Ksamili e gjen veten me shkelmin në fyt


#81

Ngele duke iu lepire pushtetit por ata s’po te hedhin asnje kocke me rafte pika mu per ty.


#82

Turizmi eshte begatuar ne Shqiperi fale punes se individit e jo shtetit. Turizmi Shqiptar eshte turizem familjar dhe Shteti nuk duhet tja heqe meritat.

Po chyn shteti ketu moj te keqen, kanalizimet i kishte bere BE, ndodhi aksident aty mbeste e keqja, mendoni ene per peshqit qe kane nevoje per pak ndotje…ne kemi me bollek per ate pune…
Tek qeveriu te ka mbetur mendja moj e shkrete qe kur ta morren RONIN e ta bene zvM…mbete qyqare e kullundrisesh me Profilin e Lebon Tani.

Une nuk kerpic kocka por Une i kam shume qejf thelat e Pjeshkes.
Poshte Qeveriu


#83

Nuk e di, Pjer. Shpresoj te jene duke punuar per te gjetur shkaktarin, kushdo qofte. Nese jo, shpresoje t’i kape fshesa e Rames e qe Rama ta kete seriozisht punen e fsheses, meqe sot u kerkoi gjithe drejtoreve te spitaleve te japin doreheqjen. Gjithsesi, mua me duket e dyshimte qe cdo vit ne kulmin e sezonit ka ndotje pikerisht te atyre plazheve shqiptare qe konkurrojne plazhet fqinje te grekeve. Ksamili ka marre shume te huaj.


#133

Boni qejf qafira boni,
Fiqo hala si ka bo sefte pushimet ket vit :frowning:


#134

mere ene komshiun komunist me vete se vetem Ksamilin ka pare ai

maho bay beach


#135

Cfare rastesie e cuditshme, e? Njesoj si nje vit me pare.
Pikerisht plazhi me i permendur nga mediat e huaja.#136

Ore ku jane gjith ato komente ketu, kaq e forte paska qene fshesa, po me urdher te kujt, te Palloshit.


#137

me gjithe ket yrysh per njohje dhe akses te plazheve nga bota, ose do i shohim te shkaterrohet bregdeti natyral i Adriatikut e Jonit nga mbiperdorimi dhe keqperdorimi, o ne rastin me te mire do i marrin ne dore bizneset e medha ku njerezit e zakonshem ta harrojne t’u shkeli kemba a te lahen ne ujerat e tyre sic kane bere deri sot.

Shqipot tahmaqare mendojne se turizmi eshte gjeja me e kollajshme per te sjelle parane, por turizmi si biznes do kohe e shumellojshmeri investimesh per marxhin te mire fitimi, dhe kostot i ka sh. te keqija, sepse nuk jane vetem financiare. Hospitality business eshte nga me te veshtiret per t’u bere.


#138

Korriku, turizmi do kushte ne radhe te pare per femijet, se familjaret aty e kane qellimin, qe femijet te kene vend, kopsht, ku te lozin te pa shqetesuar. E ke lexuar tregimin tim per turizmin, “Takimi per turizmin”.
http://arkivi.peshkupauje.com/2016/09/takimi-per-turizmin


#139

Po ctu deeeshhh moj Korrikseeee…hajt qeroju nga syte tu lexu VQ nashti…

Njeriu eshte tahmaqar nga natyra keshtu qe ene Shqipot ku do gjejne shesh do bejne pershesh. Mos u bej merak per humbje reputacioni se shumica e turistave qe vizitojne Shqiperine jane p[ergatitur per me keq dhe masivisht largohen te kenaqur modestisht. Turizmi familjar ndryshe nga Turizmi elitist ka nje vecori qe te ardhurat financiare prekin pernjehere njerezit ne vend e familjet e tyre. Ai i biznesit te modh i kalon fitimet ne Athine e Budva kur i teket.


#140

mire tironco do e kem parasysh.

(nuk e kisha fjalen per reputacionin me shume sesa demin ndaj natyres nga mbipopullimi. nejse.)


#141

ska faj njoni qi thot:pecogroset mkon lexu librin


#142

Manjola, e e pe Tomin ne interviste tek Tomorrowland ne Boom javen e kaluar, dikur ishte nje djale i ri plot ambicje, dhe me theriste ne çdo konferenc/forum ku mblidheshin peco-grossot e ekonomise, e tani dukej tamam i pjekur nga te gjitha anet, nuk linte festival pa i kaluar ne regjistrat/defteret e tij, tamam siç kisha rekomanduar une para shume vitesh,
Megjithse ç’te flas kot dhe une ty. Kur Letrat (VQ) nuk i kuptuan ata qe drejtojne shtetin shqiptar, si do i kuptosh ti,qe je ne fund te rreshtit.


#143

Dhe pastaj cuditesh pse te kritikojne kohet e fundit antaret e nderuar te peshkut pa uje.

P.S. ky Tomi i festivaleve te dha ndonje hapje? Apo te pyeste a ke ndonje kusheri ne Lazarat?


#144

Manjola mund te jete e fundit ne rresht por jo per faj te aftesive a kapacitetit intelektual qe posedon por si pasoje e represionit misogjinist ne shoqerine Shqiptare. Fatkeqesisht as ju Pjerin nuk i keni shpetuar kesaj sindrome femer zvogeluese. Mos u habit nje dite qe jo Tomi por Manjola me syze skeletrashe, me dhembe te ndare qe ulet gjithmone ne banke te fundit te konfirmohet si zoteruesja me e zonja e skuthave te VQ


#145

Tomin, kam ca vite pa e takuar Gjembo, u çudita kur e pashe tek lajmet, dhe direkt tek kanali ekonomik Z , i cili e dha me te zgjeruar intervisten e tij, morpo sikur kish kopjuar VQ :grin: Dikur shefi i tij me ftoi ne grupin qe do bente viziten ne Uoll-Strit/Well-Street, mirpo une budallai preferova te shkoj ne Shqiperi, i ushqyer nga iluzioni se atje do beja diçka per vizionet e mia. Kete pjesez, e ke dhe ne nje nga tregimet e mia, te 2013 ose 2014, gjeje po qe e zonja, ke nje shishe te vjeter vere dhe benefice te tjera.


#146

tmort well-streeti shalet tyja


#147

Manjola a ja the Palloshit qe Pjeri te ka dhjere, apo nuk ja the.


#148

Manjola a ja the Palloshit qe Pjeri te ka dhjere, apo nuk ja the.

:joy: :joy: :joy:

Ti mos vdeksh kurre se me dh… nga gazi. Meqe po flisni per dh… . Por me kete qe the e dh… me disa ketu qe te kane mbrojtur e degjuar deri tani.


#149

Me Palloshin e ka mire Shkaba, cne Manjola? Manjola veq kenge e bukura italione ve. Shkabes qe ju lutshe per pune ne administrate dje mund tja thuash e tja kaloje llafin tat Palloshit.