Pas dështimit, nisin thirrjet për largimin e Bashës

pd
partiademokratike
demokratike
basha
lulzimbasha

#101

Presidentin e vet e ka ne rregull ai,po na jep nje dore me kete tonin.


#102

une nuk thash “a do e shkarkojne”, por “a do jape doreheqjen”? :slight_smile:


#103

:joy::joy::joy::joy::joy::joy:
I ligu te hedh te tijat. E vetmja arsye qe ps ka aq shume mandate eshte hashashi dhe vetem hashashi.


#104

Nuk jep doreheqjen. Nuk ka ku shkon. Gjith ket zallamahi e beri qe LSI-ja te jete pjeserisht faktor ne vendimarjet madhore te 4 viteve te ardhshme, dhe ti sherbeje si mburoje ndersa ai shperndan dekorata ne presidence. Problemi eshte qe numri 84 eshte i realizueshem edhe pa LSI. Per mu, ka per te ndenjt urte e bute si di ai.
Nderkombetaret i kane kerkuar tashme te gjitha partive te njohin zgjedhjet. Dmth, sipas tyre, kushti i zgjedhjeve te lira, u arrit… A do jene aq loqe sa ti kundervihen nderkombetareve edhe nga keto pozicione humbesish? Te shofim.


#105


#106

O Fiqo,
E keni kontrolluar doktorin mer? Mos e ka zeme gjumi ne hale? Shume urte po rri.


#107

Cunat e PDhit nuk po bien dakord kush e ks fajin per humbjen:Lulush sorroisti,Pallosh sorroisti qe i coi varfanjaket ne Gjermani apo hashashi.


#108

Ju beni mire te falenderoni zotin, qe pd-ja nuk pati nje pasardhes si doktori, se po bertisnit dhe ne gjume: doktori, doktori…fajin e ka doktori.


#109

Shife kush ju Mundi Makso…por jo vetem juve …ene doktorin


#110

Doktori po pergatit pastrimin e PDhit nga komunistet bashke me Kapon.


#111

Ene ky ka i cik faj se nuk ju bind Doktorit e su fut ne Qader


#112

Edhe ky komunist eshte.Bisturia e Doktorit dhe fshesa e Kapos do jene te pameshirshme.Komunistet deri ne brezin e trete te gjejne vrime ku te futen.


#113

Dridhuni Kamunista…


#114

Nuk e di pse i futi gishtin Lulushi ketij.Apo si sorroist qe eshte,largoi demokratet e vertete si Xheli dhe mbajti komunistet si Doktori.


#115

E vertete, por ajo qe sdini ju eshte qe ai popull ka mundur veten. Megjithate, une e di cfare do te thote ai popull me ate lloj vote dhe e gjej shume te sakte. Eshte e cuditshme se si turma eshte aq realiste.


#116

Nicku ishte i pa-ekuilibruar menderisht…

zgjedhjet e Shukriut me breke te grisme…ato lokale te Dibres i dhjeu se u that Dibronve qe Gocat i kane Pijanece e te perdala kurse Cunat jane Cuna Mami. Kshu qe e zevendesoji me Salianin…qe eshte Hard Liner por Racional.


#117

Ka shume mundesi te jete sic thua ti (perseri “me-qetesi-dhe-dashuri”).

ps: kur thashe se mund te jape doreheqjen si president-i-zgjedhur, nuk thash kurrsesi se nuk do njohe zgjedhjet


#118

ke lene jashte vetingun: megjithe realizueshmetine e 84 kartonave do imponohet te jete faktor, permes loopholes ne zbatueshmeri te drejtesise, ndonje hapje mundesie rastesore, etj.
Thirrjet ne kufi te shkeljes kushtetuese parathenie potenciale per figure sh. me aktive se paraardhesi, patjeter ne interes personal.


#119

Pse Doktori eshte i ekuilibruar menderisht?Kush pyet ne Shqiperi se cfare thuhet.Xheli ishte numri dy i cadres.


#120

Kumandari eshte i paprekshem sepse frymezon me cmendurine e tij, duket tamom si MUllah Omari…nicku si ze botha ven, i her do rrasi Salukun ne Burg mbas ca kohe Edvinin…eshte trumcak e as Sorre…sa per cadren u tregu shume i trashe…qe javen e Pare e shaloji ne dru nje ndjekes i Doktorit po kur nuk thith nuk thith.