Pas dështimit, nisin thirrjet për largimin e Bashës

pd
partiademokratike
demokratike
basha
lulzimbasha

#81

Sapo dolen nga Cadra e harruan edhe Sorosin edhe Canabisin, bile Kumandari tha publikisht qe ska gjo me Shoroshin…tani do fillojne ti bin prap asaj gerrnete. Kane mentalitet Enverist Totalitar… momentin qe nuk shkojne gjonat gjen Armikun e Klases dhe perpiqen te Ndryshojne Rregullat e Lojes. I ka shtypyr aq shume Enveri sa jane bo sozie te tij me mungese te theksuar tolerance ene me elemente Arab.


#82

tani kot: pse kam nje parandjenje qe Likja do jape doreheqjen si president-i-zgjedhur ? (por mund te jem edhe 101% kabim)


#83

me dy gishtat liri demokraci Rama qelloi ne shenje dhe arriti te beje diferencen.
Liri demokracia e Rames sot eshte vazhdimesia e liri demokracise se 90’s, ndersa ajo e berishes eshte kalbesire qe ka vite qe qelbet era.


#84

Une mendoja se humbja do te ishte akoma me e thelle, por sic duket pd-istat i kane rezistuar parave te ofruara nga fitimet e hashashit. Tani, berthamen e pa koruptuar e kini, riformatohuni se republiken e re aty do ta kini. Brenda ketij mandati albania integrohet ne BE .


#85

Ku te veje i ziu?


#86

https://www.youtube.com/watch?v=xhN8cTFcBRw


#87

Te ishin kaq te etur,nuk rrinin gjysma ne shtepi e gjysma e atyre qe votuan te votonin per PDhin e Lesheline,partite e antishtetit,te vjedhjes e te qylit.E keqja e atij vendi nuk jane politikanet,por populli.Politikanet nuk jane ne njefare menyre shkaku,po pasoja.


#88

eshte rreth vicioz ky muhabet


#89

Nuk e di. Por di qe edhe pse shqipot ç’nuk thone e ç’nuk bejne mes veti, kam pershtypjen se Likja shkoi shume larg keto 3 javet e fundit (nje far’ "point of no return).
Dhe parë rezultatin e ketyre zgjedhjeve (PS = +71)… hmmm…


#90

Eshte,po nje popull tjeter do kishte dale tashme nga ky rreth,ndersa shqipot kane kaq vjet qe nuk e gjejne forcen.


#91

E ke gabim: 70-75% e shqiptareve qe jetojne atje dolen ne zgjedhje (nga 80% qe dolen para 4 vjetesh), dmth dyfishi i pjesemarrjes krahasuar me vende te demokracise parlamentare ne Europe


#92

" Shume shpejt kane per ta kuptuar se cfare eshte kapitalizmi ne ate vend edhe ata qe sot gezohen…shih per shembull kur te fillojne e te paguajne taksa edhe ata qe deri me sot nuk kane paguar kurre e qe gezohen per legalizimin e shpise bie llafi…"

ajo do jete dite qe konfirmon shtetberje konsiderueshem, dhe e vertete qe do kete shije te hidhur nga disa aspekte, por kryesorja do shijoje embel.
Ajo dite do shenoje kohen e largimit te Rames nga politika sepse konfirmon perfundimin e misionit “e duam shqiperine si gjithe evropa” dhe rama s’eshte i majte mjaftueshem per te bere me shume.


#93

Ska çi bo Robi atij veni.
At ven e ka mallku Perenia :frowning:


#94

Edhe nese dolen 70,cfare bene?Aty eshte e qarte se kush do qe te beje shtet dhe kush rrumpalle.Po te ishin kaq te etur,do kishin votuar qarte per forcen e shtetit.


#95

Shok mos u beni naiv ! Rruga eshte akoma e gjate e shume e veshtire per ne BE! Kapitalizmi evropian nuk i pranon standartet e kapitalizmit shqiptar,ai ka standartet e tij me te cilat vendi akoma nuk ka filluar te krahasohet e me beso jane te frikshme ! Nese gjithcka shkon mire,edhe sikur vullneti i te gjithve te jete do te ishte e habitshme dhe thuajse mrekulli realizimi i kesaj endre mandatin tjeter ! Shpejt do te shikoni se mandati i dyte do te jete shume me i veshtire e shume me me konflikt se ky qe kaloi ! Fillon me keta kapitalistet anti-sorosiane qe do te bejne pluhur e hi gjithe marrveshjet e duke nxire gjithcka ne kurriz te endres tuaj ! Pershendetje :v:


#96

Ka hik koha e zoterve iFiqo. Shtetin do ta ndertojme me i-forca!
Do rroc e do shikoc.


#97

Mendoni se shoku Ilir Meta do ti njoh e do ti pershendet zgjedhjet? Kjo vendos edhe fatin e shokut Ilir Meta! Pershendetje kapitaliste :v:


#98

Ilir Meta eshte presidenti i Shqiperise more zoteri.
Fare fati flet?
Nuk mund te shkarkohet presidenti,vec nese ben tradheti kombetare.


#99

Shoku Meta eshte kapur me ze e me figure kundravajtje kushtetutes. Duhen 1/4 e votave per te propozu shkarkimin. Pytja eshte a gjenden 2/3 per ta faktuar shkarkimin.
Rames nuk i intereson konflikti i metejshem, si legen qe eshte…


#100

Meru me presidentin tend more zotri. Mos na trego se cmund te bejme me te tonin.