Prezantohet struktura dhe ministrat e qeverisë Rama


#204

Duhet te synosh Gjermanine qe te behesh si Rumania. Jane thene e shkruar keto ne VQ, bleje dhe lexoje.


#205

Harxhojme kohen kot.

Ju e keni ne terezi te keqen.


#206

Por jo mer Urban mos me ngatarro me CunMulajn qe sjell qese me ushqime me Burre MegaHajdut. Kjo e bon me rregullu rezumen e modeles.
Kam pare Prifterinj Gjerman qe mbledhin fonde per ura, kam pare cuna emigracioni qe vene leke bashke e i japin fund izolimit te fshatit te tyre… qesja me ushqime hahet kurse investimi ne infrastrukture edhe kur ndryshon jeten e 80 vetave ndihmon. Po cer institucionesh pret ti prej nesh sikur emigrantet ne uesej kane ndonje institucion te tyret.


#207

Pikerisht aty e kisha fjalen , prandaj solla dhe shembullin e Angelina Jolie megjithese ajo ka bere shum here me shume,ajo thjeshte reklamoi ne instagram per publicity, qe ti mburret shoqeve neper tea party,por ai mielli vjen dita mbaron , kurse infrastruktura , institucionet , fondacionet mbeten.

E shikon e pra qe kur si jepni drejtim ju nga andej si presin disa ti merret fjala per baze ketu,per ndryshime lokale.

Dhe kisha ka vite qe sikur eshte terhequr , mbaj mend dikur shkonim ne kamp veror qe sponsorizohej nga kisha katolike italiane, tani jane shtuar piceri hallallet e minaret qe rekrutojne per kalifatin :stuck_out_tongue:


#208

Kete me siper e lexove?


#209

ore, c’ndodhi me ate vendimin e reklamuar aq bujshem te qeveria Rama 1 ku ministri hiqte dore nga kartoni i parlamentit?
Se atehere u reklamua si risi qe do i priste rruge cdo inisiative per korrupsion, per perzerje interesash, per maksimizim kohe ne sherbim te dikasterit e si rrjedhim te bazes poshte etj, etj.


#210

Po ti pse shqetesohesh kaq shume si emigrant deshtak irrelevant ne politiken shqiptare qe je?


#211

Kush e percakton kete Tironco, qe Shqiperia nuk e ka kete lluks dhe nuk ka ekonomista te zot. Ti e percakton kete gje.


#212

cili gagac e tha kete? keta qe thone mos na e prekni detin a thua se ua ka pjelle gjyshja?


#213

#214

shkaba junior


#215

Tironco, kush e thote kete. Si shprehje tingellon bukur, por nuk qendron. Une iu kam shtruar nje pyetje gjeniale socialisteve te pare;
Pse te mos ndjekim rrugen qe ndjekin vendet e zhvilluara perendimore, qe ndonse nuk kane patur resurse, ndodhen sot me larte se vendet qe kane patur resurse.


#216

Aty vertet s’ka shenjtore, por kendej jashte ka, dhe e di pse, pse e kane rregulluar veten e tyre, dhe tani kerkojne thjesht te rregullojne Shqiperine, juve aty.


#217

Pjerin mbaje mendjen ne Mesim sepse spo kupton cfare diskutohet. Sa per pyetjen e pare mbi ekonomistet…Ti je qe Ministri i Ekonomise te vije nga sektori privat? Une kam dyshime sepse 2 biznesmenet me te sukseshem ne Shqiperi qe kam cituar, plus edhe ai Mania qe shoqeron Edvinin ne Kine, me siper nuk jane te sprovuar dhe shihen me shume te sukseshem ne allishverishe. Nuk jam i bindur se mund te funksiononte sot ne Shqiperi. Kush e percakton? Sigurisht qe jo une dhe ti Pjerini por Gjigandi te cilit i eshte mandatuar vota popullore.
Per pyetjen e dyte ndiq diskutimin tim me Kthupin dhe do gjesh pergjigjen tende si edhe pse Socialistet e pare kan bere mire qe nuk kan marre parasysh sugjerimin tuaj.

Tani me beri pershtypje qe ti quan Gjenialitet sugjerimin qe u ke bere Socialisteve cfare modeli ekonomik te ndjekin. Ti i ke dhene Kopje ne rastin me te mire Zoteri por asgje Gjeniale.


#218

Jo, kush e tha kete, kur e thashe kete ? III Pse ngatrrohesh me komt e tua.

Nuk prish pune se nuk i morren parasysh ne ate kohe, i morri parasysh (nje pjese) Buall Mavria, dhe tani po i marrin parasysh (nga 2013) Rilindja e Palloshit.
Po ti s’di gjo, se nuk e ke lexuar akoma VQ.

Asgje gjeniale, sepse çelsin e mbaj une, Palloshi po te kish mirsjelljen te pyesi e te ndigjoj, fiton, mirpo si i komanduar qe eshte, dhe si idiot qe eshte, do diskretitohet gjithnje e me shume.


#219

Ke vene citimin e gabuar atehere …shiko citimin qe ke marre, ay eshte thelbi i Diskutimit…do kesh Minister Politik apo Teknicien nga rradhet e biznesit.
Mos ngatarro Gjenialitetin me sugjerimin apo aplikimin e modeleve te vendeve oksidentale qe nuku kane pasuri natyrore.


#220

Po pse ministri teknicien, duhet te jete nga radhet e biznesit, ç’e ke kete botkuptim, e ke nga shtysa te brendeshme (keshtu e mendon) , apo nga shtysa te jashtme (sugjerime, eksperienca, qe ke ndigjuar, pare).


ndaje këtë teme #222

4 posts were merged into an existing topic: Diskutim i lirë - Gusht 2017


#223

Ja çfarë do na japë qeveria “Rama 2”

image


#224