Pas dështimit, nisin thirrjet për largimin e Bashës

pd
partiademokratike
demokratike
basha
lulzimbasha

#61

Është rasti t’i drejtohem personalisht edhe Sali Berishës. Ne kemi nevojë që ai ta luajë rolin e vet…

O Sali, o baba, kthehu prape se beme shaka…

Dy gjera ne kete humbje, o Basha eshte strateg i madh, o eshte prape i “madh” por jo strateg.

Ana pozitive eshte qe humbja mund t’i jape mundesi PD-se te reflektoje e rifreskohet. Por sigurisht jo me dumbabistet si puna e ketij lart.

Per te tjerat, te shpresojme qe rilindasi i shquar te marre dhe patenten me kete rast dhe te mesoje qe pervec timonit, maqineria ka dhe mrroklla te tjera (friksion, frena e marshe minimalisht).


#62

Dmth: ky edhe e futi ne çader, edhe i thote “PD thuajse është përgjysmuar. Një humbje më dramatike vështirë se mund ta parashikonte kushdo” ?
:joy:

http://opinion.al/e-djathta-ka-bojkotuar-pd/


#63

“Shkelqimi dhe renia e shokut Zylo”. PD ka rene shume poshte, eshte zhyt, ka renien e saj, do ringrihet perseri, ju desh ose do i duhet akoma te preke fundin e pusit pastaj do ringrihet, eshte çeshtje psikologjie kjo.
Nje pjese tjeter e shkakut eshte drejtimi dhe mungesa e lidershipit te vertete te PD, pjesa e lekundur nuk e ka pare asnjehere si nje lider i vendosur, me autoritet dhe qe mund ti besohet Bashen, krahasuar me kundershtarin e tij.
Nje faktor tjeter eshte blerja e votes ne te gjitha format e mundshme nga ana e Edi Rames, me para, me presione vendesh pune, me mafie, me ku di une lloj lloj gjerash.

Nje tjeter arsye pse shohim keto rezultate eshte tek sindroma e popullit tone, populli jone e ka te fituar sindromen e Stokholmit ku viktima dashurohet keq me dhunuesin e saj, sa me shume ta dhunosh viktimen, ta perdhosesh, ta varferosh, ta fusesh ne burg, ta rrahesh dhe mos ta lesh as te qaj, ta keqtrajtosh , aq me shume viktima behet njesh me ty dhe te sheh si “Zotin” e saj. Une realisht nuk shoh shprese tek populli shqiptar, pas kesaj qe po shoh nuk shoh me shprese, reagimi qytetar ka vdekur nje here e mire.
Kaq kisha, ju faleminderit!


#64

Ik o shoqja Denata se nuk ke kuptuar gje fare, ke vetem mllef per humbjen e thelle! Basha eshte nje zero qe i kishte dhene provat per kete shume me pare se te behej kryetar PD,por me te mire se ai nuk gjenit dot prandaj nuk u degjua asnje ze! Gabimi i Bashes eshte gabimi i gjithe PD i mentalitetit te saj! Jeni deshtak e te pa afte per pune! I vetmi shanc qe kishit ishte te sulmonit me llafe Ramen pikerisht aty ku ai eshte me i forte,berjes shtet…por jo duke iu kundervendosur reformave e idese se berjes shtet por duke i kerkuar te bej akoma me shume e ti thelloj me tej ato reforma ! Po te jap disa info, nese do ti kerkohej nje referendum atij populli ai do te vendoste qe jo vetem ata qe vjedhin energjine por edhe ata qe nuk e paguajne te shkojne brenda,jo vetem qe ne universitet te mos shkonte cdo njeri por mundesisht mesatarja 8,jo vetem gjoba per makinat por rrahje me kamxhik ne mes te rruges …etj etj! Nuk do e kuptoni dot kurre ate popull,jeni te pashprese,ktheni prape Saliun e ngrini edhe Azemin nga vari po deshet…deshtak keni per te mbetur …po i ka kapitalizmi keto!


#65

Vetem nje grua mund ta riselle PD ne pushtet.

Por kuptohet, nese do e interesuara


#66

Ore mos flisni kot!
Si mund te fitoje PD kur elektoratin nuk e ka me ne Shqiperi?


#67

Dikush me siper thote qe PD beri ligjin e dekriminalizimit dhe ligje te tjera te shtetberjes.

Kur ishte Rama ne opozite,cfare beri?
Asgje!
Vec bilbila ne Parlament dhe nuk dha asnje alternative dhe perseri fitoi…


#68

Ti o shok do te pendohesh keq kur ne zgjedhjet e ardhshme do te votojne edhe emigrantet! Ata e dine dhe e njohin kapitalizmin! Nuk do te kene meshire per ata qe mbrojne hajdutet pertacet dhe qaramanet !


#69

Emigrantet nuk do votojne per LSI, ajo po ja ha arrat Pedit e jo Edvini. Te persekutuarit e larguar nga Shqiperia ne vitet 90 ne mase do votojne PeDin, Nostalgjiket …PeSin, po LSI kush emigrant e voton?
Eshte ceshtja me ngrit numrin e te interesuarve per te votuar ne nje popullsi qe eshte e pa-interesuar te votoje.


#70

jo kaq shume merite vetem PD, kontribute ne abstenim kane dhe te barazlarguarit, segment kryesisht nga te shkolluarit dhe ata te dale neper bote, qe doemos qendrojne aq lart sa i merren mendt fukarase kur i shef qe nga poshte


#71


#72

Kaq.kishe?Ku te pushon derderja ty,megjithese te intereson vetem presidenti yt Trap.


#73

Me me shume gjasa ps 72, pd 44. Ka me pak shance ps 71 dhe akoma me pak ps 73.


#74

“Në këto zgjedhje, perveç shpirtit të demokrateve, çdo gjë tjetër është blerë! Turp, ky nuk është proçes, as standard, as demokraci!”, shkruan Nard Ndoka


#75

Shok thirini mendjes ! I vodhet Rames dy here zgjedhjet kur ishte opozite,vetem sigurimi i votes i duhej Rames edhe sikur asgje te mos bente ne ate kohe,le qe fliste Tirana per te! Nuk e keni idene sa i urrejne gjykatat e drejtesine ne ate vend njerzit! Nuk e keni idene sa i urrejne sportelet e shtetit njerzit ne ate vend! Nuk e keni idene sa te etur per shtet e drejtesi jane njerzit! Nuk e keni idene sa e vlersojne punen ne ate vend,pak apo shume! Nuk i plas njeriu per ligje dekriminalizmi te bazuar ne shpifje e qe nuk ndryshojne gje…kurva qe ben moral! Info tjeter: Shume shpejt kane per ta kuptuar se cfare eshte kapitalizmi ne ate vend edhe ata qe sot gezohen…shih per shembull kur te fillojne e te paguajne taksa edhe ata qe deri me sot nuk kane paguar kurre e qe gezohen per legalizimin e shpise bie llafi…ve bast qe ne ate moment PD do filloj te kundershtoj e te mbroj qytetaret duke sulmuar Ramen me shprese per vota,sepse nuk kupton nuk mundet ! Me thelle ka per te humbur me ndihmen e emigrantve tashme te integruar ne boten kapitaliste natyrisht!


#76

Levizja AntiSoros u ben thirrje demokrateve te thjeshte: Shporrni Bashën sa më parë! Nuk po flasim për ditë por për orë, minuta! Urgjent! Ai se ka mbaru misionin e diversantit të Soros:
KA NDËRMEND TË ÇERTIFIKOJË SI TË LIGJSHME ZGJEDHJET!!!
Shporreni urgjent dhe shpallni MOSNJOHJEN E ZGJEDHJEVE!
Këto nuk janë Zgjedhje por GRUSHT SHTETI SOROSIAN!
Basha dhe Rama duhet të kallzohen në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për Grusht Shteti!
A mund të njihen Zgjedhjet në një vend ku Kryetari i Opozitës është kapur peng nga Soros dhe ka për detyrë të shkatërrojë Opozitën që të mbajë në Pushtet Oligarkinë Sorosiane ???


#77

Cfare duhet te beje? Te sulmojme kryeministrine?


#78

Kaposh degjo intervistat e Pdistave, nje fjali thone…Listat nuk na perfaqesojne.… krietarin e PeDit ne shkoder e nxorret Enverist e Sigurims…cer tju boj poplli juve kur nuk ka ku tju kapi as qeni.


#79

Nuk e di a e solli.ndonjehere Kapo foton e Lulushit me Trapin,po di qe kelthiste qe Lulushi do ti crrenjoste sorroistet.PDhi nuk rresht se surprizuari me ngjashmerine qe ka me Partine meme.Si tha Babe Myslymi:Po keta i nxoren te gjithe armiq.Luften e paskan bo armiqte me nje fjale.


#80

Nuk e ke idene sa llahtarisht e vertete eshte kjo qe ke shkruar : e percepton qofte edhe pa shkuar ne Shqiperi, por thjesht duke lexuar komentet e miletit laart e poshte ne internet.

respekt, 100 here respekt

:pray: