Gezuar festat


#109

image

image

image


#110

Say Merry Christmas again! Thank you Tramp!


#111


#112


#113

inkuzicion , mua me pelqej ky urim kur e lexova dhe e huazova , e sjell per motivin e vetem , qe te reflektoj pozitivitet , te na beje te ndjehemi fillestar ne te jetuar pa ironi ndaj saj , se paku dhe per dy dite … )

Për këdo, që ashtu si unë la pas edhe një vit,
Për këdo, që orët e shkuara iu gdhendën në shpirt,
Për këdo që u dashurua, rrënjët t’i zgjaten më tej,
Për këdo që humbi dikë, forcë le të gjejë,
Për këdo që i dhembi heshtja, fjala le të lindë,
Për këdo që u mrekullua foshnjës, le të bëhet prind,
Për këdo që vetmia e lodhi, i fundit vit të mbesë,
Për këdo që s’iu dëgjua lutja, shpresa mos t’i vdesë,
Për këdo që një ëndërr ka nisur, iu bëftë realitet,
Për këdo që vetes i thotë: jetojmë njëherë në jetë!
( i huazuar )

reflekton dliresi , qilltersi , naivitet , te pambushur jete, te priteshem ne jete …


#114

mire jo keq dafne, mu me pelqe si urim. Por duhet me pyt edhe @Aquamarine se si i duket.


#115

nuk eshte problem aqua, mua me asocioacion si nje bashkdyzim i enciklopedise dhe qiltersise autodidakte . me problem i kalibrit te rende je ti .


#116

ashtu eshte, un jam artileria e rende qe shtie mbi spektatoret enderrimtare, ndersa Aqua eshte kombesoria e lehte, e cila sipas artit te luftes popullore atebote vendos fatin perfundimtar te luftes, sepse eshte kembesoria e lehte qe pushton rajonin e armikut, skallet e stadimit.

Pra mos e merr lehte Aquan, nuk eshte ashtu si duket “bashkdyzim i enciklopedise dhe qiltersise autodidakte”, pranej un e du fort, me fort nga te gjithe ne kete blog.


#117

kjo me gezon !

p.s. te mos harrojme spektatoret jane vlersuesit me real . ( ska ku shkon me pertej )
urme festat !


#118

Blessings!!:dizzy::dizzy::dizzy:


#119

boouu, mbreme e gdhiva duke i bindur tjeret qe te ndermarrin hapin per qastin e fundit se si te shpetojne te vegjilit e pinguineve dhe pinguinet neper Antarktide , sa e padrejte eshte natyra me ata , …
Ju lutem me bindeni sot, qe bota nuk ka probleme me madhore qe te ndihem e qete me veteveten perpara tyre ,sepse me vie turp ti shof e sy …


#120

Gezuar Vitin e Ri te dashur Peshq !


#121

Gezuar Vitin e Ri te gjithe Shqiptareve kudo qe jane !


#122

Gezuar Vitin e Ri! Alkoli ne pune lejohet apo jo, sidomos per policet? Pyetje per shkaben apo @Breaking_Tirana


#123

Gezuar te gjitheve e me nje Shqiperi te Lire tashetutje.


#124

E gjithe Shqiperia ne erresire …gezuar…I vetmi popull qe e feston vitin e ri ne erresire …:frowning:


#125


#126

a u ngopet?


#127

Gezuar,gezuar,gezuar. 2018 ju sjellte urtesi dhe miresi…


#128