Ksamili e gjen veten me shkelmin në fyt

Ngele duke iu lepire pushtetit por ata s’po te hedhin asnje kocke me rafte pika mu per ty.

Turizmi eshte begatuar ne Shqiperi fale punes se individit e jo shtetit. Turizmi Shqiptar eshte turizem familjar dhe Shteti nuk duhet tja heqe meritat.

Po chyn shteti ketu moj te keqen, kanalizimet i kishte bere BE, ndodhi aksident aty mbeste e keqja, mendoni ene per peshqit qe kane nevoje per pak ndotje…ne kemi me bollek per ate pune…
Tek qeveriu te ka mbetur mendja moj e shkrete qe kur ta morren RONIN e ta bene zvM…mbete qyqare e kullundrisesh me Profilin e Lebon Tani.

Une nuk kerpic kocka por Une i kam shume qejf thelat e Pjeshkes.
Poshte Qeveriu

Nuk e di, Pjer. Shpresoj te jene duke punuar per te gjetur shkaktarin, kushdo qofte. Nese jo, shpresoje t’i kape fshesa e Rames e qe Rama ta kete seriozisht punen e fsheses, meqe sot u kerkoi gjithe drejtoreve te spitaleve te japin doreheqjen. Gjithsesi, mua me duket e dyshimte qe cdo vit ne kulmin e sezonit ka ndotje pikerisht te atyre plazheve shqiptare qe konkurrojne plazhet fqinje te grekeve. Ksamili ka marre shume te huaj.

Boni qejf qafira boni,
Fiqo hala si ka bo sefte pushimet ket vit :frowning:

mere ene komshiun komunist me vete se vetem Ksamilin ka pare ai

maho bay beach

Cfare rastesie e cuditshme, e? Njesoj si nje vit me pare.
Pikerisht plazhi me i permendur nga mediat e huaja.

Ore ku jane gjith ato komente ketu, kaq e forte paska qene fshesa, po me urdher te kujt, te Palloshit.

me gjithe ket yrysh per njohje dhe akses te plazheve nga bota, ose do i shohim te shkaterrohet bregdeti natyral i Adriatikut e Jonit nga mbiperdorimi dhe keqperdorimi, o ne rastin me te mire do i marrin ne dore bizneset e medha ku njerezit e zakonshem ta harrojne t’u shkeli kemba a te lahen ne ujerat e tyre sic kane bere deri sot.

Shqipot tahmaqare mendojne se turizmi eshte gjeja me e kollajshme per te sjelle parane, por turizmi si biznes do kohe e shumellojshmeri investimesh per marxhin te mire fitimi, dhe kostot i ka sh. te keqija, sepse nuk jane vetem financiare. Hospitality business eshte nga me te veshtiret per t’u bere.

Korriku, turizmi do kushte ne radhe te pare per femijet, se familjaret aty e kane qellimin, qe femijet te kene vend, kopsht, ku te lozin te pa shqetesuar. E ke lexuar tregimin tim per turizmin, “Takimi per turizmin”.
http://arkivi.peshkupauje.com/2016/09/takimi-per-turizmin

Po ctu deeeshhh moj Korrikseeee…hajt qeroju nga syte tu lexu VQ nashti…

Njeriu eshte tahmaqar nga natyra keshtu qe ene Shqipot ku do gjejne shesh do bejne pershesh. Mos u bej merak per humbje reputacioni se shumica e turistave qe vizitojne Shqiperine jane p[ergatitur per me keq dhe masivisht largohen te kenaqur modestisht. Turizmi familjar ndryshe nga Turizmi elitist ka nje vecori qe te ardhurat financiare prekin pernjehere njerezit ne vend e familjet e tyre. Ai i biznesit te modh i kalon fitimet ne Athine e Budva kur i teket.

mire tironco do e kem parasysh.

(nuk e kisha fjalen per reputacionin me shume sesa demin ndaj natyres nga mbipopullimi. nejse.)

ska faj njoni qi thot:pecogroset mkon lexu librin

Manjola, e e pe Tomin ne interviste tek Tomorrowland ne Boom javen e kaluar, dikur ishte nje djale i ri plot ambicje, dhe me theriste ne çdo konferenc/forum ku mblidheshin peco-grossot e ekonomise, e tani dukej tamam i pjekur nga te gjitha anet, nuk linte festival pa i kaluar ne regjistrat/defteret e tij, tamam siç kisha rekomanduar une para shume vitesh,
Megjithse ç’te flas kot dhe une ty. Kur Letrat (VQ) nuk i kuptuan ata qe drejtojne shtetin shqiptar, si do i kuptosh ti,qe je ne fund te rreshtit.

Dhe pastaj cuditesh pse te kritikojne kohet e fundit antaret e nderuar te peshkut pa uje.

P.S. ky Tomi i festivaleve te dha ndonje hapje? Apo te pyeste a ke ndonje kusheri ne Lazarat?

Manjola mund te jete e fundit ne rresht por jo per faj te aftesive a kapacitetit intelektual qe posedon por si pasoje e represionit misogjinist ne shoqerine Shqiptare. Fatkeqesisht as ju Pjerin nuk i keni shpetuar kesaj sindrome femer zvogeluese. Mos u habit nje dite qe jo Tomi por Manjola me syze skeletrashe, me dhembe te ndare qe ulet gjithmone ne banke te fundit te konfirmohet si zoteruesja me e zonja e skuthave te VQ

Tomin, kam ca vite pa e takuar Gjembo, u çudita kur e pashe tek lajmet, dhe direkt tek kanali ekonomik Z , i cili e dha me te zgjeruar intervisten e tij, morpo sikur kish kopjuar VQ :grin: Dikur shefi i tij me ftoi ne grupin qe do bente viziten ne Uoll-Strit/Well-Street, mirpo une budallai preferova te shkoj ne Shqiperi, i ushqyer nga iluzioni se atje do beja diçka per vizionet e mia. Kete pjesez, e ke dhe ne nje nga tregimet e mia, te 2013 ose 2014, gjeje po qe e zonja, ke nje shishe te vjeter vere dhe benefice te tjera.

tmort well-streeti shalet tyja

Manjola a ja the Palloshit qe Pjeri te ka dhjere, apo nuk ja the.

Manjola a ja the Palloshit qe Pjeri te ka dhjere, apo nuk ja the.

:joy: :joy: :joy:

Ti mos vdeksh kurre se me dh… nga gazi. Meqe po flisni per dh… . Por me kete qe the e dh… me disa ketu qe te kane mbrojtur e degjuar deri tani.

Me Palloshin e ka mire Shkaba, cne Manjola? Manjola veq kenge e bukura italione ve. Shkabes qe ju lutshe per pune ne administrate dje mund tja thuash e tja kaloje llafin tat Palloshit.