faqja sholle, s’e ka problem te te genjeje sy me sy, keshtu qe une s’cuditem.


#850

when you drank the Kool-aid:

Sa ju hahet muhabeti me ruset dhe juve. Edhe me ke, Sergei Kisliak, spiun i regjur 24 karatsh, se te flisnit me Ana Kurnikoven ose me Sharapoven s’ju thoshte njeri gje.
Është dita e Presidentit Trump

and then are reaching for hangover pills:

Nuk eshte puna se kane folur a jo…
Është dita e Presidentit Trump


#851

Yes, yes, ky eshte thelbi se si u shpreha une, jo se c’mund te kene bere ata.

By the way, “drinking the kool aid”, not the right idiom. Find something else next time :slight_smile:
Ik tani shiko Dow Jonesin se s’na ke raportuar hic sa i eshte ngrefur.