PS voton kundër arrestimit të Saimir Tahirit


#41

Gimi i 7 % eshte ky qe nxirrka 20-30 vota ne tender publik ? :sweat_smile:


#42

Hajt Pjeter, se te premten e ke me byzylyk e me inxhije koordinatorin. Ne burg.
Do e hudhni peshkun e modh se po ju fut uje peshkarexha.
Mos nigjo shefin se ai ket pun ka, sa here ulet ne uturak po boj politike thote :smile:


#43

image
Prokuroria ka shoqëruar pak ditë më parë nje punonjëse police, duke i administruar dëshminë e saj në dosje. Oficerja, ka treguar se mes saj dhe Moisi Habilaj ka pasur një miqësi, dhe se gjatë kohës që kanë qëndruar bashkë, Habilaj i ka thënë se është kushëri i Saimir Tahirit, ministrit të Brendshëm.
Ajo ka shumë gjasa që të jetë në listën e oficerëve të policisë në Vlorë, që mund të arrestohen në periudhën në vijim. Duket se për ti shpëtuar prangave të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, oficerja ka pranuar të bashkëpunojë me drejtësinë, duke treguar atë që dinte rreth lëvizjeve të grupit që drejtohej me Habilaj, policët e implikuar me këtë grup dhe bisedat e ndryshme që ka bërë Habilaj me këtë punonjëse policie gjatë kohës kur kanë qëndruar së bashku.
Burime pranë “Shqiptarja.com” thanë se kjo oficere kishte udhëtuar disa herë në Greqi me Moisi Habilaj, por sipas saj këto udhëtime kanë qënë për disa probleme personale dhe dijeninë e saj, nuk bëhej fjalë për trafik droge. Dëshmia e kësaj oficereje tashmë është administruar në dosjen e prokurorisë, ndërkohë që kjo shtetase është marrë në mbrojtje nga prokuroria. Vetë prokurorët e Krimeve të Rënda deklaruar në Këshillin e Kuvendit se disponojnë dëshminë e një efektiveje, e cila është mikeshë e ngushtë e Moisi Habilajt. Efektivja ka dëshmuar përpara prokurorëve të krimeve të rënda se Moisiu i ka pohuar se ka kushëri Tahirin. Prokurorët thanë në Këshillin e


#44

Rrofte Partia!


#45

Tahiri ishte i lidhur me krimin më parë se të bëhej ministër, ja pse e emëroi Rama

image

image


#46

‘Kur lind nji militant vdes nji njeri. Militantizmi asht uniforma që veshë marria kur rekrutohet. Tek ne ma së shumti ai asht politik.
Militantizmi asht mbyllja hermetike ndaj çdo arsyeje që kundërshton dogmat e kapos; zakonisht kjo sëmundje ban që truni të kthehet o në nji pelte pa formë që lëviz si kandili i detit tue djegë këdo që t’i afrohet, o në nji koc të fortë që as thehet as kalbet, mbrenda të cilit nuk hyn, as kontrabandë, nji mendim i vetëm.
Zakonisht militanti i mirëfilltë gjysmën e kresë e ka vetëm për me krijue formën sferike të kësaj pjese të trupit. Gjanat e mira tek ai janë si gabimet e shtypit, rrallëherë losin ndonji rol të madh’ /Ardian Ndreca.


#47

shyqyr tani qe do e fusin kete ne burg ishalla mer edhe te tjere peshq me te medhenj me vete…

se mendonin se duke e mbjellur shqiperine me droge e duke fituar miljona do ishin perjetesisht te paprekshem…


#48

aha, nuk besoj anetar te ppu-se une tani qekur gjembi me tha se e gjitha ishte loje.
… per te pare si do reagonim mbeshtetesit e rames.
thoni c’te doni, ncuk


#49

Ja ça na bone te paaftet: :frowning:


#50

Me cfare do mbahet poplli atje po Te mos jete per industrine e hashashit ?
Energji elektrike jo se na ndotet mjedisi.
Bujqesi jo se toka e paket gje pa fitim plus do investime.
Turizem jo se mungon infrastructures.
Industry jo se fuqia punetore eshte elifmatrake .
Hi tech software ,biotech etc jo se nga ato s’merr vesh njeri e sistemi shkollor prodhon gjysem analfabete .keshtu qe robi I thjeshte I mbetet Te benet syrgjyn ose Te merret me hashash qe eshte me fitim persa kohe eshte ilegal.


#51

image


#52

Per keto trafikante te qelbur me pushtet nuk i vjen keq njeriu qe do shkojne ne burg…nje ore e me pare!!! Në fund te fundit ate qe kerkuan po gjejne, mallkimin dhe denimin e merituar.

Halli eshte i atyre mijerave qe kerkojne nje jete normale ku te mbahen me djersen e punes se ndershme por qe detyrohen te ikin nga syte kembet ti shpetojne kriminalitetit dhe felliqesirave te qelbura qe e mbushen vendin me droge me helm. Ky po qe eshte denimi i padrejte qe vuajne keto njerez te ndershem qe lartesojne figuren e shqiptareve me pune e me djerse!!


#53

Edhe njehere per militantet e te gjitha forcave…pune e cale e Mediave par Excellence…Zheji, Fevziu e kompani bejne lajm duke i derguar SMS njeri tjetrit se Haki Cako aka Droga …ka dhene doreheqjen…i ka ardhur urdhri i arrestit nga Italia apo eshte arratisur ne Viene…
Po mir me ne ate dyzine Pjeshkash qe kane ne program nuk mund te benin nje pune me investigative e te pyesnin ambasaden amerikone e ministrine nese Haki Droga kishte ndonje konference nderkombetare? A jane gazetaret tane te paa-afte e halldupe apo jane ne payrolll te Mafiozeve te Droges qe drejtojne MediatShqiptare ???
Haki Droga po shet thaset e fundit te canabisit ne Filadelfia sepse qysh nser nuk ka per te pas as per zotin Trump Canbis bio ne Shqypnie…ka per ta ndaluar Mona e Floririt dhe Mehdiu i Gerdecit bashke me Don Drogen e Agrares…


#54

Shpifje Te armikut per kuadrot qe ka rritur e edukuar partia .sapo mbarova se beri sehir filmin narcos .shqiperia eshte bere tepke si kolumbia ku trafikantet kishin blere gjithe policine me perjashtim Te nje batalioni Te vogel Te forcave speciale .por si ne kolumbi populli s’ka shume alternativa per Te nxjerre buken e gojes ne menyre Te ndercme .


#55

Fajin e paska Soros


#56

e gjithë kjo situatë mund të bëjë që një pjesë e shqipove ti largohen militantizmit partiak dhe të krijohen kushtet për rrëzimit e sistemit të sotëm të çetave. dmth,mbas rënies përfundimtare të partisë së saliut, edhe ps-ja të ndjekë rrugën e saj. forca të reja politike që mund tu zenë vendin,për momentin nuk ka.


#57

Mua me vret maskaralliku i Vipave te mediave qe kan marre kaq para e grante nga Soros me kompani dhe kan mbetur prostituta semafori.
Kta i japin forme opinonit publik jo me punet e tyre investigative mire a keq, por vene ne tavoline Iphone dhe i servirin si burim informacioni cfare thuhet ne nje program tjeter ne ate ore me SMS. Po cer pret kur Bosat e Mediave jane te dyshuar per tregeti kokaine e heroine apo me keq si Bexheti i Gonit.


#58

@Alba2265 Sapo i mbarova dhe une narcos 3 para ca diteve. I think that did me in. Eshte e njejta panorame.


#59

Procedimi dhe denimi i korrupsionit eshte lufte e humbur edhe sikur Te ekzistoje vullneti I mire .fenomeni eshte kaq I perhapur dhe ceshtje gjyqesore jane dosje me mijera faqe qe ne nje sistem ineficient si I shqiperise do Te duhen dekada per ta ftilluar.zgjidhja per mejtimin tim duhet Te jete:
A) kalimi I nje legjislacioni radical:20 vjet minimum per politikanet e nivelit Te larte+ 10 vjet per cdo akuza + sekuestrim I pasurise.burg perjete per oficeret e policise ,prokuroret,gjykatesit qe bashkepunojne me kriminelet .
B) amnisti ne shkembim te doreheqjes nga personat qe kane/mund Te kene kryer keto krime.
Nese vazhdojne Te qendrojne ne poste pas amnistise atehere rrezikojne denimet e mesiperme .
Kushdo qe kryen vepra Te tilla ne te ardhmen I nenshtrohet denimeve Te mesiperme .
Kjo do te beje qe personat e molepsur Te largohen e Te hane rehat paret e vjedhura e Te mos mbajne vendin peng dhe vendi starts all over with a clean slate .


#60

nuk ka free pass per asnje njeri…

e mbulove vendin me droge per ato para te qelbura qe fitove… atehere do mbyllesh ne kafaz, dhe aty ne kafaz do te te duhet te kendosh bukur me shpresen qe tia lirosh vendin nje me te madhi…

keshtu funksionon, shyqyr qe jane burgjet…