Lidhjet e Trumpit me Rusinë bëhen më të forta dita-ditës

bota

#42

Tirone, 52 biljon ne foreign aid ne vit ka administru Hajrija, perfshi taksat e mija e te tujat bashke.
Kane shku te gjitha per rregjimet dhe rregjimenet e familjes…
Po me thuj nji arritje te Hajrijes, nji vetem, vetem nji…


#43

Burri i Hajries, dmth me Hajrien m’krevat te ka shpetu kaptinen ty, mu e gjithe njerze tone. Mu kaq me mjafto e tepro.

Masanaj per muhabet politike, Hajria ka bo po ato gjona si gjithe politikanet, sidoqoft Albanien e ka nimu e sajdis. Ky manalli juj, vec ka shonc te plasi nei lufte, se ktu mrena ia rru Amerikes, se ashtu osht nje muhabet, e kalamojt e tu do ta dine per ner per voten tate.


#44

Pse po injoron faktin qe xhiron rusi e serbi e mori gjate epokes obame-klintoneshe? Apo futi nje “grab smth” naper komente edhe kalo radhen.
Btw derisa rusi po rritet, ky trapi nuk i ka levat e amerikes. Kur e keqja mori te perpjeten clintonesha dhe obama kishin mandaten te ruanin safe ato turshite me nuclear buttons e futja kot.


#45

Tirone, ke te drejte po ste tako gjo :grin:
Ja te shofim, ka edhe tre jave cirk.


#46

Ti sikur shkru nga Kosova m’duket. Hajt se ju keni per t’ia pa hajrin Trumpit.


#47

Pikerisht te pyes, meqe shkruaj nga Kosova, si u be qe 50% e popullit amerikan te perkrahin kete trapin. Kjo me dhemb.
Edhe qe ta kesh ta kjarte: une ne parim do te perkrahe zgjedhjen e popullit amerikan.
Me thuaj nese kam ndonje opsion tjeter?!


#48

nejse e lejm ket muhabet se nuk eshte dita e duhur. Lideri Rajonal eshte ne Serbi sot, nuk mund tja mçefi shkelqimin z.Trump.


#49

mbase sepse popullit amerikan, ndryshe prej teje e meje, nuk i behet me aq vone per Rusine e Sirine sepse e kane ngopur me to per kaq kohe. Mbase sepse popullit amerikan i ka ardh ne maje te hundes prej politikes aktuale dhe sepse, per fat te keq, ky trapi, mgjthe veset e kqija qe perfaqson, ka dicka per te cilen nuk e akuzojne dot, ate te qenit pjese e kesaj politike. Ndaj dhe ky gjen kaq mbeshtetje.
Per kte arsye e gjej shume qesharake cdo perpjekje per analize qe i behet suksesit te trumpit nga Shqipria, perfshire dhe km qe mgjthe hallet e brendshme qe ka, gjen kohen per t’u marre me debatin presidencial ne Amerike


#50

“nuk eshte cudi qe do afrohet me Rusine kur aleati i madh ne Shqiperi e ka bere hasha dhe i ka dalur hapurazi kunder”

… sa per te vazhduar me llogjiken e kesaj teme


#51

#52

sa renci i jipni vetes ncnc. behu njehere sa cereku i trump o student!!


#53

Haha sa i lezetshem qenke. Nese mendon se duke me thene “o student” je duke me prekur ne seder apo duke me ulur, e ke shume gabim :wink:

Une nuk dua te jem as sa 1/100 e Trump. Jam shume e lumtur me kaq sa jam.


#54

Po mire ti ke hallin e popllit amerikon, apo tatin?
Ktu muhabt po bojm, zarat i lu Fiqo. :stuck_out_tongue:


#55

une nuk jam me trump, por ti meso njehere, mos refuzo kaq heret te ndjekesh debatet. se nuk je profesor me grada duke dale ne pencion.


#56

Ku e di ti kush jam une? Ndoshta edhe kam grada. Ndoshta edhe jam duke dale ne pension. Ndoshta edhe jam duke bere shkollen e 10-te. Sa kollaj flisni per te tjeret kur nuk ia keni haberin fare.


#57

nga hovi feminor qe merr dukesh sikur po ben shkollen e pare jo te dhjete. por mund te jesh edhe duke bere te dhjeten dhe ske nxene fare nga ato 9 shkollat paraprirese.
nejse ndjese,se nuk e dija qe ishe femer. me femrat kompetente nuk dua te merrem fare.


#58

Vazhdo se qenke ne rregull.


#59

:joy: :joy: Mos je vellai i korentit?


#60

Femra e ka vendin ne guzhine e te gatuaje mire lakrat per burrin dhe vjerrin e kunatin.


#61

e kam nga respekti dhe jo nga urrejtja :wink: nuk dua ti ofendoj.