Protesta në JFK kundër urdhrit anti-mysliman të Trump


#269

Aha,buken e lepurushit e bene me grure “te helmuar”,buka e lepurushit ishte special treat per Vit te Ri😝


#270

per te qesh a per te qa


#271

Do merren me trampin e usa-s ato prej Shqipnie Mimoza, se ja psh., simpatite e reja shqipo qe ke zene ne peshk, “dhurate” prej trampit te amerikes i ke, nqse me kupton.


#272

Spektakolare!


#273

se kane nje dictator psikopat ndersa usa jane the shining city upon the hill .hane shan hane bagdad .po ku di gje une my fellow alabanians I dine te gjitha .:slight_smile:


#274

Jo,te kemi ty qe i di te gjitha,se ke lexu Biblen.


#275

Nuk kam simpati te reja,thjesht na perputhen mendimet ne kete drejtim.


#276

Ja dhe Gjykata Supreme mbaroi.
49 vjec kandidati,do te jete atje per disa dekada.
Edhe nje premtim tjeter i mbajtur nga presidenti Trump.


#277

Cfare kishte premtuar Trapi,qe do ishte 49 vjec?


#278

President Donald Trump has picked Judge Neil Gorsuch for his Supreme Court nominee

“Millions of voters said this was the single most important issue for them when they voted for me for president,” Trump said. “I am a man of my word.”
"Today I am keeping another promise to the American people by nominating Neil Gorsuch to the Supreme Court."
Gorsuch stood out from the crowd among Trump’s 21 potential justices for several reasons. His academic credentials were impeccable: Columbia University, Harvard Law School (where he was in Barack Obama’s graduating class) and a doctorate in legal philosophy from Oxford. He clerked not just for one Supreme Court justice but two: fellow Coloradoan Byron White and Anthony Kennedy. If confirmed, he would be the first former clerk to serve alongside the justice he served.
“It is an extraordinary resume. As good as it gets,” Trump said.
“The qualifications of Judge Gorsuch are beyond dispute,” Trump said. “I only hope that Democrats and Republicans can come together for one, for the good of the country.”


#279

Edhe pas kortezise se Kapos,prape nuk e mora vesh cfare promise has kept Trapi.Qe do zgjidhte kete Gorsuch?Kjo paska qene arsyeja kryesore pse e zgjodhen president?


#280

Keto anetaret e gjykates supreme sidomos ata konservatoret jane si ajatollahet e iranit.


#287

Krizat globale jane bashkeudhetar te perhershem te kapitalizmit qe cojne shoqerine ne kontradikta te ashpra sociale deri ne luftra te cilat jane vazhdimi I politikes me mjete dhune ! Pra demokracia nuk eshte gje tjeter vecse nje mashtrim , genjeshter per te fshehur realitetin e dhunes dhe shtypjes qe ushtron njeriu mbi njeriun.


#289

Po pra, ca e hane nga mbrapa dhe edhe mbas oreve te gjata te punes pikerisht ky eshte shfrytzimi njeriut prej njeriut qe mendon vetem per vete vetem te kenaq koken e tija , pa prezervativ, dhe pa planifikim familjar, me gjithe prodhimin e mach te prezervativeve, njerzit ja fusin njeri tjetrit pa blere prezervativ duke shtuar keshtu popullsine dhe varferine, se skane lek te blejne prezervativ sepse xhepat bosh, dhe ne dark padtaj I bin shkurt pa mendu gjate .!Trump kishte pezulluar fondet per prodhimin e prezervativave. Dhe s jepte as 1 dollaro per abortin ! Me t futme e ka dihet ajo !Keshtu polarizohet shoqeria dhe fillojn luftrat.sepse njeriu smerr vesh vetem tek vrima e ka mendjen para ose mbrapa hallateve ose tek Goja !


#291

U zotua I madhi, “O e bej Ameriken si Shqiperia, o s’ka” tha, dhe ja ku po e ben. Hallall ja befte Zoti dhe marrte nga ditet e atyre te tjereve qe ja mbeshtesin.


#292

po ca skupto nga video o fiqo? Ata kane kalu ne vryme te gjilpones perpara se tu jepej viza. Dmth e kane kalu iher vetingun. Perse duhet te shikohen perseri? A po thoni se nuk keni besim ne stafet e ambasadave Amerikane? Po ata me greencard? Ata kane kalu minimalisht me dy vrima gjylponash.

Nejse ky qe se rru fare kacurrelsin per pune feje, duhet te vazhdoje ti jape tagji elektorale gjedhes qe e vuni aty.

Per kuriozitet, a jane mo liberale musulmanet shqiptare se keta musulmanet e iranit? Dmth e kane te percaktume se me ke dore e lajne, apo lirshem me te dyja?


#293


#294

bisexual me duket


#295

Nuk e di nese e pe Pelosin dje ne CNN.
Nese situata ne kufi eshte sic e pershkoi ai doktori nga Texas qe jetonte 5 milje larg kufirit,duhet mur dhe ushtri per te vene rregull.
Fatkeqesisht establishmenti demokrat dhe republikan kerkon statu quo-ne se ju leverdis te dyja paleve.
Presidenti po vepron drejt me murin.
Situata atje ka kohe qe ka dale jashte kontrollit dhe vetem masat e forta mund ta vene nen kontroll.
Nuk eshte normale qe cdo dite tek oborri i shtepise tende,apo ne qytezen ku jeton te gjesh koka te prera,trupa te vdekur,gra te predhunuara nga kartelet e droges etj.
Zoteria solli situaten ne kufi pa filter dhe Pelosi,se kishte idene si te pergjigjej vecse me fraza politikisht korrekte.


#296

Wow…