Midis Amerikës dhe Gjermanisë gjërat po ndryshojnë, për keq

shba
merkel
paris
gjermani
trump

#103

Per cfare qoftesh, dac e kos po behet fjale? E keni idene per cfare behet fjale apo perderisa eshte dicka “kundra Obames” jeni ne rregull. Paris Agreement nuk kerkon te jape para Amerika per Bangladeshin.


#104

na s’dim gje … ne dim se ai i tha botes who’s your daddy now?


#105

Grab them by the pussy…kujt i plasi per ngrohjen Globale e ushqimin e nivelit te botes se trete ne tavolinen e Great America…
Loqet nuk kane brire…shaj Cunin e Sheqeres e bohesh armik kamunist, lavdero Ivanken me soj e sorrollop bohesh mik demokrat…
Loqe mer Loqe, eshte mbush america me Zara…where to Run Next…Zoti Trump po na e afron Diten qe te jetojme ne Planetin Mars… :poop:


#106

Ku i dihet … ndoshta jane minatore edhe i pengonte kjo marreveshja Parisit


#107

ke per te vdek para mos u merzit shume. ndersa trump s’do ket rast te beje shume tym, se vetem kater vjet eshte ne pushtet dhe ka zgjedhje prap. por prap trump tjeter do te kete atje. se amerikanet po varferohen dhe do te vazhdojne te varferohen. europianet po njesoj.
dhe anglo saxonet e kane tregu me vepra, qe kur iu vjen litari ne fut, nuk pysin me per nenen e tyre e jo te tjeret. jane radikale. jane me keq se gjermanet.


#108

A do jetojme si minjte ne miniera me ajer te filtrum e nuk morrim rrezatim nga dielli…po nga permbytjet si do shpetojme…vari lesht…kur nje vend mbushet me Trumpista nuk vjen fundi ka fillu shkaterrimi :skull_crossbones:


#109

Tani dhe shume nuk duhet pritur nga dikush qe i vendos ne opozite ekologjine me punesimin (dhe bën sikur nuk kupton se ekologjia eshte punesim: energjia djellore, ajo e eres etj etj)


#110

Ke gjithmone opsjonin e Kanadase :smile:
Po juve diip diip ju pelqen Amerika e z.Trump.
Thjeshte hidhni vickla :smile:


#111

Kam menduar Italine e Spanjen, Cekine me Sllovakine ne Europe ose Argjentinen e Perun ktej nga Ne.
:joy: :joy::joy:Ene ti mendon si zoti Trump…qe ne Canada do kem mbrojtje nga ngrohja globale??? Ymer Ymer …


#112

Sot Amerika ju bashkua Sirise dhe Nikaraguas. Faleminderit president! Ymer Ymer!


#113

Po kur u qa nga Kina, delenxhiu


#114

e hongri Greqia e para se ajo eshte komplet ishull :frowning:


#115

obobo sa gjynof, do nxjerri lek franca me rusine nga xhepi per te mbajt akordin gjalle, gjithmone me te futme amerikont mooo do perfitojn nga te tjeret…


#116

A di njeri gje … a eshte gzu Luli #maga per kete arritjen e sotme? Vetem fitore keta mor hej


#117

fiqo shifi se paskan dale pollet :))


#118

Edhe nje tjeter qe s’e ka idene cfare eshte akordi. Jo se pastaj ankohen pse na shani ne Trapistet si te paditur.


#119

Gjermanine e ka myt Sorrosi , Ne 10 vitet e fundit Ministrin e Jashtem Gjerman kushdo Parti te fitoje eskluzivitetin e emerimit e ka Sorrosi , koalicioni i madh gjithashtu eshte bere me bekimin e Sorrosit , te njejten gje do te beje dhe me Shqiperine , por nga Informacione teper te besueshme Shtepia e Bardhe eshte kunder koalicionit PD -PS dhe ne ditet ne vazhdim pritet prape nje vizite e nesekretarit te shtetit zotit Hout Yee per prishjen e marreveshjes Basha - Rama.


#120

Opa erdhi edhe nona e konspiracionit … se Sorrosi zotrieee :rose:


#121

ne amerike u zbyth keq, ka dale ne rruge tu perplas tenxheret me terheq vemendjen :))


#122

Une dhe z.Trump mendojme se nuk bje rrufeja globale,
as ne Amerike as ne Kanada.
Jeto pa pengje. :smile: