Ilir Meta bëhet President

Ok atehere le te mos rregjistrohet,por e ke gabim kur mendon qe votuesit e PD-se do te shkojne te te votojne Topat,Ngjelat apo Bojaxhinjte

Nuk e kam gabim, pastaj une them qe rreth 50% e tyre mund te votojne keto partite e reja te vogla, qe neserdej mund te behen te medhaja.

Ky eshte llafi im I fundit on the matter .nese 3 milione shqipot nuk Jane ne gjendje Te zgjedhin nje personalitet me integrity per president tregon nje krize Te thelle te klases qeverisese.

Alba, pse tani e morre vesh ti qe ka krize politike, po kjo gje u vendos qysh ne viziten e Peres De Kuelarit ne prill a maj te 1990 kur u takua me Ramo Derbederin, i cili i tha Ramos; Miqte me derguan t’ju them se pluralizmin do ta besh, a e ben me djemte e tu a me te tjere, ate e di ti, por do ta besh.
Dhe dihet rezultati, nje tufe amatoresh me njolla, morren frenat e vendit ne dore. I ke tek VQ e dashur.

Ku kishte profesioniste ne 1990?
Natyrisht qe do te ishin amatore.
Eshte kollaj te flasesh tani,po kujtohu njehere si ka qene situata ne vitin 1990 dhe pastaj shkruaj libra.

Po nuk i intereson votuesve te PD te votojne per kukulla oppzitare qe menaxhohen nga Rama.

Votuesit e PD’se? Po ku ishin keta votues ne 2013? hahahaha

Vetem ne Shqiperi Hajduti u bë mbret!

Ka “pranvere ballkanike” si duket sivjet. Maqedonia e filloi (apo e mbaroi?) mbreme, Kosova e provon gjate javes se ardhshme (procedohet ne kuvend versioni i kontestuar i vijes kufitare me malin e zi, me c’rast gjasat e medha jane te bie qeveria). Shqiperia aty rreth 18 qershorit. Mali i zi perfundimisht sot anetar i nato-s (pas tentim puçit e tentim atentateve nga elemente proruse).

c’ka po mundohesh me then oj qyqe - leji politikat te kam thon sa her … mundohesh edhe ti me bo naj lidhje disi … demek thash edhe une dicka te menqme

Llajk e ki, janullo.

e di qe m’don

Bo boooo, shtyhet edhe për 4 vjet rikthimi i opozites në pushtet !

2025 + 4 = 2029

E ke kabim, Opozita e Re do jete shume e forte ne Parlament kesaj rradhe se do kete numra te pamerituar. Shqupi ne fillim humbi votuesit kurse tani ne ekstrem thone qe ka humbur anetaresine, nuk ka me anetare partie por thjesht komisionera e ish-drejtora e ish-shefa. Blushi i vetem ka bo me shume opozite se gjithe PeDi ne Parlament. do te kemi nje opozite te re ku Shqupi mbas 4 vjetesh numerikisht do jete ie perafert me partite e reja.

Lapsusi yt frojdian zbuloi qe edhe nga syte je qorr, perpos miopise mendore e debilit qe je.
perndryshe pse mos pranoje gabimin tend me te paren, por u hoqe se po replikoje postimin tim, o idiot me zile

mos i shtrengo shume nofullat se do t’thyhen protezat!

Ka mete dhe per ty. Po ju lengezonte goja per njecik mete.

Avokati N po fluturote nga gzimi sot

Kush e shpetoi hajdutin nga burgu?

LSI boni gati listen e Deputeteve, 90% te njejtet plus edhe Ylli Manjanin. Ndersa Luli perjashta tek cadra pe Pllasmasi.
loqet skan brire