Nfl 2018


#43

Sic thone ne NFL, you’re only one injury away. Kansas City fitoi 10 ndeshje rresht vjet dhe humbi ato te fundit mezi hyri ne playoffs me wild card.

Beliciku thote “nuk e di cfare skuadre ke ne ato 4 ndeshjet e para.” Pasi vlereson performancen e cerekut te pare, atehere e merr vesh. Une s’mund t’i dal kondra, :smile:


#44

Komenti qe me beri me shume per te qeshur ne lidhje me ndeshjen e Patrioteve dje kishte te bente me ate penalltine “12 men on the field” ne pjesen e trete. Nuk e vura re dje po lojtari i 12 qe s’kishte dale nga fusha ishte Manti Te’o. Gazetari per te shpjeguar hutimin e tij shkruante “he was looking for his girlfriend in the stands”, lol.

Per ta kuptuar kete se eshte cik si inside joke per ata qe s’e dine, kerkoni ne Google per Manti Te’o girlfriend hoax dhe do lexoni nje histori te cuditshme nga koha kur Te’o luante ne kolegj ne Notre Dame.


#45

Hightower eshte dita-dites. Ky dhe lajmi i Gronkowskit, jane 2 lajme te mira sot.
Nuk m’pelqen menyra si BB e trajtoi rastin e M. Butlerit.
Po t’mos kish qene per ate, sot BB dhe TB do e kishin numrin e trofeve 3


#46

Nuk do t’i kushtoj shume rendesi qe tani atij muhabeti. Po te ndodhe edhe disa here te tjera mbase. Per dje, ka mundesi te kete qene muhabet tjeter. Mund te kene pare matchup me te mire mes Rowe dhe Coleman se Butler eshte cik me i shkurter. Ai Gilmori s’po qullos gje akoma, mori 12 milione kot. Me mire luajti Jones, fourth stringer.


#47

Trampi kishte ba thirrje mos me e ndjek kte.


#48

Jo jo, i zgjidhi gjithe hallet e tjera te amerikaneve tani ka kthyer steken nga NFL dhe lojtaret qe protestojne kur luhet hymni. Ju tha pronareve qe t’i heqin nga puna ata bij kurvash, ashtu sic i ka hije nje presidenti. Kjo eshte gjeja e fundit qe ka mbetur pa u zgjidhur ne Amerike.


#49

Shiqir qe jemi mesuar te fitojme ne 2 minuteshin e fundit.
Tani Atlanta ka mbetur si loje e veshtire pastaj kismet ne playoff kush del.


#50

Brady i Magjishem!


#51

Hahahaha moment of the day:


#52

Si gjeth. :smile: 5 sacks e prape ne kembe: Po hedh me shume pasime te gjata tani qe eshte 40 vjec, sesa keto 17 vitet e kaluara.
Keto fitoret ne minutat e fundit me kujtojne Patriotet e viteve 2000, kur I fitonin te gjitha me breke neper kembe.


#53

Kape kape içik:


#54

E kisha nje parandjenje qe kur po benin planin pa u rreshtuar, thashe “this is going to Cooks” se gjithe ndeshjen po e bllokonin dhe dilte Hogan i hapur fare. Ishte lodhur Hjustoni dhe mendova nuk do ta mbulonin dot Cooks.

Sa te mesohet cik me Brejdin ky dhe e sheh ne playoff si do jete. Vetem te mos demtohen.


#55

Paska fitu Bufalo, Tobestakfrullah. Humbet Denveri dhe Pitsburgu, fiton Bufalo.
Ka per te humbur dhe Green Bay sot.


#56

Esh me fat Amerika se ka edhe kush ia hedh rraketat Kimit, edhe kush ia pret.
Alta preçizjone :grin:


#57

Kur s’te terheq s’te terheq mer vlla, me zor se shikon dot.


#58


#59

Kapie içik kte Fiqo.


#60

Mir ai, po kto qi i bin portierit :smile:

Shife shife Zeqo se ta qes une nji permeso prej z.Trump vetem per Patriotsat :smile:


#61

Ajo s’eshte asgje fare zeqo. Shiko nje cike kete:


#62

Edhe kjo e jotja s’eshte asgje fare kthup. Shiko nje cike kete eros-thanatos te futbollit agresiv-erotik amerikan ngambrapa qe nuk i pelqe xixes: