PS voton kundër arrestimit të Saimir Tahirit


#81

Rrenqethese… Ky tipi qe ka futur njerez me te kaluar penale (apo qe ka mbeshtetur kryebashkiake nga me funderrinat) ne parlament paska folur kaq bukur?


#82

Paska reaguar edhe Shkerdheni.


#83

Thua se jane punesuar me mijera ne kete industri, Alba. Me teper ka sjellur deme ( ne shume aspekte) se sa te mira. Te vegjlit mbase fitojne aq sa per te blere bileten e autobusit per ne Gjermani, kjo po.


#84

mbas buke hë, po i fusni i dor muhabet mas buke per krimin? Nuk ishte gjo sallata, lakra ishte e vyshkur hë?! Po voji, si ishte voji, ishte i mire voji i derdh ne laker?


#85

Ama ta menosh, shum spektakolare ishte.
Fikshin radaret e rregjimit. Nc nc nc e papame.


#86

Si mund te flase drejtesia, si mund te vertetohet a eshte perzjere ne punet e poshtra nese nuk hetohet dot se ka imunitet qe Edvini i Kristaqit nuk pranon t’ja heqe?


#87

Sherbimet e fshehta kunder sherbimeve ashiqare.
Hajde hajde ça bohet
Pupu pupu pupupu


#88

Po ‘drejtesia’ kur do hetohet ?


#89

Papapapa, as ne mbretnin e imagjinates nuk ndodhin skena te tilla,
esh çu i madh e i vogel ne kamb per te mbrojt mafjen :smile:
E paimagjinushme


#90

Perceptimi i gjere ne publik eshte se kemi koqe prokurore qe jo vetem te ofendojne intiligjencen por edhe te marrin per budalla… Harrojne keta pleparet e Saliut qe ky popull ka pare me shume e ka jetuar me gjate te kujtoj stilin komunist te arrestimeve. Sa di koka e Saliut me kushurinjte e vete di bytha ime thote populli…

E pra ajo kohe ka mbaruar, por te vinte nje dite te shikoje median shqiptare te vitit 2017 ti ngjante zerit te popullit te para 90 kete se kisha imagjinuar kurre!! Nje skadal i veret me njerez qe te kujtonin gjyqet e hapura te komunizmit qe bertisnin ne litar, ne litar… Shpifje, trillime dhe sulme barbare nga njerez qe e mbajne veten per “aset kombetare”. Skandali i vertet nuk jane prokuroret me “, e te tjere” por analistat, gazetaret dhe spikerat e televizioneve shqiptare.


#91

Diku lexova nje koment te nje gazetari, s’e mbaj mend po me ngjan A. Hoxha qe thoshte “Prokuroria duhet te mos arrestoje Tahirin, por te arrestoje Edi Ramen ne flagrance”. Pertej faktit qe perpiqet te beje si ekspert ligjor me komente kafeneje, ja shpjegon dot ndonjeri qe e njeh konceptin e flagrances? Te kapesh dike ne flagrance domethene ta kapesh gjate aktit. Ca pret ky, prokuroria te gjeje Ramen duke ngarkuar thase me hashash apo duke marre para te thata ne dore?


#92

ishalla ka mend ne koke e fillon e flet qe te lehtesohet, se shqiptareve iu intereson peshku me i madh se ky

ato qe krijuan infrastrukturen per kanabizimin e territorit, qe fiken radaret dhe hapen aeroporte per trafikun e droges.

nuk mbaron kjo histori me nje te burgosur, pa rene e gjithe kupola e droges


#93

Për 4 vjet Rama Refomën në Drejtesi e shiti si shpëtimin e Shqipërisë.
por u deshën vetëm 4 ditë që ti dilte boja dhe të zgjidhje Tahirin dhe jo Reformën


#94

ke perzier dy pohime non-compatible o kapo, dhe ke konkluduar me kete ketu (te kam thene se dyshoj te kesh skleroze)

Reforma ne drejtesi do te thote qe, cdo punonjes drejtesie te jete i “certifikuar” nga vetingu. Qe prokuroret e tu nuk jane.
Perkundrazi, na dolen te perfshire ne pune te keqija. Vete prokuroret, kupton…
Kjo eshte Reforma ne Drejtesi.
Ose ndoshta nuk ke skleroze, por e ben, sic u tha, per te pare si reagojne Edramistet :slight_smile:


#95

Jam shume dakort. Prandaj po pres per vetingun. E ka pare gje njeri vetingun ketej rrotull?


#96

Trafikantin e droges edhe vete grupi i tij parlamentar e gjeti te fajshem me provat e prekurorise se shqiperise, dhe vendosi ta perjashtoje.

Biles edhe vete trafikanti me pushtet kishte besim te prekuroria e Shqipnise, se i shkoi dhe i kerkoi vete po kesaj prekurorie qe ta hetoje.

Kurse kupola qe bie brenda bashke me të, mendon se ka shprese mos t’ia dorezoje drejtesise, duke iu vene kunder drejtesise.

Ku i con mushka, pse kot jane burgjet? ja per keto trafikante jane…


#97

Hej kalamoja, si perfundim, a ka dalur ndonje prove deri me tani qe te nderseje prokurorine per te arestuar Tahirin? Nese jo, hajde vazhdojme lojen!


#98

Po jo mi goce,je gabim. Nxitohesh nganjehere ti. Nuk kane imunitet me deputetet per t’u hetuar,madje do t’jepet leje per kontroll banese,per caution,per heqjen te drejte per tu largu nga veni. Mandati i arrestit, vetem,nuk po i jepet prokurorise,mase qe aplikohet per kriminele shume te rrezikshem,qe gjate kohes qe jane te lire,mund te intimidojne deshmitare,apo t’i zhdukin fare e kshu gjanash.


#99

E hoqi Berisha ket nga grupi parlamentar i PS thuj ça te dush ti.
Tahirit nuk i kishte pelqy sjellja e shokeve, ku i keni provat kishte pyt.


#100

Në debatet dhe përplasjet që kryeministri Edi Rama ka pasur me disa diplomatët që e mbështeten për Reformën në Drejtësi, shefi i qeverisë mësohet tu ketë thënë se dyshime kam dhe unë, por prova nuk ka.

‘Po e lëshova Tahirin pa prova, si ai kam plot. Edhe ministra dhe kryebashkiakë të tjerë. Me bie qeveria pa prova’, ka thënë kryeministri. Por, reagimi i ‘miqve’ të tij diplomatë ka qenë i ashpër:

‘Qeveria të ka rënë pasi ne, ju dhe shqiptarët tashme e dinë se çfarë ka bërë Tahiri. Provat ligjore i duhen drejtësisë, jo opinionit’. :thinking: